e15 vop cz - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu e15 vop cz, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Formou mezivládní dohody se Švédskem koupí česká armáda 246 bojových vozidel pěchoty CV90. To je o 36 obrněnců více, než se očekávalo. Předpokládaná cena vzroste z necelých 52 miliard korun na téměř šedesát miliard. Rozhodla o tom vláda. Spolu s německými tanky Leopard 2 budou švédské obrněnce páteří nové těžké mechanizované brigády, kterou se Česko zavázalo od ledna 2026 v případě potřeby poskytnout NATO.
Vůbec největší zakázka české armády na více než dvě stovky švédských bojových vozidel pěchoty CV90 za 51,7 miliardy korun hrozí blamáží. Většina českých firem si podle dostupných informací ukrojí jen malou část ze čtyřicetiprocentního podílu hodnoty celého projektu, který pro domácí průmysl požaduje ministerstvo obrany. Tedy ze zhruba 20 miliard korun.
Podíl na výrobě švédských bojových vozidel pěchoty CV90 může zapojeným českým a slovenským firmám přinést násobně větší zisky, než původně předpokládaly. Nebudou je totiž vyrábět pouze pro českou a slovenskou armádu, o stejné obrněnce má zájem i Ukrajina, řekla E15 ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Podle informací redakce požaduje země čelící agresi Ruska přibližně jeden tisíc vozidel CV90. Česko chce 210 strojů, Slovensko 150. České ministerstvo obrany plánuje uzavřít jednání o zakázce za více než ...
Otevřené výběrové řízení na nákup 159 lehkých útočných vozidel pro výsadkový pluk nabírá skluz a může skončit krachem. V současnosti nic nenasvědčuje tomu, že by ministerstvo obrany rozhodlo o vítězi. Podepisují se na tom stovky připomínek soutěžících firem a také skutečnost, že některé systémy, jimiž mají být speciální automobily vybaveny, nejsou z důvodu licenčních neboli povolovacích režimů pro účastníky tendru dostupné. Zakázku za 5,6 miliardy korun vypsal rezort loni na podzim, už v roce 2020 provedl ...
Desítky českých firem se chystají na výrobu 210 švédských bojových vozidel pěchoty CV90. Tuzemské firmy mají zajistit výrobu minimálně čtyřiceti procent komponent a získat také oprávnění na kompletní servis všech obrněnců po celou dobu jejich životnosti.
Ministerstvo obrany se chystá na jednání se Švédskem o více než padesátimiliardovém nákupu 210 bojových vozidel pěchoty CV90. O zapojení českých firem do zakázky má však jiné představy než bývalý šéf rezortu Lubomír Metnar (ANO), který trval na největším profitu pro státní zbrojovku VOP CZ. Podle informací deníku E15 si kabinet Petra Fialy vedle výdělku pro tuzemské firmy slibuje od spolupráce se severskou zemí bonus v podobě významné investice v Česku.
Příprava sledované armádní zakázky na lehká útočná vozidla pro výsadkáře přechází do horké fáze. Dvanáct možných dodavatelů, kteří ministerstvu obrany při loňském průzkumu trhu zaslali předběžné nabídky, se utká v mezinárodním tendru. Informace deníku E15 o startu soutěže rezort potvrdil.
Záměr německé vlády, která by Česku poskytla jako náhradu za ruské tanky T-72 dodávané Ukrajině obrněnce z výzbroje Bundeswehru, dostává jasnější obrysy. Součástí projektu mají být podle informací deníku E15 i nové tanky Leopard 2A7. Ty by však Česko muselo zaplatit. Ve spolupráci s německou firmou KMW by je vyrobily české zbrojní podniky, jako je například Interlink, Excalibur Army, Retia, Ray Service, STV Group nebo URC Systems. Zapojily by se Vojenský výzkumný ústav a Vojenský technický ústav. Munici by...
Osmkrát dražší než dosavadní speciálně upravená auta Land Rover Defender mají být nová lehká útočná vozidla pro výsadkáře. Jako zbytečný luxus působí i to, že vojsko jich chce 180 v ceně zhruba po 40 milionech korun včetně logistiky. Za to by bylo možné pořídit osm landroverů. NATO navíc po Česku nežádá budování jednotek určených pro zahraniční mise. Stěžejní je těžká brigáda vyzbrojená moderními tanky či bojovými vozidly pěchoty, která má od poloviny dekády chránit teritorium České republiky.
Armáda, policie a další státní složky nedostatečně využívají výrobky a schopnosti českého obranného průmyslu a dalších pro stát důležitých firem. Poukazují na to zástupci podniků i poslanci ze sněmovních branných a bezpečnostních výborů. Ministr obrany Lubomír Metnar (ANO) s větší podporou soukromého sektoru počítá. Chystá změny zákonů, které mají předejít nedostatku důležitých výrobků, jako byly loni na jaře roušky a respirátory. Hodlá také legislativní cestou zrychlit nákupy.