eet 2021 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu eet 2021, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V roce 2021 čeká spoustu novinek nejen na podnikatele. Vybrali jsme nejdůležitější změny, na které je dobré připravit se už teď.
Odklad elektronické evidence tržeb (EET) se prodlouží až do konce roku 2022. Prezident Miloš Zeman tuto změnu zákona podepsal, uvedl jeho mluvčí Jiří Ovčáček. Důvodem odkladu je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů i opozice to znamená konec tohoto projektu.
Senát podle očekávání schválil prodloužení odkladu elektronické evidence tržeb do roku 2022. Důvodem je podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) snaha ulevit podnikatelům v době koronavirové epidemie. Podle expertů to znamená konec tohoto projektu. Přímé zrušení EET na rozdíl od poslanců dnes žádný ze senátorů nepožadoval. Návrh nyní dostane k podpisu prezident.
Kabinet schválil odklad elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku 2022. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku. Kromě toho bude prodloužen záruční program COVID III, prostředky bude možné využít nově i na investice, schválila vláda, která rozhodla i o kompenzačním bonusu či ošetřovném.
Návrh státního rozpočtu na příští rok, prozatím se schodkem 320 miliard korun, odmítli na pondělním jednání tripartity zástupci podnikatelů i odboráři. Chybí v něm totiž avizované daňové změny, zejména zrušení superhrubé mzdy. Vláda Andreje Babiše (ANO) by se měla podle nich lépe připravit na výdaje, které budou nutné k záchraně ekonomiky sužované koronavirovou pandemií. Kabinet by měl rozpočet schvalovat příští týden.
Ministerstvo financí navrhuje pozastavit elektronickou evidenci tržeb po dobu trvání nouzového stavu a následujících třech měsíců. Znamená to, že žádný poplatník nebude muset evidovat své tržby a tato povinnost nebude nikterak kontrolována. Pozastavení EET je potřeba upravit novelou zákona, kterou úřad předloží na úterní mimořádné jednání Poslanecké sněmovny.
Snaha opozičních poslanců a senátorů napříč politickými stranami byla marná, vláda prosadila daňový balíček, který do státní pokladny přinese miliardy potřebné na splnění slibů, které dal premiér Andrej Babiš některým skupinám voličů. Někteří lidé si tak sice polepší, důsledkem balíčku však všeobecně bude zdražování.
Jednou z nejvýznamnějších novinek v daních bude příští rok zvýšení spotřební daně u alkoholu a tabáku, což zřejmě povede k jejich zdražení. Od května by pak měla odstartovat třetí a čtvrtá vlna EET, do které se nově zapojí řemeslníci, daňoví poradci, lékaři a další profese, které přijímají platby v hotovosti a do této doby se na ně povinnost evidovat tržby nevztahovala. Zároveň se od května sníží DPH u vybraných služeb a zboží.
Díky náběhu 3. a 4. vlny má daňový výnos plynoucí z evidence příští rok přesáhnout 15 miliard korun. Pro rok 2021 se odhaduje ještě o 4 miliardy korun více.
Až 15,2 miliardy korun by měla příští rok do státního rozpočtu přinést elektronická evidence tržeb, z toho 2,4 miliardy korun souvisí s jejím květnovým rozšířením na obory, které jí do této chvíle nepodléhaly. V následujících letech by měla do rozpočtu přinést ještě více. V roce 2021 by to mělo být 19,2 miliardy korun a v roce 2022 dokonce 20,5 miliardy korun.