eet a paušální daň - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu eet a paušální daň, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Pouze 70 tisíc podnikatelů se loni přihlásilo k paušální dani. Je to o polovinu méně, než byl původní odhad Ministerstva financí. A to ministryně Alena Schillerová dokonce v médiích vyjádřila odhad, že by na ni mohlo dosáhnout až 408 tisíc z celkového 1,06 milionu OSVČ. Potvrdila se naopak pochybnost odborníků i samotných podnikatelů, že jde o plácnutí do vody, jehož reálný význam bude minimální. Důvodů, proč byl o paušální daň tak malý zájem, existuje hned několik.
V roce 2021 čeká spoustu novinek nejen na podnikatele. Vybrali jsme nejdůležitější změny, na které je dobré připravit se už teď.
Dodavatelé mají terminály na skladě, stačí si vybrat optimální řešení. Pořizovací náklady vám příští rok stát kompenzuje slevou na dani.
Jednou z nejvýznamnějších novinek v daních bude příští rok zvýšení spotřební daně u alkoholu a tabáku, což zřejmě povede k jejich zdražení. Od května by pak měla odstartovat třetí a čtvrtá vlna EET, do které se nově zapojí řemeslníci, daňoví poradci, lékaři a další profese, které přijímají platby v hotovosti a do této doby se na ně povinnost evidovat tržby nevztahovala. Zároveň se od května sníží DPH u vybraných služeb a zboží.
Ministerstvo financí se ve čtvrtek ústy své momentální šéfové Aleny Schillerové pochlubilo, jakým úspěchem a přínosem je elektronická evidence tržeb. Jen příští rok by měla do státního rozpočtu přinést přes 15 miliard korun. A další roky to má být dokonce kolem dvaceti miliard. Tedy množství peněz o hodně větší, než malé. A vzhledem k utrácivému rozpoložení nynější vlády mimořádně vítané.
Vláda chce zavést paušální daň pro živnostníky s nižšími příjmy. Panika není namístě, mluví se o ní už dlouho. Nedá se ovšem vyloučit, že v platnost opravdu vstoupí od roku 2021, jak slibuje ministryně financí Alena Schillerová.
Čtyřicetimiliardový schodek státního rozpočtu plánovaný na příští rok je z velké části tvořen výdaji na další zvýšení průměrného důchodu o 900 korun. „Není to levné, ale důchodcům jsme to dlužili,“ říká v rozhovoru pro deník E15 ministryně financí Alena Schillerová.
Není pravidlem, že bych chválil vládu za její hospodářskou politiku. Vlastně spíš naopak. V posledních několika letech promrhala příležitost vytvořit si rezervu na horší časy, takže další recese nebude tlumena jinak než zadlužováním se na finančních trzích.
Jeden paušál a méně byrokracie. To teď slibuje Ministerstvo financí, které finišuje s živnostenským balíčkem. Návrh na zrušení superhrubé mzdy však skončil a ledu.
Dvě tváře má podle Občanské demokratické strany (ODS) politika Andreje Babiše a hnutí ANO. Na jednu stranu slibují úlevy živnostníkům, přitom zvyšují jejich administrativní zátěž, míní občanští demokraté. Reagovali na Babišův dnešní projev na celostátním sněmu hnutí ANO, na němž bude pro další dvouleté funkční období zvoleno vedení. Rezonoval i Babišův výrok, že si představuje malý a levný stát, který nikoho neotravuje.