eet pro malé živnostníky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu eet pro malé živnostníky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Elektronická evidence tržeb by měla skončit ke konci letošního roku. Poslanci v prvním čtení po zhruba osmihodinové debatě, která začala už ve čtvrtek odpoledne, podpořili vládní návrh, který ji bez náhrady ruší. Evidence je stejně v současné době přerušená do konce letošního roku, a to kvůli pandemii nemoci covid-19. Stala se fakticky dobrovolnou. Opoziční hnutí ANO zrušení evidence odmítá, ale s hnutím SPD se přiklání k tomu, aby zůstala dobrovolná. Vládní návrh ale s něčím takovým nepočítá a i ministr ...
Konec elektronické evidence tržeb v České republice se stává skutečností. Návrh na ukončení projektu, který podle ministra financí Zbyňka Stajnury (ODS), stojí podnikatele každoročně 1,5 miliardy korun, schválila vláda.
Šéf Pirátů Ivan Bartoš se připravuje na vstup do Strakovy akademie. Kromě premiérského křesla by koalice Pirátů a Statostů ráda v nové vládě obsadila i post ministra financí. Bartoš už také rýsuje nový daňový balíček, který by jím vedený kabinet chtěl prosadit. Rád by si také došlápl na nezákonné optimalizace daní a nezdaněné převodní ceny. Naopak plánuje výrazněji podporovat malé české firmy. „Chci republiku, kde jsou lidé inovativní a mají šanci, aby v danou chvíli, když potřebují pomoc, se dostali výš. ...
Návrh státního rozpočtu na příští rok, prozatím se schodkem 320 miliard korun, odmítli na pondělním jednání tripartity zástupci podnikatelů i odboráři. Chybí v něm totiž avizované daňové změny, zejména zrušení superhrubé mzdy. Vláda Andreje Babiše (ANO) by se měla podle nich lépe připravit na výdaje, které budou nutné k záchraně ekonomiky sužované koronavirovou pandemií. Kabinet by měl rozpočet schvalovat příští týden.
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v kontextu historie a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucna. Budoucnost české levice, díl první.
Se zpožděním, ale přece. Tak reagují firmy a drobní podnikatelé na sadu rozhodnutí vlády, která jim má pomoci překonat problémy způsobené pandemií koronaviru. Mají však další požadavky. Na kabinet Andreje Babiše (ANO) tlačí také opozice, žádá další balíček krizových opatření.
Začal nejen nový rok, ale i desetiletí, které už lze zase pořádně pojmenovat – léta dvacátá. Léta nultá či první, desátá… numericky to bylo v pořádku i doposud, ale stylistické elegance naplno dosáhneme až nyní. Rok 2020 bude ovšem důležitý nejen z tohoto hlediska. Dají se očekávat zásadní posuny ekonomické i politické, které mohou předurčit i vývoj pro zbytek let dvacátých.
Jeden paušál a méně byrokracie. To teď slibuje Ministerstvo financí, které finišuje s živnostenským balíčkem. Návrh na zrušení superhrubé mzdy však skončil a ledu.
Senát zamítl vládní novelu zákona o elektronické evidenci tržeb (EET), která především rozšiřuje evidenci na zbývající obory, které jí dosud nepodléhaly. Neschválil návrh na zrušení celého zákona o evidenci tržeb. Předlohu tak nyní obdrží Sněmovna, která o ní opět rozhodne. Vládní koalice ANO a ČSSD ve Sněmovně ale bude moci s pomocí KSČM senátní veto přehlasovat. Nejbližší řádná schůze Sněmovny se očekává v září.
Úplné odmítnutí, nebo několik zásadních úprav čeká v Senátu vládní novelu zákona, která má zavést poslední dvě vlny elektronické evidence tržeb pro řemeslníky či lékaře. Senátoři by od povinnosti osvobodili živnostníky, spolky, pálenice nebo hudební festivaly. O normě mají hlasovat ve čtvrtek. Poslanecká sněmovna může jejich návrhy přehlasovat.