elektrárna v tisové - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu elektrárna v tisové, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Těžební společnost Sokolovská uhelná rozšiřuje své aktivity. Chystá se převzít obchodníka s elektřinou T-Watt, který patří dědicům zesnulého podnikatele Martina Ulčáka. Transakci ještě musí schválit antimonopolní úřad, který o ní informoval na svých stránkách.
Společnost Sokolovská uhelná (SUAS) ukončí v srpnu provoz tlakové plynárny ve Vřesové. Firma nenašla společné řešení s vládou, které by umožnilo plynárnu dál provozovat. O práci může přijít až tisícovka zaměstnanců. Na Karlovarsku přitom roste nezaměstnanost už kvůli dopadům epidemie koronaviru na lázeňství a cestovní ruch.
Na konci minulého roku prudce vzrostly ceny energií, což se nepříznivě podepsalo na hospodaření celé řady obchodníků s energiemi. Ti totiž museli dokupovat část elektřiny za vyšší ceny, ale nemohli vyšší náklady okamžitě promítnout do cen pro koncové zákazníky.
V roce 1920 existovalo zhruba šest tisíc výroben elektřiny. Naprostou většinu tvořily elektrárny závodní, jimiž si podniky vlastními silami zajišťovaly dodávky elektřiny. Elektrárny s dodávkou externím zákazníkům, které v dalších letech v Československu pomáhaly elektrifikovat obce a domácnosti, získaly dominantní podíl až později. Plynárny na počátku století zažívaly útlum, protože svítiplyn byl vytlačován elektřinou.
Společnost Sokolovská uhelná dosáhla loni zisku 564 milionů korun, o rok dříve měla zisk po zdanění ve výši 1,094 miliardy korun. Tržby firmy meziročně ale stouply o 1,5 procenta na 6,85 miliardy korun. Informoval o tom server Euro.cz s odkazem na výroční zprávu společnosti.
Nejasné ustanovení v zákoně o podporovaných zdrojích energie vyvolalo kolotoč sporů. Soudí se spolu i státní společnosti ČEPS a OTE.
Akciová společnost Sokolovská uhelná loni vytvořila zisk po zdanění ve výši necelé 1,1 miliardy. Je to o 711 milionů korun více než v roce 2015. Za nárůstem je zejména ukončení mnohaletého sporu o cenu uhlí se skupinou ČEZ.
Všechny elektrárny nevyrábějí elektřinu na stejném principu. Jejich základní druhy se rozlišují podle prvotní energie.
Velké akvizice v zahraničí polostátnímu energetickému koncernu ČEZ nevyšly, ať už šlo o Slovenské elektrárny, německá aktiva Vattenfallu nebo polské teplárny. Firma se teď proto soustředí na růst po menších krocích. A rozhlíží se i po nových příležitostech. ČEZ by rád navázal užší spolupráci s Prahou, kde ho zajímá nejen vstup do Pražské plynárenské. „Díváme se také na české vodárenství, je to byznys, který je nám blízký,“ říká generální ředitel ČEZ Daniel Beneš.