elektrarny italie - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu elektrarny italie, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Čínské vedení se zjevně rozhodlo postavit v nejbližších letech co možná nejvíce uhelných elektráren, než bude muset čelit ještě silnějšímu tlaku na snižování emisí. Tři čtvrtiny výkonu všech ve světě chystaných provozů na toto fosilní palivo tak připadají na Čínu. Za ní následuje Indie. Tak však zřejmě už další projekty rozjíždět nebude. Velká uhelná renesance pravděpodobně nečeká ani Evropu. V zimě se na Starém kontinentu navzdory energetické krizi spálilo méně uhlí než v předchozích letech, vyplývá ze ...
Snaha vymanit se z ruské energetické závislosti vede Evropu do Afriky, především na její sever. Ten jí může sloužit nejen jako zdroj zemního plynu, ale také čisté energie ve větším měřítku. Pozornost se v tomto směru upírá především na blízké Maroko. Africké země ale samy bojují s energetickou chudobou a nyní mají tendenci upřednostnit před vlastním rozvojem dodávky do Evropy.
Intuitivně se nám to nezdá, ale inflace se momentálně zastavila. Neznamená to ovšem, že bychom se vrátili k předloňské láci. Názor jsme převzali z webu Reflex.cz >>>
Intuitivně se nám to nezdá, ale inflace se momentálně zastavila. Neznamená to ovšem, že bychom se vrátili k předloňské láci. Jde jen o to, že s prudkým zvyšováním cen je v tuto chvíli konec, přestože z meziročního ukazatele stále vyplývá, že je o patnáct procent dráže než loni ve stejnou dobu. K pochopení je třeba přestat se otáčet k minulým cenám a podívat se dopředu. K tomu je užitečným ukazatelem meziměsíční inflace. Ta ukazuje, že mezi únorem a březnem narostly ceny jen o 0,1 procenta. Kdyby to tak ...
Do digitálního eura by se mohly zapojit banky i pošty ING porušila zákon o praní peněz Apple vyhrál ve sportu s tvůrci hry Fortnite Dividenda Monety vynese PPF přes miliardu korun Dobré ráno! Je 116. den roku, svátek má Oto. V tento den v roce 1986 došlo k havárii v jaderné elektrárně Černobyl. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Mírné počasí, které Evropě pomohlo překonat energetickou krizi v zimních měsících, se jí může vymstít v létě. Už loni byly některé řeky na starém kontinentu ve stavu, který komplikoval výrobu elektřiny z vody, jádra i z uhlí. Letošní slabá sněhová nadílka v Alpách by mohla někde přinést ještě větší potíže. Francouzský prezident Emmanuel Macron už přišel s celonárodním plánem na vodní úspory. Počítá mimo jiné s větším využíváním odpadních vod.
Ministři energetiky zemí EU se poprvé zabývali novým návrhem Evropské komise na reformu trhu s elektřinou. Ta je reakcí na loňské turbulence, kdy ceny elektřiny vyhnal nahoru drahý zemní plyn. Hlasitě se ozýval požadavek, aby byla tato „pupeční šňůra“ přerušena a trh postaven na nových základech. Komise nepřišla s hlubokou reformou, ale jen s víceméně kosmetickými úpravami. Nikoho asi nenadchnou, ale mohly by díky tomu projít.
Nové vozy se spalovacími motory bude možné v Evropské unii nadále registrovat i po roce 2035, budou-li tankovat výhradně uhlíkově neutrální paliva. Na svém twitterovém účtu to dnes uvedl německý ministr dopravy Volker Wissing s tím, že se dohodu s Evropskou komisí podařilo dokončit v pátek večer. Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans během soboty na Twitteru rovněž potvrdil, že Německo a komise urovnaly spor o konec vozů se spalovacími motory.
Prostřednictvím své dceřinné společnosti EP Netherlands vstoupila na trh v Nizozemsku společnost EPH Daniela Křetínského. Ta uzavřela akvizici elektrárny Sloe, o výkonu 870 megawattů, a elektrárny Rijnmond s instalovaným výkonem 800 megawattů. První jmenovanou koupila EPH od společnosti ZEH N.V. a francouzské energetické společnosti EDF S.A. Informoval o tom mluvčí EPH Daniel Častvaj.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.