elektrické podniky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu elektrické podniky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ten výrok vzbudil mnohé ohlasy a zvedl nejedno obočí, a to nejenom v Evropě. Čínskou stranu dokonce vyprovokoval k poměrně razantní odpovědi. Ohlášení vyšetřování čínských výrobců elektromobilů ohledně využití státních subvencí bylo ze strany předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyenové očividně zamýšleno jako rázný krok v boji za konkurenceschopnost jednoho z klíčových průmyslových odvětví „starého kontinentu“. Dané opatření však ve výsledku daleko více vrhlo světlo na hluboké rozdíly evropských ...
Prodej tuzemského přepravce plynu Net4Gas míří do finále. Podle dvou na sobě nezávislých zdrojů e15 se vláda chystá v příštím týdnu pověřit provozovatele elektrické přenosové sítě ČEPS, aby plynárenskou společnost koupil. Net4Gas, ČEPS, ministr průmysl a obchodu Jozef Síkela (za STAN) i mluvčí vlády Václav Smolka nechali dotazy redakce bez komentáře.
Mnoho malých a středních firem přistupuje k automatizaci a robotizaci zatím velmi rezervovaně. Podle Jana Hirše, ředitele pro Industry 4.0 společnosti T-Mobile je to škoda, protože především nástup 5G sítí jí výrazně zlevnil a dnes se vyplatí automatizovat i výrobu v menších sériích. „Díky rozvoji 5G sítí klesají v současnosti náklady na moderního robota na zlomek původních cen,“ říká v rozhovoru.
Za 88 let existence amerických odborů United Auto Workers (UAW) se ještě nestalo, aby stávkovali naráz nespokojení pracovníci hned tří největších automobilek. Již týden je ve stávce asi třináct tisíc zaměstnanců General Motors, Fordu a Stellantisu. Požadují zvýšení mezd o 40 procent během čtyř let a také zavedení čtyřdenního pracovního týdne. K dohodě mají obě strany zatím daleko a hrozí rozšíření stávek do dalších továren. Kolektivní jednání brzy začnou také v Česku. Odbory požadují růst mezd alespoň o ...
Motor české ekonomiky zadrhává. Velkoobjemové evropské automobilky zaměřené na vozy nižší či střední třídy škrtají ve výrobních plánech, zakázek znatelně ubývá, varují v tuzemsku podnikající dodavatelé s tím, že růst značek typu Tesla, BMW či Mercedes trh nezachrání. Některé menší české firmy i lokální divize velkých nadnárodních dodavatelů upozorňují, že musejí propouštět agenturní zaměstnance nebo že přehodnocují plánované investice. Ty jsou přitom životně důležité, má-li se desetina české ekonomiky, ...
Sotva se Řekům podařilo dostat pod kontrolu vlnu požárů, už se země potýká s další živelní pohromou. Tentokrát s povodněmi, které způsobila bouře Daniel. Ta nezasáhla jen Řecko, ale i Turecko a Bulharsko a vyžádala si nejméně patnáct mrtvých. Extrémní počasí ohrožuje i další státy u Středozemního moře.
Již druhým rokem se původem brněnská podnikatelka Michaela Macharik a její obchodní i životní partner Markus Ciupek vypořádávají s následky válečného konfliktu na Ukrajině. Ze země přesto v žádném případě odejít nechtějí, a dokonce do ní plánují přilákat české byznysmeny. Závod jejich společnosti Time & Space, která vyrábí kabelové svazky pro světové výrobce automobilů a domácích spotřebičů v západoukrajinském městě Stryj, na přelomu srpna a září navštívil redaktor deníku e15.
Když před několika dekádami expandovaly evropské automobilky na rychle rostoucí čínský trh, z něhož se postupně stal vůbec největší trh na světě, neměly jinou možnost než zakládat společné podniky s domácími čínskými společnostmi. Do zákonem vynuceného svazku vstupovaly v pozici nezpochybnitelného technologického lídra, který za cenu poodhalení know-how partnerovi zásadně navýší své prodeje, což se i stalo. Nyní se karta dokonale obrací. Prodeje evropských koncernů na klíčovém trhu rychle klesají, přičemž ...
Už přes rok a půl Ukrajina úspěšně vzdoruje ruské invazi, a před několika měsíci dokonce zahájila rozsáhlou protiofenzivu. Ačkoli se boje nyní odehrávají výhradně v jižní a východní části země, válečné následky pociťují lidé na celém ukrajinském území. Třeba i ve Lvovské oblasti, kam se aktuálně vypravil redaktor deníku e15.
Jeden z největších světových konglomerátů, jenž se zaměřuje na takřka kompletní byznys s bateriemi, investoval na Slovensku. Čínská skupina Gotion High-Tech, jejímž největším akcionářem je koncern Volkswagen s 25procentním podílem, získala 25 procent ve slovenském vývojáři a výrobci baterií InoBat. Gotion má zároveň s Volkswagenem exkluzivní smlouvu o dodávkách baterií do elektromobilů mimo Čínu. Cenu transakce, která se měla připravovat jeden rok, společnosti nezveřejnily.