elektronická evidence tržeb stánkový prodej - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu elektronická evidence tržeb stánkový prodej, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jeden z největších politických pomníků bývalé vlády ČSSD a ANO má být nenávratně svržen. Zavedení elektronické evidence tržeb přitom stálo miliardy korun. Výdaje za samotný systém zaplatil stát, restauratéři, hoteliéři a obchodníci pak investovali do speciálních pokladních zařízení. Právě podnikatelé chtějí, aby EET zůstala zachována. Ovšem na dobrovolné, a nikoli povinné bázi, což by podle odhadů ministerstva financí přišlo až na 100 milionů korun ročně.
Elektronická evidence tržeb stojí už třetím rokem. Povinnost pro restaurace, hotely a obchody přerušila kvůli epidemii covidu na jaře 2020 vláda Andreje Babiše (ANO). Přitom právě v tomto roce chtěla spustit 3. a 4. vlnu EET. Rozšíření se mělo vztahovat na 300 tisíc živností včetně řemeslníků a také na praktické lékaře nebo advokáty. O elektronických pokladnách má už v březnu či v dubnu rozhodnout kabinet Petra Fialy (ODS).
Novela zákona o elektronické evidenci tržeb, o které bude znovu hlasovat poslanecká sněmovna, s největší pravděpodobností projde a začít platit by měla už v příštím roce. Třetí a čtvrtá vlna EET má rozšířit účtenkové povinnosti na další odvětví. EET se tak bude týkat například i provozovatelů pohřebních služeb.
Ústavní soud v pátek zrušil plánovaný "náběh" třetí a čtvrté etapy elektronické evidence tržeb a s odloženou platností škrtl několik dalších ustanovení zákona o evidenci tržeb. Třetí vlna se měla týkat svobodných povolání, dopravy či zemědělství, čtvrtá potom vybraných řemesel a výroby. Před případným náběhem je nutné přijmout novou zákonnou úpravu. Jako celek ale zákon obstál a dál platí. Podle soudců sleduje elektronická evidence tržeb (EET) legitimní cíl - účinný výběr daní a narovnání podnikatelského ...
Jednobarevná vláda šéfa ANO Andreje Babiše bude moci ovlivňovat práci policie i státního zastupitelství. Zřejmě se pokusí sešněrovat soudnictví snahou centralizovat výběr kandidátů na nové soudce. Nezávislost orgánů činných v trestním řízení je přitom jedním ze základů demokratického uspořádání, soudnictví je jedním z jeho tří pilířů.
Před půl rokem začala pro firmy a podnikatele ve velkoobchodu a maloobchodu platit elektronická evidence tržeb (EET). Ještě předtím v prosinci začala platit pro restaurace a hotely. Finanční správa přitom za devět měsíců fungování EET provedla 55 624 kontrol a uložila po nich 1688 pokut za 15 milionů korun. Správa zároveň od spuštění systému uzavřela kvůli neplnění EET osm provozoven, dvě již ale obnovily činnost.
Do systému elektronické evidence tržeb se zapojilo přes 43 tisíc podnikatelů, v systému ministerstvo financí eviduje 119 milionů účtenek. Evidované tržby za prosinec dosáhly téměř 20 miliard korun.
Systém elektronické evidence tržeb, který byl dnes spuštěn, zatím funguje bez problémů. Podle serveru HlídačEET.cz, který monitoruje měření dostupnosti a rychlosti komunikace pokladen obchodníků se servery EET, se rychlost zpomalila jen mezi druhou a třetí hodinou ráno. Podle grafů a statistik je po deseti hodinách provozu dnešní průměrná rychlost mezi servery a pokladnami jedna vteřina, před druhou hodinou ranní to bylo 1,137 vteřiny. Mezní dobu zákon stanovuje na dvě vteřiny.
Pivovary již vědí o stovkách odběratelů, kteří se rozhodli ukončit činnost spolu s nástupem elektronické evidence tržeb (EET) od prosince. Jde hlavně o menší a venkovské restaurace. Vždyť jen největší výrobce piva Plzeňský Prazdroj hlásí, že pivo přestalo odebírat k začátku prosince několik set subjektů.
Hospodští, kteří nezačnou řešit elektronickou evidenci tržeb (EET) do poloviny listopadu, ji nestihnou do prosince spustit. Řekl to ředitel obchodu a restaurací Plzeňského Prazdroje Tomáš Mráz. Při současném tempu pořizování terminálů nebude podle něho možné pokrýt zapojení všech podnikatelů, tedy 40 až 50 tisíc provozoven.