elektronické stravenky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu elektronické stravenky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Snad všichni podnikatelé vědí, že neefektivita stojí peníze. Přesto se mnozí obchodníci okrádají o možný zisk tím, že lpí na neefektivních „zavedených“ postupech. Doba se ale změnila, vše je rychlejší, a co fungovalo před 20 lety, dnes nepomáhá. Podívali jsme se na nejčastější chyby, které lze napravit jediným zařízením.
Za jednu návštěvu restaurace lidé podle analýzy společnosti Up Česká republika nyní vydají v průměru 180 korun, průměrná útrata za celý loňský rok činila 170 korun. Vzhledem ke stále rostoucím nákladům lze předpokládat, že ceny jídel budou dále stoupat. S cílem nabízet obědy v nižší cenové hladině některé restaurace častěji zařazují jídla s levnějšími masy, více sladkých nebo bezmasých pokrmů. ČTK to sdělil generální ředitel Up ČR Stéphane Nicoletti.
Oblíbený zaměstnanecký benefit se poprvé objevil v poválečné Anglii. Tehdejší vláda chtěla poukázkami na jídlo podpořit pravidelné stravování zaměstnanců. Nápad se uchytil a rozšířil do celého světa. Od té doby se stravenky neustále vyvíjejí. Jejich papírovou podobu nahradily elektronické stravenky na digitálních kartách a změnil se i způsob jejich použití. Kromě jídla s těmito benefitními kartami zaplatíte i volnočasové aktivity!
Většina firem si díky pandemické krizi prošla za poslední rok výraznými změnami a mnohé byly donuceny k přehodnocení svých strategií. Někdy se však jednalo o pozitivní posun, jako na poli zaměstnaneckých benefitů. Své o tom ví generální ředitel společnosti Up Česká republika, Stéphane Nicoletti, jehož firma kromě covidu čelí i stravovacímu paušálu.
Od ledna 2021 mají zaměstnavatelé možnost přispívat zaměstnancům na stravování dalším možným způsobem – vedle papírových nebo elektronických stravenek, dovozu jídla do zaměstnání „na fakturu“ nebo prostřednictvím zaměstnanecké závodní kantýny, byla zavedena možnost přispívat zaměstnancům na stravování i peněžním příspěvkem, tzv. paušálem.
Koronakrize výrazně zasáhla byznys stravenkových společností. Vydavatelé poukázek se museli částečně přeorientovat z pohledu provize na méně ziskové obchodní řetězce, aby lidé měli kde poukázky utratit. Snížili i provize restauracím a pod tlakem očekávaného stravenkového paušálu nabízejí lepší cenu i firmám při výběrových řízeních. Urychlil se tak přechod k elektronické stravence.
Portfolio klientů čítající desítky tisíc uživatelů stravenkové a benefitní Gusto Karty patřící společnosti CES ePlatby, která je součástí skupiny Arca Capital, kupuje nový český provozovatel stravenkové karty LemonPay.
Stravenkové firmy evidují vyšší zájem o elektronické stravenky i o platbu za jídlo přes mobilní aplikace. Společnost Up Česká republika zaznamenává každý měsíc nárůst počtu uživatelů eStravenky v restauracích o více než deset procent. Klienti společnosti Edenred přes třetinu transakcí uskutečňují digitálně. K zrychlení digitalizace podle firem přispěla pandemie koronaviru.
Provozovatelé více než dvou tisíc restaurací podepsali výzvu proti zavedení takzvaného stravovacího paušálu. Ten má umožnit firmám, aby namísto stravenek nebo dotací jídelen a kantýn dávaly lidem peníze napřímo.
Česká vláda v minulých dnech poslala k dalšímu projednání do sněmovny daňový balíček, jehož součástí je i zavedení takzvaného stravovacího paušálu. Ten kritizují odbory, zaměstnavatelé v čele se Svazem průmyslu i restaurace, které se zaměřují na nabídku poledních menu. Petici proti paušálu podepsalo již přes dva tisíce restaurací a další přibývají.