emtc dluhopisy - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu emtc dluhopisy, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V tomto vydání Investičního newsletteru E15 se dočtete: na co si dát pozor v prospektech emitentů takzvaných prašivých dluhopisů, že prodej nových akcií Pilulky je v plném proudu, že si Czechoslovak Group jde pro peníze i za drobnými investory a jak si „šerif“ Gary Gensler vyšlápl na velké kryptoburzy Binance a Coinbase plus další zajímavosti z trhů a světa investic.
Známá firma na domácí dluhopisové scéně čelí insolvenci. Český průmyslový holding, který se léta specializoval na vydávání podlimitních, prakticky tak pro regulaci neviditelných dluhopisů, nesplatil včas část svých dluhopisů. Skupina několika věřitelů s pohledávkami převyšujícími deset milionů korun tak podala na rodinu firem insolvenční návrh, který v polovině července schválil Městský soud v Praze. Podle znalců trhu je to na domácím trhu jen pověstná špička ledovce, obdobných emisí jsou prý stovky.
Další rána pro Xixoio a SimpleCell. Radovan Vávra prodal svůj podíl a projekt zcela opouští. Karel Janeček prodal veškeré akcie v investiční skupině RSJ. Nově je majoritářem šéf Winkler. Češi se brání inflaci. Pustili se do oprav domů a bytů. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z minulého týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu. Pokud chcete číst další zamčené články a mít okamžitý přístup k exkluzivním zprávám, analýzám a důležitým informacím ze světa byznysu a politiky, podívejte se na naši ...
Uplynuly už téměř čtyři roky od chvíle, kdy nynější viceguvernér České národní banky Tomáš Nidetzký označil dění na tuzemském finančním trhu za „dluhopisové Las Vegas“. Zejména na menší investory cílily v posledních letech nabídky cenných papírů rozdílné kvality, leckdy od podniků bez historie či vysoce zadlužených firem. V některých případech došlo i na krachy. Mezi největší dluhopisové „propadáky“ patřily emise firem C2H, EMTC a Zoot či směnky skupiny Arca. Situace se však postupně lepší, soudí ...
Čeští investoři spálili od roku 2013 více než čtyři miliardy korun v prašivých korporátních dluhopisech. Ač podle odborníků nejde o tragické číslo, v příštích měsících přituhne. Inflace a zvyšující se úrokové sazby u bank přehřejí další firmy, které dluhopisy vydaly. Investoři by si měli dávat pozor zejména na ty z oblasti nemovitostí.
Tuzemským investorům hrozí, že spálí bezmála půl miliardy korun v takzvaných podlimitních korporátních dluhopisech. Malé emise, nad kterými neexistoval takřka žádný zákonný dohled, v posledních letech spadly z 80 procent do spekulativních kategorií a přinesly s sebou několik velmi varovných příběhů. Ukazuje to velká analýza prašivých dluhopisů, kterou vypracovala finanční forenzní společnost Survelligence. Odborníci kvůli tomu volají po změně legislativy.
Nabídka společnosti Entef group vypadala na první pohled lákavě. V roce 2018 nabízela dluhopisy úročené 7,8 procenta ročně. Problém byl ovšem v tom, že ve stejné době byla již v likvidaci, protože téměř deset let nepodala daňové přiznání. Přesto se jí podařilo udat dluhopisy za 24 milionů korun. Prašivé dluhopisy, nutno dodat. V Česku skončilo od roku 2012 v insolvenci 34 takových firem, které vydaly emise za 4,35 miliardy korun. Patří k nim i velké ryby typu Zoot nebo investiční skupiny Arca zakladatele ...
Česko čelí dalšímu průšvihu firmy, která se ve velkém financuje prostřednictvím dluhopisů prodávaných drobným investorům. Krajský soud v Brně počátkem října poslal do konkurzu firmu Brooc Global Investments žďárského podnikatele Romana Zicha, která si od lidí napůjčovala stamiliony. Firmě zaměřené na turistický byznys na Kanárských ostrovech prý zlomila vaz pandemie. Firmu koncem srpna poslala do insolvence brigádnice, jež nedostala zaplaceno za svou práci.
Letošní rok se nese ve znamení boomu firemních dluhopisů. Domácí firmy jen do konce prázdnin oznámily záměr vydat korunové bondy za bezmála 73 miliard korun. To je téměř dvaapůlkrát více, než získaly domácí firmy prodejem dluhopisů za celý loňský rok. Letošek zároveň suverénně poráží i léta před pandemií. Na trh šly přitom pro peníze častěji než loni menší společnosti s cílem nabrat půjčky v řádu stamilionů korun. Právě ty přitom bývají rizikovější než velké, známé firmy.
... investovali peníze do dluhopisů skupiny Tomáše Bárty... právě investoři do dluhopisů.... ze zkrachovalé skupiny EMTC založili spolek s...