energeticka narocnost budov 2020 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu energeticka narocnost budov 2020, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Chcete-li stavět, utíkejte pro stavební povolení. Od roku 2020 si totiž budete muset pořádně připlatit.
Evropská směrnice o energetické náročnosti budov začne platit už za půl roku. Tato změna přinese povinnost stavět pouze budovy s téměř nulovou spotřebou energie.
Evropská komise (EK) poslala Českou republiku k unijnímu soudu, neboť země nezajistila řádné vystavení certifikátů energetické náročnosti v budovách. Stejná žaloba míří také proti Slovinsku, uvedla dnes komise v tiskové zprávě. Na nesprávné provedení požadavků příslušné směrnice byla Praha poprvé upozorněna v roce 2015. Podle českého ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) příslušnou novelu zatím projednala legislativní rada vlády.
Ceny emisních povolenek v Evropské unii ve čtvrtek podle údajů serveru Carbon Pulse vyšplhaly nad 20 eur (515 korun) za tunu oxidu uhličitého vypuštěného do atmosféry, což je desetileté maximum. Povolenky platí uhelné elektrárny či průmyslové podniky.
Brusel žádá, aby nové a rekonstruované domy byly povinně připraveny na možnou instalaci dobíječek elektromobilů. Distributoři tak budou muset posílit sítě.
Česko nezvládá využití evropských peněz na snižování energetické náročnosti. Podniky nechaly ladem tři miliardy korun. Ještě hůře dopadají renovace bytových domů mimo Prahu.
Na střechách rodinných domů v Česku vypukne nový solární boom. Ministerstvo průmyslu v rámci aktualizace Národního akčního plánu pro obnovitelné zdroje hodlá nastavit pro rok 2020 nový cíl pro instalovaný výkon fotovoltaických elektráren. Nově by se Česko mělo dostat na 2375 megawattů, což je o 306 megawattů více než nyní a o 257 megawattů více, než je v dosud platném akčním plánu.
Město Písek se chce stát českým průkopníkem v oblasti takzvaných chytrých měst (smart cities). V současné době zpracovává podrobné analýzy toho, jak začít síť senzorů, inteligentních budov a dalších prvků budovat a první projekty plánuje spustit už během příštího roku. „Máme ideální velikost, určitý volný finanční obnos a nacházíme se v relativně bohaté oblasti s největší průmyslovou zónou v Jižních Čechách,“ počítá některé z důvodů místostarosta třicetitisícového města Josef Knot.
Na začátku září byla vyhlášena architektonická soutěž na dlouho připravovaný Kampus Albertov, jehož první plány a vizualizace začaly vznikat před deseti lety. Dvě nová výzkumná centra Univerzity Karlovy za 2,5 miliardy korun by měla být zprovozněna v roce 2022. Jde o největší výstavbu univerzity v centru Prahy za posledních sto let, řekl na dnešní tiskové konferenci rektor univerzity Tomáš Zima.
První energeticky aktivní bytový dům hodlá firma Jana Řežába postavit ve svém projektu Ecocity Malešice. Tuzemský stavitel energeticky úsporných domů a bytů nově plánuje nasbírané zkušenosti z českého trhu zúročit i za hranicemi