Energetické zdroje Dubaj - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Energetické zdroje Dubaj, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Máme za sebou rok 2020. Dvě dvacky. Rok krysy. Konkrétně kovové krysy. Ta prý přeje volnému času, zálibám a koníčkům, varuje před honbou za penězi. Byl to ale skvělý rok, že?
Raining Street, v překladu Deštivá ulice, je jednou z unikátních novinek, na kterou láká developer Kleindienst investory a rezidenty do projektu Srdce Evropy - prvního z ostrovů „mapy světa“ u Dubaje. Jak název napovídá, v kilometrové ulici má často pršet. Řízeně a vždy, když teplota přesáhne 27 stupňů Celsia.
Český projekt přeměny pouštního vzduchu na vodu začíná vzbuzovat zájem v arabském světě. Tuzemská technologie S.A.W.E.R., na jejímž vývoji se podílejí České vysoké učení technické či Botanický ústav Akademie věd, láká arabské boháče jako budoucí potenciální byznys i jako symbol společenského postavení. Testování systému probíhá paralelně v tuzemsku a ve Spojených arabských emirátech a má vyvrcholit v předvečer výstavy Expo 2020 v Dubaji.
Největší tuzemský výrobce osvětlení Trevos shání strategického partnera. Ve hře je kromě prodeje firmy i možnost vybudovat s pomocí investora velkou skupinu.
Jeho prací je radit a konzultovat, největší know-how má v energetice. I proto Dean Brabec, výkonný ředitel poradenské firmy Arthur D. Little, komentuje pro deník E15 mimo jiné prodej bulharských aktiv společnosti ČEZ či případné dělení polostátního gigantu. „Rozdělení určitě dává smysl, stát se jen musí rozhodnout, co vlastně chce: zda okamžitý výnos, dividendu, anebo prostředky na financování jádra,“ říká.
Gigantický solární park v Dubaji bude vyrábět nejlevnější elektřinu ze slunce na světě. Místní energetický regulátor DEWA podepsal smlouvu se společností Masdar, podle níž bude elektřinu z nově postavené elektrárny stát kupovat za 29,90 dolaru za megawatthodinu. To odpovídá 28,21 eur za megawatthodinu. V Evropě se na burze elektřina s dodáním v příštím roce prodává za zhruba 30 eur.
Kateřina Falk (31) odjela v šestnácti letech za studiem do Skotska, aby později na univerzitě v Londýně studovala fyziku. Doktorát z plazmové a laserové fyziky pak získala na Oxfordské univerzitě. V USA pracovně působila v řadě výzkumů, mimo jiné také v Národní laboratoři Los Alamos, kolébce atomové bomby. Věda je pro ni posláním, ačkoli jako žena v převážně mužském vědeckém světě čelila častým stereotypům.