Energetické zdroje Dubaj - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Energetické zdroje Dubaj, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Saúdská Arábie a Spojené arabské emiráty dovážejí ruskou ropu a ropné produkty, potvrzují data společností, jež monitorují dodávky. Ukazuje se tak, že země Perského zálivu aktivně spolupracují s Moskvou, která po ztrátě západních trhů hledá odbyt pro svou těžební produkci. Obchodníci se navíc domnívají, že by se ruská nafta mohla dostat k zákazníkům Rijádu, mezi něž patří evropské země. Zároveň se množí informace o záhadné flotile tankerů, kterou zřejmě sankcionovaná země využívá k obcházení postihů.
Přístroj, který dokáže uprostřed pouště vyrobit vodu ze vzduchu. Zařízení, jež obohacuje sledování filmů o vůně, nebo unikátní ekologická farma, která k pěstování zeleniny nepotřebuje žádné chemické postřiky. I takové vynálezy nabídl Týden inovací 2022, největší tuzemský veletrh moderních technologií, který odstartoval v pondělí v Cubex Centru Praha a potrvá zde i na mnoha dalších místech po celé České republice až do 17. října.
Dobré ráno! Je 259. den roku, svátek má Ludmila, před 38 lety zemřel francouzský podnikatel Louis Réard, vynálezce dvoudílných dámských plavek neboli bikin. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Náklady na pronájem moderních skladů stouply v Praze meziročně o více než třetinu. Oproti průměru evropských metropolí bylo tempo zdražování pětkrát rychlejší. Důvodem je hlavně nedostatek volných prostor. Praha se stala oblíbenou destinací pro výrobní a logistické firmy, které se vracejí na evropský kontinent hlavně z asijských zemí. Předností Česka je centrální poloha a cenová dostupnost.
Přestože válka na Ukrajině přispívá k nejistotě na mezinárodních trzích a ohrožuje globální ekonomický růst, najdou se také země, které ze současného konfliktu profitují. Například Katar. Stát o velikosti Středočeského kraje byl sice bohatý už dříve. „Teď má však ambici nahradit Rusko na pozici hlavního evropského dodavatele plynu, díky čemuž může získat skutečný vliv,“ píše agentura Bloomberg.
Největší česká rafinerská a petrochemická skupina Orlen Unipetrol začala spolupracovat s Technickou univerzitou v Košicích na vývoji „čistého“ vodíku. Zaznělo to v diskuzi ve slovenském pavilonu na Světové výstavě Expo 2020 v Dubaji. Zástupce Košického samosprávného kraje Rastislav Trnka tam také oznámil, že region zvažuje založení podniku na výrobou kol s vodíkovým pohonem.
Chce napodobit Elona Muska a vyrábět baterie v Evropě. Do autobusů, sporťáků, ale i dronů či plavidel. Ty první zhotoví slovenská společnost InoBat Mariána Bočka příští rok, další mohou vznikat také ve Velké Británii. „My Slováci a Češi jsme zvyklí, že manufaktura jde ze Západu k nám. Může to být i opačně. Z InoBat chci udělat multimiliardovou firmu, lídra regionu. Chci vytvořit slovenskou Teslu,“ říká Boček. Do jeho InoBatu investoval ČEZ a mezi spoluzakladatele patří také Czechoslovak Group miliardáře ...
Máme za sebou rok 2020. Dvě dvacky. Rok krysy. Konkrétně kovové krysy. Ta prý přeje volnému času, zálibám a koníčkům, varuje před honbou za penězi. Byl to ale skvělý rok, že?
Raining Street, v překladu Deštivá ulice, je jednou z unikátních novinek, na kterou láká developer Kleindienst investory a rezidenty do projektu Srdce Evropy - prvního z ostrovů „mapy světa“ u Dubaje. Jak název napovídá, v kilometrové ulici má často pršet. Řízeně a vždy, když teplota přesáhne 27 stupňů Celsia.
Český projekt přeměny pouštního vzduchu na vodu začíná vzbuzovat zájem v arabském světě. Tuzemská technologie S.A.W.E.R., na jejímž vývoji se podílejí České vysoké učení technické či Botanický ústav Akademie věd, láká arabské boháče jako budoucí potenciální byznys i jako symbol společenského postavení. Testování systému probíhá paralelně v tuzemsku a ve Spojených arabských emirátech a má vyvrcholit v předvečer výstavy Expo 2020 v Dubaji.