energie bohemia zdraženi - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu energie bohemia zdraženi, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Budoucí prodej některé z našich firem na pražské burze by byl skvělý, říká v rozhovoru pro E15 investor Ondřej Benáček, řídící partner investiční firmy Central Europe Industry Partners, která se jako jedna z mála v Česku specializuje na oblast nazvanou private equity. Společnost v současnosti spravuje již dva fondy, které zhodnocují peníze institucionálních a movitých investorů nákupy podílů zejména v českých firmách. Nově navíc CEIP připravuje ve spolupráci s firmou Conseq fond fondů, který by měl svět ...
Němečtí výrobci šumivých vín budou letos již potřetí zdražovat. Děje se tak v návaznosti na neustále rostoucí náklady spojené se zvyšujícími se cenami energií. Ke zdražení – ale až po Novém roce – přistoupí i český výrobce Bohemia Sekt. „Vzhledem k enormnímu nárůstu cen všech vstupů a energií se úpravě cen v řádu nižších jednotek procent nevyhneme v prvním čtvrtletí 2023,“ uvádí mluvčí společnosti Bohemia Sekt Martin Fousek.
Lidé se v posledních měsících stále častěji obracejí na úřady se stížnostmi a dotazy na své zálohy či vyúčtování za energie. Energetický regulační úřad (ERÚ) za prvních deset měsíců letošního roku obdržel více než 1600 oficiálních podnětů ke kontrole, což je asi třikrát víc než za celý kalendářní rok před vypuknutím současné energetické krize. Většinou jde o podání spotřebitelů, část z nich přitom míří na výpočet záloh. Úřad zatím kvůli zálohám zahájil 16 sankčních řízení. Na dotaz ČTK to odpověděl mluvčí ...
Velkoobchodník s energiemi Manta Commodities, s nímž od června probíhá insolvenční řízení, vyhlíží návrat na energetický trh. Přestože zhruba čtvrtmiliardové dluhy společnost stále neuhradila, její dceřiná firma Manta Energy může od minulého týdne znovu obchodovat s plynem i elektřinou. Firma tento krok nekomentuje, předběžný insolvenční správce Lee Louda v tom však vidí příležitost k většímu uspokojení věřitelů.
Chovatelům v souvislosti s krachem distributorů energie a válkou na Ukrajině vzrostla cena elektrické energie průměrně 3,5krát a cena zemního plynu podle regionu až desetinásobně. Smlouvy mají většinou uzavřené na rok a nyní jim končí. Navíc náklady na krmné směsi meziročně vzrostly o osmdesát procent. Tomu ovšem neodpovídá výkupní cena. Kilogram kuřecího stál dvacet let 21 korun, nyní je dražší o pouhých sedm korun. Chovatelé však požadují vyšší výkupní cenu.
Už jsme na to možná zapomněli, ale velkou roli v tom, že energetická krize způsobená ruskou agresí dopadla na české domácnosti a firmy tak silně, sehrál kolaps obchodníka Bohemia Energy. Ten se původně zavázal k levným, obvykle dlouhodobým dodávkám elektřiny. Na kontraktech nejprve vydělal miliardy korun, neb energii pro dlouhodobé dodávky kupoval na krátkodobém trhu, kde ceny i v důsledku pandemie klesly. Když začaly ceny růst a obchodník musel nakupovat dráž, než prodával, stáhl obrazně řečeno roletu a ...
Svou síť čerpacích stanic profiloval na českém trhu jako jednu z nejlevnějších. Přesto se i na „totemech“ Tank ONO ceny za litr benzinu a nafty musely přiblížit padesátikorunové hranici stejně jako u konkurence. Aktuální pokles cen ropy na světových trzích však dává motoristům naději na nižší útraty za pohonné hmoty.
Vývoj na energetické burze předznamenává bolestivou zimu. Cena plynu se navzdory konci topné sezony drží stále vysoko, a cena elektřiny dokonce od začátku roku vzrostla na dvojnásobek. Do konce příští zimy se přitom situace nejspíš nezlepší, spíš naopak, obávají se analytici.
České sklářství se řítí do další krize. Po překonání pandemických dopadů se podniky v jednom z nejtradičnějších českých oborů musejí vypořádávat se skokovým a už několik měsíců trvajícím zvyšováním cen energií. Marže si dokáže udržet jen hrstka z nich, zbylé připravují – či alespoň zvažují – investice do elektrifikace výroby. Někteří výrobci připouštějí i omezování výroby.
Na nová auta čekají jeho zákazníci i přes rok, navíc platí čím dál více. Navzdory značnému růstu cen fronty na automobily neřídnou. Dealerství Louda Auto, největší prodejce škodovek a vozů Hyundai v Česku, loni navýšil tržby na 7,5 miliardy, prodal přes deset tisíc nových aut a vyřizuje objednávky na dalších patnáct tisíc vozů. „Zatímco cena elektromobilů může být tak vysoká, že ji zákazníci nebudou ochotni zaplatit, většina ostatních vozů se vrátí ke zdražování o inflaci. Některé dokonce zlevní,“ říká ...