energie zadarmo - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu energie zadarmo, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
V dětství měl pár přezdívek, ale nic zásadního. Teď o Pavlu Řehákovi, který svými excelovskými predikcemi v březnu rozhýbal vládu k boji proti covidu, premiér Andrej Babiš mluvil jako o tom, který přišel, když ti, kteří přijít měli, nepřišli. „Koukal jsem na to jako vyoraná myš, ale je to jen věta, nic víc,“ říká předseda představenstva pojišťovny Direct Pavel Řehák.
Němečtí Zelení vyrážejí do volebního boje. Ten se sice bude konat za rok v září, ale už o minulém víkendu proběhl předvolební sjezd, na němž se momentálně druhá nejsilnější strana v Německu dohodla na základních tezích programu. Otázku ohledně lídra – kdo z dua Annalena Baerbocková a Robert Habeck bude kandidovat na kancléřský post – nechala strana opět na později.
Když se v Česku na jaře začalo slovo koronavirus skloňovat častěji než pivo, rozhodlo se pár technologických expertů, investorů či datařů, že zkusí reálně pomoct. Jejich iniciativa Covid19CZ vytvořila několik nástrojů pro boj s rozbíhající se epidemií a předala je státu. Nastartovali tak digitalizaci a technologický skok ve zdravotnictví. „Teď se resetují startovní pozice. Kdo byl dříve malý a musel by hodně dohánět, se najednou dostává na stejnou startovní pozici. To může mnoha firmám pomoct,“ říká Petr ...
Veřejná doprava v metropoli se v posledních dnech stala hned dvakrát předmětem zvýšeného veřejného zájmu.
České strojírenství už dávno nedokáže čelit čínské konkurenci, i kdyby jen proto, že ta je mohutně podporovaná svou vládou. Bývalý majitel holdingu Vítkovice a nyní majitel firmy Vítkovice Cylinders Jan Světlík tvrdí, že o podobné podpoře si tuzemské firmy mohou nechat jen zdát. „V Česku samozřejmě nefunguje žádná proexportní politika a domácí trh je příliš malý,“ říká.
Rok s rokem se sešel a letos máme opět možnost sledovat jednu z největších politických show na světě – americké prezidentské volby. Proces, který začíná už více než rok před samotnými volbami a ani Američané mu úplně nerozumějí. Proces, z jehož konce vzejde možná nejmocnější osoba planety a jehož výsledek ovlivní celý svět. Jak to ale celé funguje?
Igor Matovič s antikorupčním hnutím OLaNO je vítězem parlamentních voleb na Slovensku. Skončila vláda Smeru řízeného Robertem Ficem, a to po dvanácti letech. Smer sám získal o polovinu méně hlasů než v minulých volbách, jeho dosavadní koaliční partneři se do parlamentu vůbec nedostali. Očista policie a justice, která na Slovensku již probíhá, tedy další odstavování zkorumpovaných soudců, otevírání a šetření korupčních kauz z minulých let, určitě dostane zelenou a bude prioritou budoucí vlády.
Více než pět set zaměstnanců firmy, která byla svého času světovou výkladní skříní českého umu, čeká podle všeho drsný start do nového roku. Vrátí se do mrtvých kanceláří a výrobních hal, které jsou odpojené od energií i tepla. Nadějí pro lidi, z nichž někteří dělají i zadarmo, může být fakt, že na dveře klepe zájemce o koupi podniku. Ten je ovšem zahalen neprostupnou mlhou tajemství a se zaměstnanci hraje na schovávanou.
Jestliže rodiče kupříkladu prvňáčka potřebovali v září finanční rezervu na pořízení všeho vybavení v minimální výši necelých šesti tisíc korun, platby obědů a kroužků, pak rodiče budoucího vysokoškoláka potřebují minimálně dvojnásobek.
Zažité představy o bankovním byznysu se v příštích letech otřesou. Finančníci budou propříště moci vydělávat jen v povolených odvětvích. Mnohé zdravé firmy na odvrácené straně si naopak budou moci o levné půjčce nechat jen zdát. V extrémním případě mohou mít s financováním problémy i státy. Pokud nebudou dost zelené. „Nemyslím, že je správné vytvořit z bank nástroj na plnění politických cílů. A udržitelné financování je právě tou oblastí, kde se ta hranice možná překračuje,“ říká někdejší dlouholetý ...