eph - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu eph, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Padlá Sberbank nabídne trhu velkou porci úvěrů. Tentokrát těch, které se příliš nepovedly a dlužníci jsou v prodlení se splátkami. Balík takzvaných klasifikovaných úvěrů zahrne půjčky za 2,1 miliardy korun. Výtěžek bude ovšem podle poradců dramaticky odlišný od nominální hodnoty půjček, potenciálně velmi riziková aktiva zřejmě skončí v majetku velkých domácích hráčů z řad nebankovního byznysu. Transakci plánuje banka uzavřít do konce června.
Zhruba sedm týdnů zbývá do finalizace obřího bankovního obchodu letošního roku. Jednačtyřicetimiliardová transakce spočívající v převzetí úvěrového porftolia padlé Sberbank Českou spořitelnou má být totiž vypořádána do konce dubna. Sberbank má tak necelé dva měsíce na to, aby dořešila zbývající právní kauzy s některými svými věřiteli. Právě absence soudních sporů napadajících průběh insolvence padlé banky je podle kupní smlouvy nutnou podmínkou pro realizaci transakce. Čistý stůl ale může realizaci obchodu...
Křetínský získal v Británii lukrativní kapacitní kontrakty Ministerstvo zahraničí investuje miliardu do zabezpečení komunikace Finanční správa prověří zisky z kryptoměn Domoplan chystá v Brně výstavbu za miliardy Dobré ráno! Je 53. den roku, svátek má Petr. V tento den před 50 lety byl zahájen provoz na pražském Nuselském mostě. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Zatímco rok 2021 se na trhu fúzí a akvizic nesl ve znamení dozvuků pandemie, ten loňský nejvíce ovlivnila válka na Ukrajině. Kvůli složitějšími oceňování firem obě strany potenciálních obchodů déle vyčkávají a doba uzavírání transakcí se tak prodlužuje. Úspěchu českých byznysmenů v zahraničí to ale nezabránilo, říká expert na fúze a akvizice Štěpán Flieger, který ve společnosti EY vede oddělení fúzí a akvizic v Česku. „Česká ekonomika je nadměrně kapitálově vybavená. Slovenská ekonomika je zhruba poloviční...
Energetická skupina Premier Energy byznysmena a zároveň šéfa PPF Jiřího Šmejce zvyšuje sázku na větrníky. V Rumunsku přikoupila nové projekty o výkonu přibližně 41 megawattů, za které zaplatila 13 milionů eur, v přepočtu přes 300 milionů korun. Po dokončení všech akvizic a momentálně plánovaných staveb tam bude vlastnit nebo spravovat 700 megawattů obnovitelných zdrojů, sdělil E15 Pavel Zuna, mluvčí společnosti Emma Capital, která je matkou firmy Premier Energy.
Konsolidace na českém trhu dodavatelů energií pokračuje. Společnost EP Energy Trading z Energetického a průmyslového holdingu (EPH) miliardáře Daniela Křetínského kupuje obchodníka s elektřinou Gazela Energy. Transakci posuzuje Úřad na ochranu hospodářské soutěže.
Miliardář Grantham varuje před dalším poklesem amerického akciového trhu Křetínského EPH vstupuje na nizozemský trh, kupuje dvě plynové elektrárny Debata na Primě: Pavel nařkl Babiše z chaosu. Šéf ANO tvrdí, že válkou nestraší Scholz uvolnil Leopardy, Biden pošle na Ukrajinu tanky M1 Abrams Dobré ráno! Je šestadvacátý den roku, svátek má Zora. V tento den roku 1993 byl Václav Havel zvolen prezidentem Česka. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Prostřednictvím své dceřinné společnosti EP Netherlands vstoupila na trh v Nizozemsku společnost EPH Daniela Křetínského. Ta uzavřela akvizici elektrárny Sloe, o výkonu 870 megawattů, a elektrárny Rijnmond s instalovaným výkonem 800 megawattů. První jmenovanou koupila EPH od společnosti ZEH N.V. a francouzské energetické společnosti EDF S.A. Informoval o tom mluvčí EPH Daniel Častvaj.
Padlá Sberbank nabídne trhu další velkou porci úvěrů. Tentokrát těch, které se příliš nepovedly a dlužníci jsou v prodlení se splátkami. Balík takzvaných klasifikovaných úvěrů bude čítat půjčky v řádu až několika miliard korun. Výtěžek bude ovšem podle poradců dramaticky odlišný od nominální hodnoty půjček, potenciálně velmi riziková aktiva zřejmě skončí v majetku velkých domácích hráčů z řad nebankovního byznysu.
Padlé Sberbank mohou relativně rychle přitéct první peníze z prodeje majetku. Konkrétně z portfolia firemních dluhopisů, kterých likvidovaná banka drží za vyšší stamiliony korun. Prodej navrhuje insolvenční správkyně Sberbank Jiřina Lužová formou výběrového řizení mimo dražbu, transakci musí schválit Městský soud v Praze, vítěze pak musí posvětit věřitelský výbor banky. Bezmála třičtvrtěmiliardové portfolio bondů kapitánů domácího byznysu prý může zmizet jako teplé housky.