eph elektřina výkon - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu eph elektřina výkon, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byznysmen Daniel Křetínský se svým Energetickým a průmyslovým holdingem (EPH) získal od americké společnosti Castleton Commodities International (CCI) rotterdamskou plynovou elektrárnu MaasStroom a k tomu poloviční podíl v další plynovce Enecogen. Celkový výkon obou zdrojů dosahuje zhruba 1,3 gigawattu. Prodejní cena se podle odhadu E15 počítala v miliardách korun.
Energetická skupina Premier Energy byznysmena a zároveň šéfa PPF Jiřího Šmejce zvyšuje sázku na větrníky. V Rumunsku přikoupila nové projekty o výkonu přibližně 41 megawattů, za které zaplatila 13 milionů eur, v přepočtu přes 300 milionů korun. Po dokončení všech akvizic a momentálně plánovaných staveb tam bude vlastnit nebo spravovat 700 megawattů obnovitelných zdrojů, sdělil E15 Pavel Zuna, mluvčí společnosti Emma Capital, která je matkou firmy Premier Energy.
Prostřednictvím své dceřinné společnosti EP Netherlands vstoupila na trh v Nizozemsku společnost EPH Daniela Křetínského. Ta uzavřela akvizici elektrárny Sloe, o výkonu 870 megawattů, a elektrárny Rijnmond s instalovaným výkonem 800 megawattů. První jmenovanou koupila EPH od společnosti ZEH N.V. a francouzské energetické společnosti EDF S.A. Informoval o tom mluvčí EPH Daniel Častvaj.
Turbulence na energetickém trhu a s ním spojené rekordní ceny zemního plynu předznamenaly velký návrat k uhlí, a to i přesto že před válkou na Ukrajině by takový vývoj nečekal ani ten nejkonzervativnější energetik. Jedna z mála firem, které na nové poměry dokázaly rychle reagovat, je Sokolovská uhelná, tedy jeden ze čtyř tuzemských těžařů. Po celý loňský rok nechala skupina odstavenou svou paroplynovou elektrárnu a naopak začala navyšovat těžbu uhlí. „Loni jsme vytěžili přibližně 3,7 milionu tun, byť jsme ...
Když loni koncem roku dvaatřicet byznysmenů v čele s miliardáři sepsalo výzvu k druhé transformaci ekonomiky, byl to nejen signál nové vládě, ale i důkaz jejich mentálního obratu. Letos je více než kdy jindy patrné, že začínají své tradiční podnikání ředit vůní digitální, zelené či virtuální budoucnosti: těžař Karel Komárek modeluje zachytávání CO2 pro záchranu planety, 76letý Vlastislav Bříza objevuje kouzlo elektromobility a Petr Otava, jehož byznysem bylo zpracování kovů, vstupuje do oboru datacenter.
Jedna z největších tuzemských skupin, energetická společností EPH, v prvním pololetí zrychlila svůj růst. Tržby jí vzrostly meziročně z 5,7 na rekordních 15,1 miliardy eur, v přepočtu 371 miliard korun, a provozní zisk (EBITDA) povyskočil o 60 procent na přibližně 1,7 miliardy eur, tedy zhruba 41 miliard korun. Informace vyplývají ze zveřejněné neauditované konsolidované zprávy.
Energetický a průmyslový holding (EPH) českého podnikatele Daniela Křetínského se stane stoprocentním vlastníkem paroplynové elektrárny Sloe o výkonu 870 megawattů v Nizozemsku. Svůj podíl holdingu prodala francouzská energetická společnost EDF a její partnerská firma PZEM, uvedla EDF. Žádné finanční podrobnosti dohody nezveřejnila. Mluvčí EPH Daniel Častvaj uvedl, že EPH plánuje od PZEM také odkoupit její velkoobchodní aktivity. Akvizicí EPH vstupuje na nizozemský energetický trh.
Česko zažívá největší energetickou krizi v novodobé historii. Kvůli vysokým cenám na burze už skončila řada dodavatelů a další jsou v problémech. Nejsou ale jediní. Rekordní ceny paradoxně přidělávají vrásky i výrobcům elektřiny, kterým velké výkyvy na burze zvyšují náklady na zajištění kontraktů. Energetická skupina Sev.en Energy tak v jednu chvíli musela mít na burze zablokovaných dokonce 20 miliard korun. „Doslova kvůli tomu krvácíme. Na takové velké částky ale není připravený nikdo. Může se klidně stát...
Holding EPH miliardáře Daniela Křetínského loni po více než dvojnásobných tržbách dosáhl zisku 2,3 miliardy eur, přes 56 miliard korun. Skupina tak dokázala zvýšit zisk o více než pět procent. Byznysu EPH přály zejména rostoucí ceny plynu na evropském trhu v důsledku slábnoucích toků suroviny na Starý kontinent.
Významný akcionář plynovodu Eustream a vlastník zásobníků plynu ve střední Evropě, společnost EP Infrastructure, se zavázala, že se do roku 2040 stane uhlíkově neutrální. Na energetiky totiž začnou silně tlačit stále rostoucí ceny emisních povolenek, které někteří investoři chápou jako spekulativní nástroj, říká místopředseda představenstva EP Instrastructure Gary Mazzotti.