ernst and young - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu ernst and young, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Průmyslová skupina MTX Group miliardáře Petra Otavy, která se skládá ze dvou desítek podniků, připravuje do roku 2030 modernizační investici ve výši sedm miliard korun do udržitelných projektů, zelené transformace a nových technologií „Snažíme se dělat, co dává smysl a vzhledem k tomu, že přibývá i ekonomická motivace, která je způsobená vysokými cenami energií, respektive absolutní nemožností je kontrolovat. To nás v cestě investic do technologií, které nám v konečném důsledku umožní redukovat ...
Startuje 1. ostrý ročník průzkumu dekarbonizačních aktivit a strategií na snižování uhlíkové stopy u 150 největších subjektů působících na českém trhu, Carbon Tracker. Cíl je jasný: napomoci firmám zmapovat situaci, pomoci realizovat přechod k udržitelnějšímu provozu a udržet české podniky konkurenceschopnými.
Zatímco rok 2021 se na trhu fúzí a akvizic nesl ve znamení dozvuků pandemie, ten loňský nejvíce ovlivnila válka na Ukrajině. Kvůli složitějšími oceňování firem obě strany potenciálních obchodů déle vyčkávají a doba uzavírání transakcí se tak prodlužuje. Úspěchu českých byznysmenů v zahraničí to ale nezabránilo, říká expert na fúze a akvizice Štěpán Flieger, který ve společnosti EY vede oddělení fúzí a akvizic v Česku. „Česká ekonomika je nadměrně kapitálově vybavená. Slovenská ekonomika je zhruba poloviční...
Logistický startup Shipmonk Jana Bednáře loni utržil 350 milionů dolarů, což znamená meziroční nárůst o 70 milionů dolarů. Letos plánuje další rozvoj, včetně spuštění nových čtyř distribučních center, z nichž jedno bude stát v západočeském Chebu. Po vstupu do Evropy by Shipmonk mohl v blízkých letech vstoupit také do Asie. „Plánujeme to, asi ne letos, ale příští rok by to mohlo být. Koukáme se ale i na Austrálii a Jižní Ameriku,“ řekl v rozhovoru pro deník E15 zakladatel startupu Jan Bednář, který na ...
Po loňském útlumu zesilují náznaky ukazující, že v Evropě začíná ožívat trh s akciemi burzovních nováčků. V různé fázi příprav jsou zajímavé primární veřejné nabídky (IPO) hned v několika západoevropských zemích. V nabídce pro investory by nemělo chybět řecké letiště, italský provozovatel sázkových her a herních automatů či britská firma vyvíjející mikroprocesory.
V letošním roce vyšla řada zajímavých knih. Mezi nimi i dílo redaktora listu Financial Times Dana McCruma o kauze německé platební společnosti Wirecard a také knížka experta na mezinárodní historii Chrise Millera o historii odvětví, bez něhož by se moderní ekonomika neobešla.
Deník E15 přináší výsledky projektu, který představuje progresivní ženy českého finančního sektoru. #FinŽeny nabízí přehled 131 inspirativních žen českého finančního světa a první ucelený pohled na výjimečné manažerky a expertky z více než padesáti bank, pojišťoven, investičních společností i řady asociací či organizací.
Říkají si „Poslední generace“ (Letzte Generation) a přilepují se k silnicím, obrazům a k autům, aby probudili svět z klimatické letargie. Německá varianta klimatických aktivistů, která se propojuje s Fridays for Future nebo Extinction Rebellion, vyvolala v poslední době velký rozruch. Desítky šéfů muzeí a uměleckých institucí po celé Evropě sepsaly petici proti tomuto typu protestů, které nešťastným způsobem využívají umění k propagaci své myšlenky, která chce donutit lidstvo k tomu, aby začalo něco dělat ...
Odvětví z nebe spadlé a do budoucna byznysová náplast, kterou mohou poradenské firmy zalepit díry ve svém hospodaření v očekávané recesi. Takové je poradenství v oblasti udržitelných investic, na které během krátké doby s chutí naskočila jak zavedená esa poradenského byznysu, tak neznámé firmičky s vágním know-how sázející na snadné a rychlé zisky.
Na udržitelných investicích vydělávali investoři už dávno předtím, než se řada z nich naučila významu zkratky ESG. Kdo vydržel, bral za pět let o pětinu více.