eurocity vlakové spojení - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu eurocity vlakové spojení, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
České dráhy po sedmi letech obnovily vlakové spojení mezi Prahou a polským Krakovem. Obě města bude denně propojovat pár vlaků Cracovia s odjezdem v dopoledních hodinách. České dráhy vlak provozují spolu s polskými železnicemi PKP Intercity. Přímý denní vlak EuroCity Comenius spojoval obě metropole naposledy v prosinci 2009.
Ministerstvo dopravy a České dráhy chystají od prosince významnou změnu provozu na čtvrtém koridoru z Prahy směrem do jižních Čech a dále do Horních Rakous. Novinkou je hlavně zavedení rychlých vlaků InterCity a EuroCity z Prahy do Českých Budějovic, respektive do Lince. Součástí plánů je i jeden pár přímých rychlých vlaků mezi Prahou a Českým Krumlovem.
Majitel žlutých vlaků RegioJet Radim Jančura se rozhodl, že jeden pár vlaků bude jezdit z Prahy až do Košic už od poloviny října. Původně přitom plánoval protáhnout ranní spoj Praha - Žilina až od nového grafikonu v polovině prosince stejně jako konkurenční Leo Express. Cena jízdenek má začínat na devíti eurech, tedy 248 korun.
Vlakový jízdní řád na příští rok se sice teprve ladí, zejména v mezinárodní dopravě už ale nabývá zřetelných obrysů. Změny se chystají především ve směru na jih.
„Chceme se soustředit na linky, které nám přinášejí největší zisk. A mezi ně patří především noční spoje na východ,“ uvedl generální ředitel Českých drah Dalibor Zelený na konferenci k novému jízdnímu řádu. Ten bude platit od 15. prosince. Šéf drah měl na mysli především spoj do Moskvy.
Stavba železničního koridoru mezi Českými Budějovicemi a Prahou se rozšiřuje na další úseky. Cestující se po jejím konci mohou těšit na rychlejší jízdu i vyšší komfort.
České dráhy musí řešit úspěšný nástup soukromých RegioJetů ze skupiny Student Agency Radima Jančury na železnici. Na první konkurenci reagují až třetinovými slevami na vybraných dálkových tratích. Jízda z Olomouce do Prahy například místo 310 korun vyjde na 220 korun. Jančurova firma ale protestuje. České dráhy podle ní zneužívají monopolu a slevy proplatí ve finále daňoví poplatníci.
Radim Jančura je dlouholetý kritik pořádků na české železnici. V pondělí 26. září se přitom sám vydá všanc kritickým zrakům cestujících, když poprvé vypraví své vlaky do běžného provozu na trati Praha–Ostrava –Havířov. „Do železničního projektu šly všechny zisky Student Agency, které firma za posledních 18 let vydělala,“ říká Jančura. Počítá přitom s tím, že žluté vlaky začnou jezdit se ziskem už v lednu.