eurodotace - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu eurodotace, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jestli nám covidová a pocovidová doba něco dokázala, je to křehkost dodavatelských řetězců. Viditelné to bylo a je nejvíc u výroby polovodičů, kde se dodávky hlavně pro klíčový evropský automobilový průmysl prodlužovaly na desítky týdnů. Výsledkem byla skoro hotová auta zaparkovaná na každé volné ploše, která nebylo možné dodat zákazníkům, protože do nich chyběly čipy.
Ruská agrese na Ukrajině a uprchlická vlna zabírají dnes skoro celý veřejný prostor – a právem. Nicméně to neznamená, že se vedle potřebného úsilí řešit vše od vysokých cen paliv přes to, jak zvládnout ubytovat stovky tisíc nově příchozích, až po nutné zvýšení objemu peněz na obranu vládě vyhnou i resty z minulosti. Ty bude muset řešit taky a jeden z největších průšvihů je bezpochyby Národní plán obnovy (NPO).
Cestující pražskou městskou hromadnou dopravou čeká v příštím roce řada změn. Dopravní podnik, největší městská firma v zemi, například poprvé ve své historii vytvoří vlastní flotilu elektrobusů standardní dvanáctimetrové délky nebo zmodernizuje, přestaví a nakoupí desítky tramvají. Cestujícím bude nově radit „četbot“, dopravnímu podniku pak umělá inteligence.
Česku reálně hrozí, že nedočerpá balík více než 500 miliard korun evropských dotací. Peníze mělo začít ministerstvo pro místní rozvoj rozdělovat letos. Výzva pro obce či byznys se ale neotevřela ani jedna a čerpání z takzvaných strukturálních fondů nabírá více než roční zpoždění.
Ministr zdravotnictví Arenberger toho má se svým chlebodárcem Babišem společného více, než by se dalo čekat. A Ústavní soud nám svým způsobem dal možnost, jak přežít do října… Více se dozvíte v Událostech Luďka Staňka z produkce internetové televize Mall.tv.
Andrej Babiš se voličům představuje v mnoha rolích. Jedna z oblíbených je představa českého premiéra coby velkého hráče v evropské lize. Teď, po nových evropských volbách a po volbě nové šéfky Evropské komise se ukazuje, že to zas až tak velká sláva není.
Ředitel české pobočky Transparency International David Ondráčka si myslí, že si premiér Andrej Babiš buď neuvědomuje vážnost situace ohledně střetu zájmů, nebo se snaží vrtět psem nad jinými tématy. „Zatím navrhuje pouze úsměvné úkroky stranou,“ říká Ondříčka. Babiš se podle něj snaží přesunout „hru“ z evropského hřiště na české, což je prostor, který má pod svou mocenskou kontrolou.
Pokud se zemědělcům v EU ukládají nové povinnosti týkající se například ekologie a lepšího přístupu ke krajině, není jim zároveň možné snižovat peníze z unijního rozpočtu, míní český ministr zemědělství Miroslav Toman. Po svém pondělním jednání s evropským komisařem pro zemědělství Philem Hoganem v Bruselu řekl, že také komisař sám má zájem udržet rozpočet společné unijní zemědělské politiky také po roce 2020 nejméně ve stejné výši, v jaké je nyní.
Čerpání evropských dotací na úspory energie je pomalé a proces schvalování žádostí o dotace dlouhý. Úspory energie tak byly ke konci loňského roku minimální. Vyplývá to z prověrky Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ), který prověřil postup ministerstva průmyslu a obchodu a Agentury pro podnikání a inovace při rozdělování dotací. Podle ministerstva energetické úspory razantně stoupnou až v následujících letech, jak budou postupně končit i víceleté projekty.
Ke kritice návrhu zemědělského rozpočtu Evropské unie se přidal po Agrární komoře také Zemědělský svaz. Podle jehož šéfa Martina Pýchy může přinést pokles příjmů českých zemědělců o třináct procent. Svaz odmítá jak snížení rozpočtu, tak zastropování přímých plateb.