Facebook pokuta - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Facebook pokuta, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Byznys model Facebooku dostává v posledních letech jednu ránu za druhou. Nyní rakouský dozorový úřad rozhodl, že sledovací nástroje největší sociální sítě světa odporují evropskému právu. Stejně dopadly už před rokem obdobné systémy konkurenčního Googlu. Evropští úředníci technologickým gigantům vyčítají přenos dat Evropanů do Spojených států, kvůli čemuž Facebook ani Google nemohou zabránit tomu, aby se k údajům dostaly tamní bezpečnostní složky.
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Akt o digitálních službách, známý pod zkratkou DSA, tedy velmi přelomové evropské nařízení regulující sociální platformy a vyhledávače, má za sebou první milník. Do minulého pátku musely všechny služby, na něž nová regulace dopadá, spočítat své uživatele, aby mohla Evropská komise stanovit, které z nich budou takzvané „velmi velké platformy“ a „velmi velké vyhledávače“.
Technologická společnost Seznam je jedním z nejmocnějších hráčů na českém mediálním trhu a její vliv v letošním roce zřejmě ještě posílí, jelikož hodlá kompletně ovládnout společnost Borgis, která provozuje například server Novinky.cz nebo deník Právo. V té dosud společnost miliardáře Iva Lukačoviče držela třetinový podíl. Seznam se na větší proniknutí do mediálního byznysu připravuje i po formální stránce, v minulém roce vyčlenil divizi Seznam Média do samostatné firmy.
Dobré ráno! Je 340. den roku, svátek má Mikuláš a před 24 lety socialista Hugo Chávez poprvé zvítězil v prezidentských volbách ve Venezuele. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
„Ptáček je osvobozen,“ napsal na Twitter jeho nový majitel Elon Musk v pátek. Zaplatil za to čtyřiačtyřicet miliard dolarů, zčásti sám, zčásti za přispění různých dalších investorů včetně třeba saúdskoarabského státního fondu. Což je docela legrační vzhledem k tomu, jaký má ropné království postoj ke svobodě slova, kterou mimo jiné nejbohatší člověk na světě zdůvodňoval koupi Twitteru.
Vydavatelé a mediální domy asi získají silnější pozici vůči provozovatelům internetových vyhledávačů, agregátorů zpráv či sociálních sítí při sjednávání licenčních poplatků za využívání článků. Sněmovna to schválila v rámci novely autorského zákona, který vychází ze směrnic EU. Posílení pozic vydavatelů nad rámec unijní směrnice kritizuje americká společnost Google, která provozuje nejpoužívanější internetový vyhledávač. Ministr kultury Martin Baxa (ODS) změnu podpořil.
Plamenný projev „o stavu Evropské unie“ předsedkyně Evropské komise Ursuly von der Leyen minulý týden rozhodně nebyl nudný jako v předešlých letech. Šéfka komise ho pojala hodně politicky a mobilizačně, pochopitelně hlavní roli měla Ukrajina, ceny energií a jejich řešení a různé politicky nové iniciativy v oblasti využití vodíku nebo kritických materiálů. Oproti minulým projevům se skoro nedostalo na digitalizaci.
Během války na Ukrajině se sociální síť Telegram stala nejoblíbenějším komunikačním prostředkem nejen Ukrajinců, ale i Rusů. Uživatelé na ní tráví až čtyřicet minut denně, osmkrát delší čas než před válkou. Telegram razí absolutní svobodu slova, takže neblokuje ani zjevně propagandistické příspěvky. „Dvakrát si vše zkontrolujte a nevěřte údajům zveřejňovaných na kanálech Telegramu,“ radí uživatelům zakladatel a majitel aplikace, ruský miliardář Pavel Durov.
Americká internetová společnost Meta Platforms uzavřela předběžnou dohodu o urovnání žaloby, která viní její sociální síť Facebook z nezákonného sdílení údajů uživatelů s výzkumnou firmou Cambridge Analytica. Informovaly o tom agentury Bloomberg a Reuters. Podmínky dohody nicméně nebyly zveřejněny.