falešné léky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu falešné léky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Spasit svět není žádná sranda. Přesto se, často ve Spojených státech, občas objeví někdo, kdo věří, že díky jeho inovaci budeme všichni žít v moderní formě Edenu. A my, média, jim k tom často sloužíme jako ampliony, které jejich všespásné evangelium nekriticky hlásají do světa. Naštěstí existuje lék, který většinou každého falešného mesiáše spolehlivě odhalí: čas.
Polské vývojářské studio Techland na začátku února ukázalo, jak významné je správné načasování vydání hry. S titulem Dying Light 2 Stay Human (DL2) se totiž trefili na konec loňského „herního sucha“, kdy vyšlo jen pár solidních AAA herních titulů. Navíc se se svou zombie apokalypsou trefili do fáze, kdy na trhu v podstatě nemají žánrovou konkurenci, a tak se široké obecenstvo na konzolích i PC po jejich titulu vrhlo jak hladový zombík po nemluvněti. I proto se týden od vydání DL2 mohli Poláci pochlubit ...
Server E15.cz přináší přehled důležitých zahraničních témat, která by vám dnes neměla uniknout.
Pandemie koronaviru mění zavedené pořádky ve prospěch digitalizace. Technologické firmy bohatnou a roste jejich vliv. Pokrok spojený s technologiemi a umělou inteligencí ale zůstává nevyužit tam, kde by mohl pomoci zřejmě úplně nejvíce: při krocení pandemie. „Dala by se skvěle zvládat s inteligencí, kdyby se používala…,“ míní technický ředitel kyberbezpečnostní firmy Avast Michal Pěchouček, přední odborník na umělou inteligenci. Lidstvo se kvůli svému rozpornému přístupu chová výrazně hloupěji, než by se ...
Německo je jedním z motorů vývoje vakcín proti koronaviru. Na miliardovém byznysu se podílejí hned tři německé biotechnologické společnosti: BioNTech, CureVac, IDT Biologika. Vakcíny, které tyto společnosti vyvíjejí samy nebo ve spolupráci se světovými výrobci léčiv, se už dostaly do třetí fáze klinických testů, kdy se očkování zkouší na desítkách tisíc dobrovolníků. Na trh by se očkovací séra mohla dostat na začátku příštího roku.
Lidé využili o víkendu příjemné počasí a navzdory protipandemickým doporučením vyrazili do parků či na farmářské trhy. Za tuto skandální bezohlednost následovala restrikce pro prodejce zeleniny, kteří nával u stánků dopustili.
Do finále míří vývoj testů na koronavirus ze slin, které by si lidé mohli odebrat i sami doma a do laboratoře je poslat třeba poštou. Stojí za nimi česká firma Diana Biotechnologies. Její spoluzakladatel a provozní ředitel Martin Dienstbier ale i přes tento pokrok varuje, že celoplošné testování podle návrhu ministerstva zdravotnictví je stále nereálné.
Zaměstnanci americké farmaceutické společnosti Gilead Sciences, která vyrábí přípravek remdesivir, jenž vykazuje slibné výsledky při léčbě nemoci covid-19, se v uplynulých týdnech stali terčem útoku hackerů napojených na Írán. S odvoláním na odborníky na kybernetickou bezpečnost a veřejně dostupné webové archivy o tom informovala agentura Reuters.
Vědci a lékaři po celém světě vyvíjejí a testují léky, které budou účinkovat proti nemoci COVID-19. Zatímco některé stávající přípravky mohou podle prvních studií pacientům přinejmenším pomoci, největší naděje odborníci vkládají do amerického léku remdesivir, na jehož vývoji se podílejí i čeští vědci.
Krizový štáb proti kolapsu zdravotnictví. Když už v Česku vznikne něco, co se jmenuje zrovna takhle, vypadá to, že jde vážně do tuhého. Když takové těleso navíc svolá tiskovou konferenci přímo před ministerstvo zdravotnictví, je obraz nadcházející apokalypsy bezmála dokonalý. Není kvůli tomu ale o nic méně falešný.