Faltýnek - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu Faltýnek, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Hlasy pro Andreje Babiše se nerovnají hlasům pro hnutí ANO, hodnotí výsledek voleb politolog Pavel Šaradín. „Opozice není jednolitý celek: jsou tam liberálové, levicově orientovaní voliči, ale také středoví nebo i pravicoví,“ říká v rozhovoru pro Info.cz.
Před pár dny oficiálně skončil jeden z mnoha tragikomických příběhů digitalizace českého státu. Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) uložil pokutu 956 tisíc korun společnosti Chaps, která dlouhá léta zneužívala své dominantní postavení s poskytováním údajů o jízdních řádech. Jde o směšně malou částku, která už je dnes navíc zbytečná. Chaps si díky prodeji jízdních řádů přišel na stovky milionů, a když se začal blížit konec jeho monopolu, firmu zázračně za 400 milionů koupily státní České dráhy.
Starosta Prahy 7 Jan Čižinský chce potřetí otestovat svou popularitu. Při posledních volbách na magistrát získal lídr uskupení Praha sobě zdaleka nejvíce preferenčních hlasů ze všech kandidátů v metropoli. Jedním z hlavních slibů je zvýšení podílu městských bytů na trhu v Praze ze čtyř na deset procent. A to během čtyř volebních období. „Kdo slibuje v rámci čtyřletého cyklu zlepšení bytové situace, tak je podvodník,“ řekl Čižinský v rozhovoru pro E15.
Zpoplatněné úseky dálnic a silnic první třídy vynášejí čím dál více nejen státu, ale i správci mýtného systému, společnosti CzechToll z investiční skupiny PPF. CzechToll loni navýšil tržby od státu meziročně o 150 milionů korun na necelou miliardu a zisk o deset milionů na 110 milionů. Uvedl to ve výroční zprávě. Platby státu za provoz systému CzechTollu tak byly loni nejvyšší od prosince roku 2019, kdy společnost nahradila rakouského předchůdce Kapsch. PPF má s mýtným byznysem velké plány a chce dál ...
Když Elon Musk napsal minulý týden na Twitteru, že chce Twitter koupit po 54,20 dolaru za akcii, připomnělo mi to v rozsáhlejším měřítku slavné Babišovo „zítra asi něco koupím“ z roku 2013, po kterém koupil vydavatelský dům Mafra. A to z více důvodů.
Navzdory prohraným volbám do Poslanecké sněmovny a odchodu do opozice obhájil bývalý premiér Andrej Babiš post šéfa ANO. Na celostátním sněmu hnutí, které bylo ještě loni nejsilnější vládní formací, dostal 76 z celkových 95 hlasů, tedy 80 procent. Na předchozích sněmech měl Babiš podporu silnější, v roce 2015 dokonce obdržel sto procent hlasů.
Hnutí ANO si dnes na celostátním sněmu v Praze zvolí nové vedení. Andrej Babiš opět nebude mít protikandidáta na pozici předsedy. Bývalý premiér, o kterém se hovoří také jako o jednom z možných favoritů budoucích prezidentských voleb, obdržel nominaci ze všech 14 krajů. Pro ANO půjde o první sněm v roli opoziční parlamentní strany.
Bude to malý krok pro hnutí ANO, ale velký pro jeho vnitřní život. Vůbec poprvé bude v sobotu na pražském Chodově hnutí volit někoho, kdo by mohl v čele strany nahradit Andreje Babiše. Nějaký zásadní útok na jeho pozici se ale nečeká, bývalý premiér má všechno pevně v rukou a nic se nestane bez jeho posvěcení. Jak ostatně v týdnu ukázala etuda s pokáráním bývalé ministryně financí Aleny Schillerové za kauzu fotek s pávem.
Neplatí, co jsem řekl, a platí, co jsem neřekl. Toto životní krédo Andreje Babiše se dočkalo dalšího praktického uplatnění. Premiér v demisi v rozhovoru pro Blesk nepřímo ohlásil svou prezidentskou kandidaturu, ačkoli tuto možnost v minulosti popřel zhruba tolikrát jako svou tajnou spolupráci se Státní bezpečností.
O prezidentské kandidatuře Andreje Babiše už je možné mluvit s tak vysokou mírou jistoty, aby ospravedlnila úvahy, co by znamenala nejen pro Česko, ale i pro hnutí ANO jako takové. A zatímco v první záležitosti nás čeká série kulturních válek, petic za stanovení lustračních podmínek pro kandidaturu a podobně, druhá otázka má reálný základ a může být klíčová pro další budoucnost hnutí vystavěného na vůdcovském principu.