fast fashion - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu fast fashion, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Levné módě se v Česku daří, což dokládá i otevření druhé tuzemské pobočky Primarku očekávané letos v září. Zákazníci, kteří vyloženě vyhledávají levnou módu, však musejí počítat se zdražováním i v tomto oděvním gigantu proslulém nízkými cenami. „Zdražení se ale bude týkat zákazníků až u podzimní a zimní kolekce. Je na nás také vyvíjen obrovský tlak ze strany logistického a dodavatelského řetězce, takže už nemáme jinou možnost,“ říká šéf Primarku pro český, slovinský a polský trh Maciej Podwojski.
Zatímco v Česku postupně přibývají nové módní e-shopy, kamenných prodejen se světově proslulými značkami ubývá. Během pandemie se z tuzemska začala stahovat například italská značka Carpisa, francouzský módní řetězec Promod nebo britský Next. Teď se čeští zákazníci budou muset patrně rozloučit i s německým módním řetězcem Orsay, který zároveň uzavře všechny své pobočky v domovském Německu do konce června.
Módní řetězec Orsay zavírá všechny své pobočky v domovském Německu. Zároveň budou všichni zaměstnanci propuštěni. Řetězec masivní zavírání poboček i v jiných evropských státech zdůvodnil nepříznivou situací v souvislosti s pandemií i válkou na Ukrajině. Informuje o tom německý deník Rheinische Post.
Ještě před pár lety v podstatě neznámá firma, dnes čínský obr, jehož hodnota je mezi soukromými společnostmi třetí nejvyšší na světě. Řeč je o čínském e-shopu Shein, který si nejprve podmanil americký trh, a nyní se zdá, že potichu dobývá i ten český.
Čínský internetový „fast fashion“ gigant Shein zaznamenává raketový vzestup. Tržby společnosti vzrostly mezi lety 2019 a 2021 o 398 procent. V roce 2019 dosahovaly 3,15 miliardy dolarů a v roce 2021 se vyšplhaly na 15,7 miliardy dolarů, a Shein se tak stal největší světovou online módní značkou. Jen za loňský rok se jí meziročně zvýšily tržby přibližně o šedesát procent. Daří se ale celému sektoru, růst zaznamenávají například i módní řetězce H&M nebo Zara.
Zatím nevíme, jak to bude dál s pandemií, ale s koncem zatím posledního lockdownu v Británii mnoho lidí řešilo otázku, čím osvěžit šatník? Během posledních dvou let došlo na britské fashion scéně ke značným změnám.
Berlín je víc než jen německá metropole. Je to také centrum alternativní kultury a město, které se s nikým a ničím nemaže. Ani s módou. Mikina. Síťované tílko. Děrované džíny. Ledvinka. Latexové kraťasy. Podle názoru mých přátel to jsou kusy, bez kterých se neobejde šatník průměrného Berlíňana. Někteří z nich v Berlíně žili, jiní Berlín zažili.
Nábytkářský obchoďák IKEA už opět plní zákazníci a firma intenzivněji než kdy předtím hledá cesty, jak jim nákupy usnadnit. Měsíce, kdy byla většina prodejen uzavřena, oblíbenému švédskému řetězci ukázaly, že zvládnout masivní přísun objednávek přes internet není jen tak.
V návaznosti na pandemický rok a jeho dopad na celou planetu se naplno rozhořela diskuze o udržitelnějším způsobu života. A to v mnoha podobách. Od létání na krátké vzdálenosti přes problematiku takzvané rychlé módy neboli fast fashion až po nakupování potravin bez obalu. Na druhou stranu člověk nemusí hned přestat létat na dovolenou nebo si nosit vlastní nádoby do obchodu. Je spousta kroků, kterými se dá začít.
Světoví giganti s „rychlou módou“ v oděvním průmyslu zpomalují. Fast fashion, neboli rychlá móda je považována za jeden z největších environmentálních problémů. Její produkce je totiž nadbytečná a nešetrná k životnímu prostředí. Nike bude prodávat opravené použité boty, Adidas chce mít devět z deseti produktů do čtyř let pouze z udržitelných materiálů a oděvní značka Mango zase ušetřila 30 milionů litrů vody při výrobě nové džínové kolekce.