fed - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu fed, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Obrat měnové politiky o sto osmdesát stupňů a nová ekonomická realita, podstatně příznivější pro dlužníky. Zhruba takový obrázek aktuálně vykreslují finanční trhy o Česku v jen o málo delším než ročním horizontu. Česká národní banka má podle názoru burziánů do konce příštího roku srazit svůj základní úrok takřka na polovinu současných sedmi procent, což by mimo jiné dramaticky zlevnilo úvěry včetně hypotečních. Aktuálně převládající názor „peněz“ na budoucí kroky centrálních bankéřů má ale své hlasité ...
Úrokové sazby se vracejí k dlouhodobému normálu, jenže svět mezitím zbytky předvídatelné normality poztrácel. Už koronavirové roky opětovně přivábily masivní pozornost ke knize Černá labuť a vše nasvědčuje tomu, že půjde o doporučenou četbu i pro další roky. Nyní by ale zájem o dílo dával snad ještě větší smysl. Přirovnání šíření covidu-19 k nepředvídatelné a mimořádně vzácné černé labuti bylo totiž mimo. Ponaučení? Investory by nejvíc mělo děsit dění, které mají přímo před očima. Nové číslo e15 magazínu, ...
Americká výnosová křivka se napřimuje. Fed se chystá na další zvyšování sazeb. Budoucnost je nejistá. Trhy padají. Takový sled událostí a informací se na nás v posledních dnech hrnul z médií a mohl vyvolat dojem, že jsme na pokraji další velké recese. Bohužel nelze snadno tvrdit, že by to byla přehnaná očekávání. Není to apokalypsa, z amerických trhů ale skutečně jde strach.
Jak zjistí mořeplavec, že vplul do nových vod? V první řadě podle toho, že ho staré mapy nevedou správně. Pomyslná mlha nejistoty ohledně dalšího vývoje úrokových sazeb tak může zakrývat fakt, že jsme vpluli do nových vod, kde budeme potřebovat jiné mapy než v prostředí nulových úroků.
Boj s inflací vstupuje do poslední míle. Tu se však nevyplácí podceňovat. Velké centrální banky si to uvědomují a vysílají jasný signál, že restriktivní politika jen tak neskončí. V příštím roce Fed nebo ECB sníží úroky pouze kosmeticky. Naproti tomu ČNB v tomto momentě přemítá nad možností zahájit cyklus redukce sazeb podstatně dříve. Je takový přístup smysluplný?
Používá je každý, aniž by se musel zamýšlet nad jejich fungováním. Peníze. Období jejich zdánlivé nekomplikovanosti ale končí, myslí si někdejší vrcholný manažer logistické společnosti DHL Alex Pilař. Dlouhé roky nevídaná inflace, digitalizace bankovnictví a nástup kryptoměn podle něj otevírají cestu k zásadní proměně. „Peníze jako takové a teorie s nimi spojené jsem dlouho neměl na svém radaru. Bitcoin mě přiměl je studovat, přemýšlet o nich a zjišťovat, jak nefunkční a rozbité jsou,“ vysvětluje Pilař, ...
Americká centrální banka (Fed) se zachovala podle očekávání a na závěr schůzky svého měnového výboru ponechala základní úrokovou sazbu beze změny, tedy v pásmu 5,25 až 5,50 procenta, což je nejvyšší úroveň za posledních 22 let.
Klíčová sazba americké centrální banky je nyní výrazně nad neutrální úrovní. Fed tím přispívá k narovnávání toho typu nerovnováhy, který přispěl k vzestupu inflace. Převis poptávky nad nabídkou se podepsal na robustních poptávkových tlacích, jež spolu s nabídkovými, primárně v podobě cen energií, vytvořily inflační koktejl, který vedl k nejvyššímu tempu růstu spotřebitelských cen v USA od počátku 80. let minulého století.
Dobré ráno! Je 263. den roku, svátek má Oleg. V tento den v roce 2004 překonala internetová encyklopedie Wikipedie hranici jednoho milionu článků ve více než sto jazycích. Přečtěte si přehled nejdůležitějších událostí posledních hodin.
Kryptozima ustupuje. Alespoň při pohledu na pondělní kurz bitcoinu a dalších virtuálních mincí. Nasvědčuje tomu i aktivita jedné z nejvýznamnějších investičních firem v Evropě z oblasti blockchainu. Česká RockawayX nedávno spustila svůj druhý blockchainový fond a už v něm spravuje kolem deseti milionů dolarů.