film milada - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu film milada, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Do českých i zahraničních kinosálů míří dlouho očekávané historické drama Jan Žižka režiséra Petra Jákla. Film, který si svou premiéru odbude 8. září, je zároveň nejdražším českým filmem všech dob. Náklady na jeho natočení se vyšplhaly na zhruba půl miliardy. Režisér Jákl uvedl, že snímek natočil především pro české diváky a těm zahraničním chtěl zprostředkovat významnou část českých dějin.
Mezinárodní filmový festival v Karlových Varech se letos uskuteční opět v tradičním termínu na začátku července. Desetidenní přehlídka české i zahraniční kinematografie s rozpočtem asi 170 milionů korun se po dvou pandemií poznamenaných ročnících vrací v obvyklé podobě, ale s novými partnery. Jedním z hlavních partnerů je poprvé také startup Rohlík.cz.
První diváci se v kině Oko v pražských Holešovicích posadili do dřevěných sedaček v roce 1940 a na filmovém plátně zhlédli černobílou komedii Kristián. Snímek režiséra Martina Friče s Oldřichem Novým se v kině bude promítat i ve čtvrtek odpoledne při příležitosti oslav 80 let jeho existence.
Rozsáhlý komiks, biografie a výstavy. To jsou asi největší projekty, které připomínají sobotní 70. výročí od smrti právničky, demokratky a bojovnice za svobodu Milady Horákové, popravené spolu s dalšími 12 kolegy v komunisty vykonstruovaném procesu.
Jedinou českou ženou popravenou při politických procesech v padesátých letech byla Milada Horáková. Soud s ní začal 31. května 1950 a byl výjimečný rozsahem, výší trestu, ale i tím, že využíval scénář uplatňovaný ve třicátých letech v Sovětském svazu. Horákovou za vykonstruované spiknutí a velezradu popravili navzdory přímluvám mnoha osobností z celého světa. Kvůli své neústupnosti během soudního jednání se stala symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany.
Kromě pamětihodností těšících se zájmu návštěvníků Prahy je v metropoli k vidění i řada domů, které jsou prázdné a ohlodané zubem času. Podle databáze odborného serveru PrázdnéDomy.cz je v hlavním městě 69 památkově chráněných nemovitostí, které chátrají.
Až si budete na Vánoce stahovat filmy, které vám klasické televizní programy nenabízejí, vězte, že za to do značné míry vděčíte Reedu Hastingsovi, muži, který jako první pochopil možnosti streamovacích služeb, televize 21. století, a naplno jich využil. Seznamte se: Reed Hastings, zakladatel miliardového impéria zvaného Netflix.
Ne že by nebylo o čem psát. Třeba o pádu komunistické učitelky Marty Semelové, která byla odvolána ze čtyř školských rad kvůli neskutečným výrokům o Miladě Horákové a obhajobě srpnové okupace. Soudruh soudružce oči nevyklove, takže se jí trapně pokoušel zastávat i první místopředseda KSČM Petr Šimůnek. Nebo o úlevě, že máme konečně po třech měsících nového ministra kultury. Mám dnes ale jiné téma.
Na přelomu června a července se v České republice udály dvě významné letní akce, které pomyslně odstartovaly prázdninovou festivalovou sezónu. Cíle a účely těchto události však nemůžou být odlišnější. Chvaletický Klimakemp snažící se upoutat pozornost na nesmlouvavou situaci ekologické krize formou školy, tábora a blokády versus 54. ročník špičky českého kulturního života – Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech. Jak Klimakemp vypadá a proč je někdy panika potřeba? Čím jsou Vary děsivé? A jak...
Režisér Jan Svěrák dnes označil kritiku České televize v inauguračním projevu prezidenta Miloše Zemana za největší útok na její nezávislost od televizní krize v roce 2000. Před zahájením přímého přenosu z Rudolfina, kde se dnes večer rozdávaly filmové ceny Český lev, přečetl u pultíku na jevišti text nazvaný Pět vět na obranu České televize. Vyzval v něm politiky k zastání se České televize a jejímu zachování jako nezávislého média. Mezi přítomné hosty pak rozdal podpisové archy. Politické dění uplynulých ...