film národní třída - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu film národní třída, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Srbské hlavní město představilo ambiciózní strategii Bělehrad 2030: Město budoucnosti. Zdůrazňuje v ní rozvoj turismu, plány na vytvoření sítě metra o 44 stanicích a vznik sedmi nových mostů na Dunaji a Sávě, na jejichž soutoku Bělehrad leží. „Bělehradské řeky jsou důležité pro evropské koridory vodní dopravy a nachází se na nich mnoho kulturních a gastronomických atrakcí, které zapadají do prohlídkových tras turistů,“ píše se v dokumentu. Na jejich březích budují své projekty i čeští developeři UDI Group ...
V poslední době vychází tolik nových filmů, že je těžké se v jejich záplavě zorientovat a vše sledovat. České verze streamovacích služeb, jako jsou Netflix, HBO Go (od 8. března HBO Max) nebo už brzy i Disney+, přinášejí stále další a další novinky – a kromě toho nezapomínají na staré dobré klasiky, které ani s přibývajícími roky neztrácejí na kvalitě a oblibě. Možností je zkrátka víc než dost. Tak si v tom pojďme udělat trochu pořádek a říct si, co opravdu stojí za to.
Prezident Miloš Zeman i letos u příležitosti státního svátku vzniku republiky nezapomněl ocenit umělce a sportovce. Nejvyšší vyznamenání tak posmrtně získal Karel Gott. Medaile se dočkal i folklorní zpěvák Jožka Černý. Herce zastoupili Josef Dvořák, Pavel Trávníček a posmrtně i Karel Fiala. Za přínos sportu získal poctu například fotbalový trenér Karel Brückner. Medaile a řády prezident kvůli bezpečnostním opatřením předá až za rok.
Levicová politika je v Česku v krizi. Přitom každá zdravá demokracie potřebuje silné levicové strany. Doženou českou levici přízraky minulosti, dopadne na ni tvrdá realita současnosti, nebo dokáže postavit svou politiku na modelu, který jí zajistí budoucnost? Seriál o současné české i světové levici v kontextu historie a s úvahou nad tím, co se musí změnit, abychom s ní mohli počítat i do budoucnosti. Levicovým stranám v Maďarsku a Polsku se po letech stagnace podařilo vstát z mrtvých. Povede se něco ...
Jedinou českou ženou popravenou při politických procesech v padesátých letech byla Milada Horáková. Soud s ní začal 31. května 1950 a byl výjimečný rozsahem, výší trestu, ale i tím, že využíval scénář uplatňovaný ve třicátých letech v Sovětském svazu. Horákovou za vykonstruované spiknutí a velezradu popravili navzdory přímluvám mnoha osobností z celého světa. Kvůli své neústupnosti během soudního jednání se stala symbolem odporu proti totalitě vládnoucí komunistické strany.
Přesně před 80 lety, 13. května 1940, se Winston Churchill ujal úřadu britského ministerského předsedy. Ve sněmovně pak pronesl svůj památný projev, ve kterém slíbil, že boj proti nacistickému Německu nikdy nevzdá.
Když během přepadení přijde o parťáka, nezbude drogovému dealerovi, než se spojit se svým kamarádem z dětství, dnes policistou. Drsné francouzské krimi (Ne)přátelé s Matthiasem Schoenaertsem a Redou Katebem v hlavních rolích předloni soutěžilo na festivalu v Benátkách. Nyní ho najdete v nabídce online videotéky Netflix.
Adéla Gjuričová působí v Ústavu pro soudobé dějiny Akademie věd ČR a věnuje se zejména českým politickým dějinám po roce 1989. Společně s Tomášem Zahradníčkem je autorkou knihy Návrat parlamentu: Češi a Slováci ve Federálním shromáždění 1989–1992. V současnosti vede český tým evropského projektu JPICH „European History Reloaded“, který má za cíl zkoumat historické narativy v současné audiovizuální kultuře. Jednou ze zkoumaných jednotek bude například i velmi populární video s Hitlerem z filmu Pád Třetí ...
Po knihách Jaroslava Rudiše by čeští filmaři měli sahat častěji – snímky podle jeho předloh zatím nezapadly. Grandhotel Davida Ondříčka získal dva České lvy, Alois Nebel Tomáše Luňáka vyhrál Evropskou filmovou cenu a novinka Národní třída vyniká z letošní slabé úrody českého filmu zastíněné křídly Nabarveného ptáčete jako hořká tragikomedie o muži ztraceném ve společnosti, které odmítá rozumět.
Přezdíváme jim ,dubajští ptáci´, usmívá se průvodce Abdul a v narážce na hejna holubů v Benátkách ukazuje k nebi Dubaje. Prstem ale k mému překvapení nemíří na žádný prolétající Airbus A380, nýbrž na jeden z mnoha místních jeřábů. I ty jsou totiž pro Dubajce symbolem prudkého vzestupu pouštního pustoprázdna mezi světová futuristická města, kde zaplatíte více za vodu než za benzín. Právě i díky jeřábům, kterých se zde měla v době stavby nejvyššího mrakodrapu světa nacházet čtvrtina ze všech na světě, mohlo ...