filmy z 2 světové války - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu filmy z 2 světové války, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Každoročně mohou diváci v kinech i na streamovacích platformách zhlédnout několik desítek filmových novinek. Některé z nich přitom patří mezi dlouho očekávané hity, které hned od prvních dnů trhají rekordy ve sledovanosti.
Ceny vstupenek do kina i občerstvení rostou v souvislosti se slabší poptávkou i vysokými cenami energií. Filmoví fanoušci si začínají více vybírat jednotlivé tituly a kina se tak musí umět přizpůsobit změněnému chování diváků. „Z kin se stává eventová záležitost, bude to stejné, jako když jdou lidé na koncert. Už teď to není zábava pro chudé,“ upozorňuje zakladatel webu Filmtoro Tomáš Vyskočil.
Dobré ráno! Je 348. den roku, svátek má Lýdie, před pěti lety mediální konglomerát Disney oznámil, že odkoupí konkurenční filmové studio 21st Century Fox za 52,4 miliardy dolarů, bezmála dva biliony korun. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Největší světové videoherní firmy dál posilují. Za nákupy slabších konkurentů vydaly jen za posledních několik měsíců bezmála sto miliard dolarů. Na českém trhu, kde rozhodně je do čeho investovat, dominuje švédský Embracer.
O Vile Tugendhat jsme se všichni učili ve škole jako o jedné z památek UNESCO. No prostě nějaký dům v Brně, který jsme museli vyjmenovat, ale v nácti nás nikoho nezajímal. Nicméně... jakmile máte to štěstí a seženete lístky a projdete po dechberoucím schodišti do hlavního pokoje, budete zpívat jinou písničku. Pokud totiž v naší zemi existuje jedinečná stavba, je to Vila Tugendhat.
Filmový svět teď sice bude pár týdnů ještě zaměstnávat rekapitulace loňské nadílky ve formě cen různých tvarů a prestiže, diváci už ale nedočkavě hledí dopředu na možné hity 2020. Následující článek vás provede po momentálně nejatraktivnějších titulech nedávno započatého roku, s daty jejich předpokládaných českých premiér.
Ve filmu, populární hudbě a ostatně i v politice lze poslední roky pozorovat vzestup žen. Ve výtvarném světě však ženy zatím stále hrají vedlejší roli. V globálním měřítku se ceny za "ženské" umění nejspíš tomu "mužskému" ještě dlouho nevyrovnají. Přesto se rýsuje naděje na změnu. Podle nejnovější studie aukční síně Sotheby’s totiž ceny děl ženských umělkyň za posledních pět let rostou výrazně rychleji než u jejich mužských kolegů. A na domácí scéně je situace ještě lepší.
Už jen pár dní chybí do "vypuštění" Nabarveného ptáčete do světa. Na filmovém festivalu v italských Benátkách, který začíná ve středu, soutěží snímek v hlavní sekci o sošku Zlatého lva.
Usměvavý chlapík se oblékne do černé kombinézy, na hlavu nasadí helmu a připne tryskové motory. Z bývalého obchodníka ropného gigantu BP se stane Iron Man, který ve speciálním obleku létá až 50 kilometrů za hodinu ve výšce desítek metrů. „Vždy mě to zajímalo. Dědeček učil piloty za války, druhý šéfoval podniku vyrábějícímu helikoptéry a otec byl letecký inženýr,“ vysvětluje až posedlost pohybem ve vzduchu Richard Browning, vynálezce a vizionář, jenž posouvá hranice technologií i lidských možností.
Zahraniční filmové štáby strávily loni v českých lokacích a v ateliérech přes 1000 natáčecích dnů a jejich útrata se vyšplhala k pěti miliardám korun. Výroba seriálů měla na celkovém objemu zahraniční produkce podíl kolem 65 procent, jejich produkce v Česku v roce 2018 během 500 natáčecích dnů utratily téměř 3,2 miliardy korun. Ve své bilanční zprávě to uvedla Česká filmová komise.