filmy z věznic - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu filmy z věznic, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Střední škola pro youtubery U2B, kterou jako cestu k úspěchu na internetu propagovali vlivní influenceři, se nejprve předloni rozjela díky milionovým dotacím od státu na autistickou třídu. Po roce ale skupinu hendikepovaných studentů se speciálními potřebami zrušili, protože jim studium nevyhovovalo. Díky agresivnímu marketingu pak U2B nabrala nové žáky, kteří už ale platili školné – někteří z nich přes 300 tisíc ročně, což jim zajišťuje dopravu limuzínou na výuku.
Americká streamovací služba Netflix má v úmyslu natočit dokument o českém podnikateli Radovanu Krejčířovi, který nyní pobývá v jihoafrickém vězení. Netlix už kvůli svému záměru oslovil Krejčířovy právní zástupce, informoval portál News 365. Právnička Nastasja Otrebskiová to jako svědkyně potvrdila u soudu ve městě Kempton Park, který se zabývá obviněním, že se Krejčíř v roce 2016 pokusil o útěk z vězení.
Mají na trzích aktuálně navrch medvědi, anebo býci? Jinými slovy, věří investoři spíše na pokles, nebo na růst finančních trhů? Odpověď v těchto dnech extrémně záleží na tom, komu se rozhodnete naslouchat: zatímco jedni nakupují ostošest, druzí jsou skeptičtější – a například slavný investor Michael Burry – ano, ten, který si jako jeden z mála před 15 lety vsadil na příchod hypoteční krize – v posledních týdnech prodal celé akciové portfolio a ponechal si jen akcie firmy provozující vězení.
V poslední době vychází tolik nových filmů, že je těžké se v jejich záplavě zorientovat a vše sledovat. České verze streamovacích služeb, jako jsou Netflix, HBO Go (od 8. března HBO Max) nebo už brzy i Disney+, přinášejí stále další a další novinky – a kromě toho nezapomínají na staré dobré klasiky, které ani s přibývajícími roky neztrácejí na kvalitě a oblibě. Možností je zkrátka víc než dost. Tak si v tom pojďme udělat trochu pořádek a říct si, co opravdu stojí za to.
Vzbuzují strach, ale i zvědavost. Které ze strašidelných míst se těší největšímu zájmu fotografů? Na prvním místě pomyslného žebříčku nejoblíbenějších strašidelných míst na světě je americké město Salem, a to s téměř dva a půl miliony hashtagy. Oblibená je i věznice Alcatraz nebo londýnský Tower. Vyplývá to ze statistik instagramového monitoringu společnosti Onbuy.com.
Po loňské pauze (náhradou byl projekt Tady Vary, kdy vybrané filmy "přijely" za diváky do jiných měst Česka), způsobené pandemií, se v letošním roce vrací Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary už v plné síle. Začíná v pátek 20. srpna a potrvá následně celý další týden až do neděle. V soutěži i mimo ni tradičně nabídne řadu zajímavých filmů. Vybrali jsme pro vás pět filmových novinek, které budou ve Varech uvedeny, a rozhodně by vám neměly uniknout.
Patron české fotografie, který vydal desítky knih a účastnil se více než tisíce výstav nejen doma, ale i ve světě. Přes padesát let se věnuje sociálnímu dokumentu. Smyslem jeho práce je poukazovat na problémy společnosti, a tak pomáhat lidem na jejím okraji. Na pražské Staroměstské radnici se právě koná jeho výstava Ze tmy ke světlu. Na projektu věnovaném vězňům pracoval dva roky.
Porota uznala amerického producenta Harveyho Weinsteina – podepsaného například pod kultovním snímkem Pulp Fiction: Historky z podsvětí režiséra Quentina Tarantina – vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění. Weinsteinovi hrozí až 29letý trest, o jeho konečné výši ještě rozhodne soud.
Kromě Nabarveného ptáče se o největší mezinárodní úspěch českého filmu v posledních letech starají krátké filmy. Patří mezi ně i Rekonstrukce, čtvrthodinové drama vycházející z reálného případu brutální vraždy bezdomovce spáchané dvojicí českých teenagerů. Snímek Jiřího Havlíčka a Ondřeje Nováka měl premiéru na prestižním festivalu v Locarnu, kam se český film nedostal sedmnáct let, nedávno byl nominován na Evropskou filmovou cenu, jako první české dílo od roku 2012.
Nechtěla podepsat Antichartu, jako jedna z mála. Do roku 1989 nesměla veřejně působit, tím intenzivněji se ale dokumentaristka Kristina Vlachová mapováním osudů politických vězňů zabývala po revoluci. „Samozřejmě, že to si musel každý člověk rozhodnout. Buď se musel sám před sebou navždy shodit, nebo odolat. Nemohla jsem to podepsat, to bych si sama sebe už nikdy nemohla vážit,“ vysvětluje v rozhovoru pro INFO.CZ Vlachová.