finanční problémy psj - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu finanční problémy psj, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Celkem 111 metrů vysoká budova AZ Tower v Brně přechází do rukou nového vlastníka. Je jím česká investiční skupina zaměřená na akvizice firem v potížích.
Právní nejistota může trvat několik měsíců i rok a z firmy zbude prázdná schránka, shodují se oslovení odborníci.
PSJ Holding topící se ve finančních problémech se snaží zachránit, co se dá. Všechny akcie své dceřinné firmy Alpine Bau prodává rakouské skupině Porr, respektive její české dceřinné společnosti. Hodnota transakce má podle PSJ přesáhnout 308 milionů korun a potvrdit ji musí ještě antimonopolní úřad.
Finanční trable potápějí jednu z největších stavebních skupin v Česku a střední Evropě. Holding, kam spadá až 47 firem, buď projde tvrdou restrukturalizací, anebo se může stát, že záchranu nezvládne. „Potřeba je suma kolem 500 milionů korun. Majetek tu je, jen ho musíme zlikvidnit,“ tvrdí František Vaculík, zakladatel holdingu PSJ.
Do mozaiky boje o budoucnost jedné z největších stavebních skupin ve střední Evropě, o které deník E15 informoval - skupiny PSJ Holding - přibyl nový střípek. Po společnosti D.I.S. vrcholí problémy v další z firem spadající pod strukturu PSJ Holding.
Tuzemské firmy po letech obracejí svou pozornost k Moskvě. Právě Rusko je totiž po Německu aktuálně druhým nejatraktivnějším trhem pro české hráče z řad menšího byznysu.
České firmy by během podnikatelské mise, která doprovodí návštěvu prezidenta Miloše Zemana v Rusku, měly podepsat kontrakty v řádech miliard korun. Uvedl to dnes prezident Hospodářské komory Vladimír Dlouhý, který se na organizaci mise podílí. Smlouvy o spolupráci by mělo podepsat devět firem, třeba společnost Brisk nebo Pragoimex.
Dvě zahraniční zakázky společnosti PSJ skončily kvůli sankčním rozbrojům mezi Ruskem a Evropou u ledu. Projekty, které měla česká firma stavět, financovaly ruské banky. Na ty však dopadly sankce Evropské unie.
Ukrajinu chrání od bankrotu mezinárodní pomoc. Z ní mohou těžit i české firmy, které by mohly dosáhnout na kontrakty v energetice, dopravě či v oblasti technologií životního prostředí. „Snažíme se je přesvědčit, že Ukrajina v tuto chvíli není ekonomicky mrtvá zem,“ říká vedoucí obchodně-ekonomického úseku na české ambasádě v Kyjevě Denisa Provazníková.
Provázanost globální ekonomiky prakticky neumožňuje uvalení sankcí na významného hráče ve světovém obchodu bez postihu ostatních. Je tak zjevné, že hranice mezi politikou a byznysem se definitivně rozplynuly.