financovani druzstevni byt - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu financovani druzstevni byt, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ochlazení poptávky v minulém roce donutilo až 38 procent developerů předělat stávající projekty z prodeje bytů na nájemní bydlení. Z nové studie CEEC Research také vyplývá, že developerské společnosti očekávají v nejbližší době větší zájem o nájemní bydlení, které je pro mnoho lidí v době vysokých úrokových sazeb u hypoték dosažitelnější než bydlení vlastnické.
Nejdřív „rychlých“ 860 milionů ze státního rozpočtu, pak 25 miliard korun vyjednaných evropskými komisaři. Velké plány pirátského ministra pro místní rozvoj Ivana Bartoše, který na počátku ruské invaze sliboval nemalé peníze na výstavbu bytů pro ukrajinské uprchlíky a podporu jejich ubytování, se nenaplnily. Podle dat neziskové společnosti Člověk v tísni mezitím hrozí uprchlíkům bezdomovectví.
Žně, které developeři v posledních letech zažívali, jsou u konce. Inflace, rostoucí ceny energií, drahé hypotéky a také několikanásobně dražší financování projektů ochladilo trh s byty natolik, že i největší hráči začínají odkládat projekty na lepší časy. „V Praze bude zahájena zhruba třetina bytů oproti minulým letům,“ říká v rozhovoru pro E15 šéf developerské společnosti Finep Tomáš Pardubický. Lépe na tom teď podle něj budou hráči, kteří už v posledních letech nasměrovali pozornost k nájemním bytům. ...
Oblíbený program státních půjček na bydlení pro mladé se v roce 2023 neotevře. Loni přitom žadatelé projevili velký zájem, plánovaný rozpočet vyčerpali již v polovině dubna.
Jedním z mnoha návrhů na snížení schodku státního rozpočtu je také zrušení státní podpory stavebního spoření. Tento nástroj však v tuzemsku tvoří jeden ze základních pilířů financování bydlení. A možná nakonec více ztratíme, než získáme.
Pomůže si státní rozpočet, když zruší oblíbené stavební spoření a vláda ročně ušetří čtyři miliardy korun? Nebo je to naopak a sektor stavebního spoření generuje pro stát výnosy, které vstupní náklady převyšují? Bude mít navrch argumentace, že je “stavebko” univerzálnější nástroj než pouhé úročení úspor? Názorový střet zažije tuto středu Kongresové centrum Praha. Kulatý stůl odpůrců i zastánců stavebního spoření sledujte 7. prosince od 10:00.
Finanční řízení je tématem nejen pro velké a zavedené společnosti s vlastním finančním oddělením, ale také pro ty menší, kde má obvykle všechno na starost jen jeden člověk. Z důvodu nedostatku času a informací potom finanční řízení firmy často bývá jen intuitivní, bez přesných plánů a výsledků. „Mám ale pocit, že s novou generací podnikatelů se to postupně začíná měnit k lepšímu. Více pracují s informacemi, poslouchají podcasty a vzdělávají se,“ říká Luděk Blahut.
Kvůli neustále rostoucím hypotečním sazbám a zvyšujícím se cenám nemovitostí mnoho lidí na koupi vlastního domu nebo bytu nedosáhne. Jediným východiskem, jak mohou bydlet ve vlastním, jsou družstevní byty. Sepsali jsme, v čem spočívají jejich výhody i nevýhody.
Lídr koalice Spolu v Praze Bohuslav Svoboda tvrdí, že „v této fázi“ zůstává kandidátem středopravicové formace na primátora. Ačkoli přestal chodit na některé předvolební debaty a začal na ně vysílat náhradníky. Hlavní město musí podle něj začít investovat volné miliardy, které má na účtech, a mělo by se začít i zadlužovat. „Teď má Praha mnoho miliard volných. S takovou sumou lze zahájit financování dostavby obchvatu i metra D,“ míní. Zároveň však upozorňuje i na negativa, která má hromadná doprava. ...
Vyzrát na vývoj realitního i hypotečního trhu se snaží český startup Ownest z realitní skupiny EHS. Přichází s ambiciózním modelem rent-to-own, tedy od pronájmu k vlastnictví, který mladým lidem slibuje pomoc s prvním bydlením. Nynější bytová krize záměru nahrává, ale není jasné, zda startup v Česku skutečně uspěje. Banky totiž výhody produktu nevidí a také právníci projevují určitou skepsi. Ownest na první překážky reaguje úpravou produktu.