finep holešovice - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu finep holešovice, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Holešovická budova Riveroff, která je součástí kancelářského komplexu Port7 nedaleko Trojského mostu a nádraží Holešovice v Praze, mění majitele. Byznysmen a pohledávkový spekulant z Brna, který je známý mimo jiné bojem se skupinou Arca, ji prodal společnosti významného českého architekta z Českých Budějovic.
V Praze 7 se bude v příštích letech stavět na pozemcích o rozloze srovnatelné se Starým Městem. Developeři tam plánují investovat nižší stovky miliard korun. S miliardovými částkami počítá také magistrátní kasa. Ve čtvrti vzniknou až tisíce bytů, kanceláře, obchodní domy, ale také nová budova Vltavské filharmonie. Městská část, kde dnes žije zhruba 44 tisíc lidí, se stane domovem pro dalších 25 tisíc nových obyvatel, zhruba stejné množství lidí zde nově najde práci.
Jedna z nejcennějších českých značek Pilsner Urquell se dočkala moderní interaktivní a multimediální expozice pro široké publikum. Ironií je, že za ní nestojí vlastník plzeňského pivovaru, japonská skupina Asahi, ale soukromí investoři. A řada z nich je původem z Velké Británie, ačkoli na Česko mají dlouhodobé vazby. Hlavní roli mezi investory však hraje rodina pražského developera, původem amerického právníka s íránskými kořeny Thomase Samiiho. Zážitkové centrum nazvané Pilsner Urquell: The Original Beer ...
Pandemie a hned poté válka na Ukrajině následovaná energetickou krizí vyladily do nové podoby připravované kancelářské projekty. Vytápění plynem ustupuje ve prospěch tepelných čerpadel, elektřiny a fotovoltaiky. Vzduchotechnici zase zapracovali na kvalitnějších filtrech nebo na bezpečnějším oddělení vzduchu přicházejícího zvenku a toho už proudícího uvnitř kanceláří. Úprava projektů však v některých případech odsunula jejich realizaci.
Hlavní město čeká nová budoucnost. Zatímco v uplynulých desetiletích developeři skupovali pozemky, plánovali jejich zástavbu a dohadovali se s úředníky o nezbytná razítka, nyní se začalo stavět. Pražský Institut plánování a rozvoje nedávno spočítal, že největší rozvojové lokality čítají dohromady 940 hektarů a mohlo by na nich vzniknout bydlení až pro 154 tisíc obyvatel a kanceláře pro více než 200 tisíc bílých límečků. Komu tyto pozemky a budoucnost Prahy patří?
U pražského Anděla a v Karlíně už developer Sekyra Group staví první bytové domy svých velkých projektů Smíchov City a Rohan City. Na bývalém nákladovém nádraží na Žižkově čeká na změnu územního plánu. „V novostavbě, která naváže na severní křídlo funkcionalistické nádražní budovy, se počítá s umístěním školy. Jižní křídlo bude zase protaženo o sportovní halu. V části budovy vzniknou byty a zvažujeme integraci soukromého školství a zdravotnictví a loftové kanceláře,“ popisuje výkonný ředitel Sekyra Group ...
Vstup do nájemního bydlení oznámil další velký developer. Skanska v tuzemsku postaví svůj první polyfunkční komplex. Její rezidenční větev Skanska Reality se zapojí do původně kancelářského projektu Port 7, který už sesterská firma Skanska Property staví v pražských Holešovicích. „V těsném sousedství moderních kancelářských budov vyrostou dvě věže určené k nájemnímu bydlení,“ sdělil ředitel společnosti Skanska Reality Petr Michálek.
Developer Finep prodal švédskému nadnárodnímu bytovému fondu Heimstaden v projektu Pergamenka v pražských Holešovicích 164 bytů pro nájemní bydlení. Hodnota transakce je téměř 1,2 miliardy korun. Jde o první vstup Heimstadenu na pražský trh s nájemními byty. První nájemníci by se měli nastěhovat na začátku roku 2024.
Soukromé koleje pro vysokoškoláky jsou v Praze na vzestupu. Jejich rozmachu nezabránila ani pandemie koronaviru. Developeři v příštích letech chystají výstavbu hned několika moderních studentských rezidencí. Cílí přitom hlavně na zahraniční studenty, kteří jsou ochotni si připlatit za luxus.
Švédská skupina Heimstaden, největší majitel nájemních bytů v Česku, uskutečnila první z letošních plánovaných akvizic na tuzemském trhu. Od developera s izraelskými kořeny Daramis pořídili Švédové za 600 milionů korun soubor 226 bytů v novém plzeňském komplexu Unicity.