fintechová společnost - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu fintechová společnost, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Dobrý den! Vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Nejvyšší šéf americké federální Komise pro cenné papíry Gary Gensler v minulosti opakovaně přirovnal dění na trhu s kryptoměnami z hlediska ochrany investorů k Divokému západu. Tento týden učinil hned dva důležité kroky k tomu, aby dal věci do souladu s paragrafy. Při vynucování pravidel vůči velkým kryptoburzám se „šerif“ Gensler a jeho kolegové opírají o zákony z první poloviny minulého století.
Na českém bankovním trhu se stále častěji objevují možnosti získat zajímavé finanční bonusy za založení běžného účtu. Banky tak pracují s osvědčenou marketingovou strategií na rozšíření řad svých zákazníků, ale zároveň si budují zárodky potenciálních žadatelů o úvěr. Noví hráči na trhu bankovních produktů dávají bonusy za doporučení stávajících klientů, aby obstáli v konkurenci, která je v současné době na českém finančním trhu obrovská.
Možnost motivovat zaměstnance pomocí přidělení akcií, známé také pod zkratkou ESOP (Employee Stock Option Plan), představuje příležitost pro začínající firmy. Ty české jsou bohužel znevýhodněné tím, že pro ně neexistuje žádná speciální zákonná úprava. Čeští podnikatelé především v oblasti technologií nebo financí, kde je potřeba rychle najít kvalitní zaměstnance, tak ztrácejí v konkurenci se zahraničím. A to je škoda.
Americké technologické giganty pokračují v masivním redukování své pracovní síly. Naposledy se k aktuálnímu trendu připojila fintechová společnost PayPal, která v úterý oznámila, že propustí sedm procent zaměstnanců, tedy zhruba dva tisíce osob. Podle expertů však může být současné snižování stavů v těchto firmách dobrou zprávou pro americkou ekonomiku.
Konec jedné historické etapy spolehlivě rozeznáme teprve s určitým časovým odstupem. Retrospektivně pak můžeme hledat konkrétní momenty, které její závěr s předstihem ohlašovaly. Květnová slova šéfa Uberu o nutnosti vytvářet zisk představují jeden z klíčových okamžiků na cestě k ukončení éry ultralevných peněz.
Televizní reklamy, které se vysílaly před dvaceti lety, si možná už dnešní generace třicátníků ani nepamatuje. Ti starší ale určitě dokážou identifikovat slogan „Jsou věci, které si za peníze nekoupíte, na všechno ostatní je tu…“ Ano, na všechno ostatní je tu Mastercard. A jakoby s odstupem času tento zlidovělý slogan jen potvrzoval, že to americká společnost myslela tehdy vážně.
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.
Americké korporace v dosavadním průběhu roku odhalily rekordní plány na nákup vlastních akcií. Snaží se tak využít poklesu a kolísání cen a zároveň zatraktivnit své akcie v očích investorů. Ti obvykle berou takzvané zpětné odkupy akcií, anglicky buybacks, jako pozitivní věc, podobně jako pravidelnou výplatu dividend. Ne každému se však tento vývoj zamlouvá – administrativa prezidenta Joe Bidena chystá opatření, která by do budoucna mohla nákupy akcií ze strany firem omezit.
Lidem pracujícím ve více státech Evropské unie se brzy naskytne nová možnost spoření na stáří. Koncem března začne platit nařízení, které zavádí „panevropské osobní penzijní produkty“. Ty budou zájemcům nabízet pojišťovny, investiční fondy, obchodníci s cennými papíry i banky po celé Evropě. Čeští zákonodárci musejí do konce března přijmout zákon, jenž upraví některé technické parametry produktu pro Českou republiku, byť s tím nesouhlasí opoziční strana SPD.