firma Swiss Life - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu firma Swiss Life, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zvýšení sazeb České národní banky dále prodraží financování hypoték, na které také dosáhne méně lidí. Zhorší se rovněž podmínky financování podniků. Shodli se na tom analytici, které oslovila ČTK. Bankovní rada ČNB zvýšila základní úrokovou sazbu o 0,75 procentního bodu na 5,75 procenta. Tak vysoko byla základní úroková sazba naposledy v roce 1999.
Dvacet sedm velkých emisí firemních dluhopisů se štemplem České národní banky, na které mohou emitenti nabrat až 26 miliard korun. Každá v řádu až miliard, a to jen za první kvartál. Takovou smršť nových bondů Česko nepamatuje. Obrovský apetit firem po penězích podpořila obava z dramaticky rostoucích úrokových sazeb, které by mohly vést k podstatnému prodražení pozdějších půjček. Zmíněné emise přitom díky prospektu, u něhož ČNB ovšem kontroluje jen formální náležitosti, tvoří tu viditelnější část letošní ...
Investorským heslem roku bude letos mobilizace. Žádné strachy, nepůjde o mobilizaci vojenskou, nýbrž investiční. Pandemie totiž burziány nezdravě rozmazlila.
Které akcie mohou investorům přinést zajímavé zhodnocení nejen v roce 2022? O tipy jsme požádali přední tuzemské experty. Jejich investiční nápady se týkají akciových titulů nejen z USA a západní Evropy, ale i ze Slovinska, Ruska a z Číny. A nechybí samozřejmě ani doporučení na podniky z pražské burzy. Její index PX loni mimochodem vzrostl i se započtením dividend o 45 procent. V tomto ohledu patřila Praha mezi nejvýkonnější trhy na světě.
Pokoření hranice 400 miliard korun vydaných na hypoteční úvěry se letos zřejmě podaří navzdory blížícímu se propadu trhu. I když nejnovější čísla ukazatele Fincentrum Hypoindex signalizují zatím jen mírné ochlazení, trh už kalkuluje s tím, jak se na poptávce po bydlení projeví úrokové sazby šplhající časem nejspíš až k pěti procentům.
Cenový dopad energií pociťují všichni – spotřebitelé, zaměstnanci, firmy či investoři. Zpolitizování ale vede ke zjednodušování. Zavádějícím způsobem je celá vina kladena na bedra zelené energetické transformace. Nebudeme si nalhávat, že na tom nemá svůj obří podíl. Současně by ale ani nebylo korektní hledat jednoho obětního beránka, který je příčinou všeho zla.
Česko během pandemie zažilo boom „neviditelného“ a mnohdy značně rizikového kolektivního investování. Masivně totiž vzrostl počet malých správců aktiv, na jejichž činnost na rozdíl od velkých fondů prakticky nedohlíží Česká národní banka. Podle dat regulátora se počet relativně drobných minifondů majících ve správě běžně kolem desítek milionů korun jen od konce roku 2019 do konce letošního července zdvojnásobil na více než tři stovky. Takřka čtvrtina těchto fondů přitom vznikla právě letos.
Zájemci o půjčky na bydlení se potýkají s rychle zdražujícími hypotékami. Jejich sazby přitom rostou podstatně rychlejším tempem, než by odpovídalo obvykle publikovaným průměrům za celý trh. Zatímco tak banky během června podle posledních známých statistik Fincentrum Hypoindexu zpracovávaly žádosti s průměrnou sazbou 2,13 procenta, čerství zájemci musejí v hypotečních bankách počítat s úrokem až takřka o polovinu vyšším.
Inflace je fakt, se kterým musí žít každý, kdo má nějaké úspory. Finanční experti přitom doporučují mít rezervu pro případ nečekaných výdajů nebo výpadku příjmů. Když je ale „polštář“ větší, než je nutné, měli by střadatelé zvážit investice, které ochrání jejich peníze před znehodnocením, jež s sebou inflace a zdražování zboží a služeb zákonitě přináší.
Bankovní domy zažívají v letošním roce nebývalý boom hypoték, který pokračoval podle údajů Fincentrum Hypoindexu i v květnu. „Banky poskytly hypoteční úvěry za více než 40,5 miliardy korun. Nový hypoteční rekord je již na dosah,“ říká Jiří Sýkora, hypoteční analytik Fincentrum & Swiss Life Select.