firmy ukrajince - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu firmy ukrajince, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jurij Karpinskyj řídí společně s otcem a bratrem skupinu Ekran, která působí v západoukrajinském městě Stryj. Až do loňského roku zaměstnávala stovky lidí. Pak ale začala ruská invaze, jež otřásla jejich podnikáním i soukromým životem. Jaké je dělat byznys uprostřed války a za jakých podmínek si dokáže představit uzavření míru s Ruskem, říká ukrajinský podnikatel v rozhovoru s e15.
Česká republika se sice aktivně podílí na pomoci ukrajinským uprchlíkům, v rámci legislativy Evropské unie si však udržuje zvláštnost – dočasnou ochranu neposkytuje Ukrajincům, kteří se již zaregistrovali v jiné zemi EU. Česko tím přichází o tak potřebné zaměstnance. Od dubna proto pro vysoce kvalifikované Ukrajince zavedla takzvané modré karty, aby se mohli v Česku usídlit. Úřady je ale většinou nutí podat žádost osobně na Ukrajině, jak upozornily společnost KPMG a Organizace pro pomoc uprchlíkům. ...
Ukrajinští uprchlíci obsazují v Česku dlouhodobě pozice s nižší kvalifikací nebo v oboru, v němž pracovat nechtějí. Jednou z nejčastějších překážek pro výkon především kvalifikovaných profesí je jazyková bariéra. Průzkumy ukazují, že znalost jazyka u Ukrajinců stoupá. Cestou, jak najít dobrou práci, mohou být vedle kurzů češtiny také rekvalifikační kurzy, které nabízí úřad práce.
Dopady ruské agrese na ukrajinskou ekonomiku mohou být dlouhodobé. Odborníci varují, že nemalá část uprchlíků se nemusí ani po válce vrátit, na což může země doplatit několika procenty hrubého domácího produktu. Ostatně už před invazí se Ukrajina potýkala s nízkou porodností, kterou mohou dále zhoršit útěky žen. Nedostatek pracovníků sužuje i Rusko. To chce dostat zpět lidi, kteří prchli před Putinovým režimem a mobilizací.
Think-tank Evropské hodnoty se dostal do finančních problémů a musel rozvázat pracovní vztah s desítkami lidí. Doplatil na příliš rychlé rozšiřování do zahraničí a postupnou ztrátu zájmu od podporovatelů. Teď se chce ředitel Jakub Janda soustředit výhradně na Tchaj-wan, který organizaci výrazně podporuje. „Jsem přesvědčený o tom, že Česká republika má být hlavním spojencem Tchaj-wanu v Evropě a že Čína je vedle Ruska hlavní bezpečnostní hrozbou pro Evropu,“ říká v rozhovoru pro E15.
Bývalý ruský prezident Dmitrij Medveděv v posledním roce pravidelně plní hlavní stránky novin svými fantastickými prohlášeními, ve kterých se prezentuje jako jestřáb až za hrob a snaží se předčít i ty největší kremelské demagogy absurdní krajností svých výhružek. Namátkou – v listopadu Medveděv charakterizoval invazi jako „svatou válku“ vedenou proti „šíleným nacistickým narkomanům (...) jimž z důvodů vrozené degenerace tečou sliny po bradě“ a pak zcela vážně dodal, že Rusko musí na Ukrajině „zmařit plány ...
Podíl na výrobě švédských bojových vozidel pěchoty CV90 může zapojeným českým a slovenským firmám přinést násobně větší zisky, než původně předpokládaly. Nebudou je totiž vyrábět pouze pro českou a slovenskou armádu, o stejné obrněnce má zájem i Ukrajina, řekla E15 ministryně obrany Jana Černochová (ODS). Podle informací redakce požaduje země čelící agresi Ruska přibližně jeden tisíc vozidel CV90. Česko chce 210 strojů, Slovensko 150. České ministerstvo obrany plánuje uzavřít jednání o zakázce za více než ...
Dobré ráno! Je 75. den v roce, svátek má Elena a Herbert. V tento den roku 2020 bylo v rámci pandemie covidu-19 zavedeno první opatření omezující volný pohyb osob. Přečtěte si nejdůležitější zprávy posledních hodin.
Ani po téměř půl roce není jasné, kdo způsobil sabotáže na plynovodech Nord Stream 1 a 2 na dně Baltského moře. Naopak ze spekulací, které se v posledních týdnech objevily v médiích, plynou jen další nejasnosti. Okruh podezřelých se z původně nejčastěji skloňovaného Ruska rozšířil o Ukrajince, Spojené státy a o jejich spojence. Kyjev jakoukoli vinu popírá a scénář nestátní aktivity odmítá i ruský prezident Vladimir Putin, který stále ukazuje prstem na Washington.
Rok po začátku války na východě Evropy sledujeme, jak Berlín posílá na pomoc Kyjevu své tanky Leopard 2 a dalším zemím umožňuje jejich reexport. Kremelská propaganda pláče, že tím zbořil tabu a německé hlavně opět míří na Rusko. A k velkému průlomu skutečně došlo. Německo, které dlouho zanedbávalo svou armádu, si pod tlakem připustilo, že obrana Evropy si žádá jeho aktivitu a investice. Pacifismus zároveň opouští i Japonsko, přestože leží na druhé straně planety. Ruský vpád na Ukrajinu totiž vnutil světu ...