fixace ceny elektřiny čez - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu fixace ceny elektřiny čez, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Trh energií je od poloviny ledna tohoto roku možná až nečekaně stabilní. Cena elektřiny ročního kontraktu se od té doby drží v relativně úzkém pásmu a nepřekračuje hladinu 150 eur za megawatthodinu, u plynu se cena stejného množství energie drží pod 60 eury. Pro odběratele to je dobrá zpráva ale jen částečně. Šéf Pražské energetiky (PRE) Pavel Elis se domnívá, že pro tuto chvíli se prostor pro další výraznější zlevnění energií už vyčerpal.
Energetická společnost E.ON zlevní od 1. října elektřinu asi 800 tisíc svých klientů, kteří nemají fixovanou cenu. Oproti současným ceníkům se sníží o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak bude nižší až o pětinu. Od začátku září firma zlevnila 140 tisícům zákazníků plyn. Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku.
... ceníky energií s fixací. Cena elektřiny s jednoročním závazkem... ČEZ má aktuálně fixaci přes milion lidí u elektřiny... platnou fixací. Informovala o tom společnost ČEZ Prodej. Ceny... u plynu. Celkem elektřinu od firmy odebírá.... Plyn s roční fixací pak bude pod... stropů o čtvrtinu. ČEZ zároveň zlevní ceníky... Energetická společnost ČEZ od poloviny září ...
Energetická společnost E.ON od září zlevní plyn všem svým stávajícím zákazníkům, kteří nemají fixovanou cenu. Týkat by se to mělo přibližně 140 tisíc klientů. Oproti současnosti jim klesnou ceny o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak budou nižší až o čtvrtinu. Firma zároveň do dalších týdnů zvažuje i možné úpravy cen elektřiny. Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku.
Rok 2023 byl zatím z energetického hlediska ve znamení stabilizace. Avšak ceny plynu na začátku srpna vystřelily vzhůru v souvislosti se stávkou na LNG terminálech v Austrálii. Česko i další evropské státy musely v roce 2022 začít řešit nejen možné zastropování cen, ale také svou závislost na ruském plynu. Zásadním se stal zkapalněný zemní plyn (LNG), který začal do Česka proudit z pronajatého nizozemského terminálu. Kriticky důležitým se stal plyn z Norska.
Energetická společnost Innogy vyjde vstříc zákazníkům, kteří si zafixovali ceny nad současným cenovým stropem. Umožní jim bez penalizace uzavřít výhodnější smlouvy. Pokud tak udělají během srpna, bude pro ně nový ceník platit už v září.
V hustém dešti častých špatných zpráv by neměla zaniknout jedna čerstvá dobrá zpráva: Datová základna, kterou máme k dispozici, abychom rozuměli české ekonomice a věděli, co se v ní děje, byla rozšířena. Podle sdělení samotného předsedy vlády Petra Fialy budou energetické firmy poskytovat úřadům širší data o skutečných cenách elektřiny a plynu než dosud.
Velkoobchodní ceny umožnily části dodavatelů elektřiny už poněkolikáté upravovat ceníky směrem dolů. Trend může podle analytiků pokračovat i v budoucnu. Už dnes si přitom zákazníci u mnohých dodavatelů mohou zajistit neoficiální, výhodnější tarify, stačí o ně požádat stejně jako třeba u mobilních operátorů.
Někteří dodavatelé vyhrožují svým zákazníkům, že je odpojí od elektřiny nebo plynu poté, co neuhradí byť jen jedinou zálohu. Takový postup však může být podle Energetického a regulačního úřadu (ERÚ) v rozporu s energetickým zákonem. Ten stanoví, že k prohřešku musí dojít opakovaně.
Ceny energií nepřestávají klesat. Elektřina i plyn zlevňují hluboko pod vládní strop. Energetické společnosti využívají situace a nabízejí nové tarify. Některé jsou zatížené fixací na více let, před takovými smlouvami ale odborníci varují. Cena energií se totiž bude s příchodem jara dále snižovat a podepsat současnou nabídku by se nemuselo dlouhodobě vyplatit.