fixace plynu smlouva - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu fixace plynu smlouva, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Energetická společnost E.ON zlevní od 1. října elektřinu asi 800 tisíc svých klientů, kteří nemají fixovanou cenu. Oproti současným ceníkům se sníží o 16 procent, vůči vládnímu cenovému stropu pak bude nižší až o pětinu. Od začátku září firma zlevnila 140 tisícům zákazníků plyn. Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku.
Energetická společnost ČEZ od poloviny září zlevní ceníky energií s fixací. Cena elektřiny s jednoročním závazkem bude o více než pětinu nižší než stanovené vládní stropy. Plyn s roční fixací pak bude pod hodnotou cenových stropů o čtvrtinu. ČEZ zároveň zlevní ceníky dvouletých a tříletých produktů. Nabídka platí pro všechny zákazníky, kromě těch s aktuálně platnou fixací. Informovala o tom společnost ČEZ Prodej. Ceny energií postupně snižují i ostatní dodavatelé v Česku. U ČEZ má aktuálně fixaci přes ...
Přemýšlíte nad změnou dodavatele energií? V první řadě si zjistěte, jestli se vám přechod k jinému dodavateli vyplatí. Smlouva na dobu určitou totiž může zahrnovat vysokou pokutu. Jak dlouho trvá změna dodavatele a jak často ji můžete provést? Podívejte se na celý postup krok za krokem.
Rok 2023 byl zatím z energetického hlediska ve znamení stabilizace. Avšak ceny plynu na začátku srpna vystřelily vzhůru v souvislosti se stávkou na LNG terminálech v Austrálii. Česko i další evropské státy musely v roce 2022 začít řešit nejen možné zastropování cen, ale také svou závislost na ruském plynu. Zásadním se stal zkapalněný zemní plyn (LNG), který začal do Česka proudit z pronajatého nizozemského terminálu. Kriticky důležitým se stal plyn z Norska.
Čeští odběratelé elektřiny se mohou uklidňovat další vlnou snížení cen dodavatelů. Se začátkem srpna ohlásilo pokles cen hned několik firem a další se tento krok chystají oznámit v nejbližších týdnech. Umožňuje to klesající nejistota na evropských energetických burzách.
Energetická společnost Innogy vyjde vstříc zákazníkům, kteří si zafixovali ceny nad současným cenovým stropem. Umožní jim bez penalizace uzavřít výhodnější smlouvy. Pokud tak udělají během srpna, bude pro ně nový ceník platit už v září.
Pokles cen energií rozhýbal nabídky dodavatelů. Podle ředitele prodeje pro domácnosti a maloodběr ve společnosti epet Romana Šmída mohou ceny v blízké budoucnosti ještě klesnout, ale také stoupnout. „Je to dáno tím, že nás na přelomu roku čeká první zima zcela bez ruského plynu. Poté by se ale měla situace uklidnit. Stále si myslím, že pro zákazníky je teď výhodná roční fixace,“ říká v rozhovoru.
V hustém dešti častých špatných zpráv by neměla zaniknout jedna čerstvá dobrá zpráva: Datová základna, kterou máme k dispozici, abychom rozuměli české ekonomice a věděli, co se v ní děje, byla rozšířena. Podle sdělení samotného předsedy vlády Petra Fialy budou energetické firmy poskytovat úřadům širší data o skutečných cenách elektřiny a plynu než dosud.
Ceny energií začínají výrazněji klesat. Řada dodavatelů proto nabízí nové ceníky elektřiny a plynu, které jsou pod vládou stanoveným stropem. „Pokud je nabídka výhodná, nebál bych se uzavřít smlouvu s fixací ceny na 12 i na 24 měsíců," říká Roman Šmíd, ředitel maloodběru společnosti epet.
Někteří dodavatelé vyhrožují svým zákazníkům, že je odpojí od elektřiny nebo plynu poté, co neuhradí byť jen jedinou zálohu. Takový postup však může být podle Energetického a regulačního úřadu (ERÚ) v rozporu s energetickým zákonem. Ten stanoví, že k prohřešku musí dojít opakovaně.