flotila čsa - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu flotila čsa, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Reorganizace Českých aerolinií skončila. Insolvenční soud vzal na vědomí splnění podstatných částí reorganizačního plánu podniku. Šlo především o uhrazení největší části dluhů za více než 58 milionů korun, emisi nových akcií a převzetí novými akcionáři, změny základního kapitálu nebo načerpání vypořádacího a provozního úvěru od nových investorů. Vyplývá to z informací insolvenčního rejstříku.
Zadlužené České aerolinie (ČSA) deklarují, že splnily podstatnou část schváleného reorganizačního plánu. Jde především o uhrazení největší části dluhů za více než 58 milionů korun, emisi nových akcií a převzetí novými akcionáři, změny základního kapitálu nebo načerpání vypořádacího a provozního úvěru od nových investorů, vyplývá to z insolvenčního rejstříku.
Zadlužené České aerolinie (ČSA) požádaly insolvenční soud, aby vyřadil z řízení pohledávky společnosti Airbus za více než 17 miliard korun. Výrobcel letadel je v uplynulých dnech stáhl, vyplývá to z insolvenčního rejstříku. ČSA jsou v úpadku od loňského března, letos v dubnu schválili věřitelé i soud jejich reorganizaci.
Městský soud v Praze schválil reorganizační plán zadlužených Českých aerolinií (ČSA). Potvrdil tak hlasování věřitelů z minulého týdne. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku. Investorem v ČSA se tak stane nová firma Prague City Air, kterou vlastní majitelé Smartwings Jiří Šimáně a rodina Vikových. ČSA jsou od loňského března v úpadku, soud následně povolil jejich reorganizaci.
Věřitelé zadlužených Českých aerolinií (ČSA) na své schůzi přijali reorganizační plán společnosti. Rozhodnutí bude ještě potvrzovat soud, vzhledem k souhlasu všech skupin věřitelů by ovšem jeho přijetí mělo být spíše formální. Investorem v ČSA by se tak měla stát nová firma Prague City Air, kterou vlastní majitelé mateřské skupiny Smartwings Jiří Šimáně a rodina Vikových. Podle reorganizačního plánu poskytnou investoři aerolinkám vypořádací úvěr 125 milionů korun na vyplacení věřitelů. ČSA jsou od loňského...
České aerolinie se loni v insolvenci dostaly zpět do zisku, vydělaly 55,6 milionu korun před zdaněním. Náklady byly sice vyšší než tržby z prodeje letenek, firmě ale pomohl prodej emisních povolenek. Z dat zveřejněných insolvenčním správcem to zjistil server Zdopravy.cz. ČSA jsou od loňského března v úpadku, v červnu soud povolil jejich reorganizaci, kterou má na starosti mateřská společnost Smartwings. O reorganizačním plánu mají věřitelé hlasovat 28. března.
Novým investorem v Českých aeroliniích (ČSA) se má stát na konci ledna založená firma Prague City Air, kterou vlastní majitelé Smartwings Jiří Šimáně a rodina Vikových. Podle reorganizačního plánu poskytne firma letecké společnosti vypořádací úvěr 125 milionů korun, z kterého budou vyplaceni věřitelé. Informuje o tom server Zdopravy.cz. ČSA jsou od loňského března v úpadku, v červnu soud povolil jejich reorganizaci, kterou má na starosti právě mateřská společnost Smartwings.
Hospodaření letecké společnosti Smartwings loni skončilo se ztrátou 2,5 miliardy korun po zisku 133,4 milionu korun o rok dříve. Kvůli epidemii covidu-19 dopravci klesl počet cestujících o více než čtyři pětiny. Firma se loni musela vypořádat mimo jiné s výpadkem tržeb a s dopady nuceného přerušení provozu letadel Boeing 737 MAX.
Letecká společnost Smartwings požádala soud o prodloužení lhůty na reorganizační plán pro České aerolinie (ČSA) do února příštího roku. Firma nyní dokončuje jednání s Airbusem, který patří mezi největší věřitele zadlužených ČSA. Vyplývá to z insolvenčního rejstříku, upozornil na to server zdopravy.cz. ČSA jsou v úpadku od března, insolvenční soud v červnu pověřil mateřskou firmu Smartwings, aby do čtyř měsíců zpracovala reorganizační plán. O případném prodloužení lhůty rozhodne Městský soud v Praze.
Byly to dvě zdaleka největší přihlášené pohledávky v rámci insolventního řízení s Českými aeroliniemi. Dvě společnosti z Airbus Group žádaly po dopravci uhrazení kupní ceny za sedm objednaných letadel a související škody, dohromady šlo o 17 miliard korun. Poté, co ČSA objednávku zrušily, si Airbus v případě jedné části objednávky nově nárokuje náhradu škody, která mu vypovězením kupní smlouvy vznikla. Jde o řádově nižší částku.