fond oprav do nákladů - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu fond oprav do nákladů, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Skupina European Housing Services (EHS) byznysmena Marka Rosenbauma po akvizích dokončila kompletní realitní řetězec. Zahrnuje společnost Bezrealitky, provozující stejnojmenný portál, realitní kancelář Maxima Reality, Český nemovitostní trust, firmu Room Story zaměřenou na rekonstrukce, správcovskou společnost Tvůj správce a nově také firmy Nemo Report a Ownest. Byznysový model EHS tedy těží ze synergií. Situace na klesajícím realitním trhu skupinu teď nutí víc vybírat mezi vykupovanými nemovitostmi a ...
V Česku jsou desítky lidí, kteří si dali za úkol vrátit život zchátralým zámkům a hradům. Jedná se o restituenty i o nové investory. Web E15.cz v seriálu mapuje jejich mnohdy obtížný boj za záchranu památek, které by se za jiných okolností staly zbořeništěm. Další zastávkou je jihočeský zámek Protivín.
Navzdory snaze současných pražských radních se obecní bytový fond dál zužuje. Nejenže pokračují privatizace bytového fondu ve správě městských částí, ale byty se také nestíhají opravovat a město zatím nestaví ani nové. Chybí mu totiž peníze. „V tomto volebním období jsme z Fondu pro rozvoj dostupného bydlení podpořili investice za zhruba 3,5 miliardy. Nyní už finance došly a fond je prázdný,“ popisuje finanční poměry pražský radní pro bydlení a transparentnost Adam Zábranský (Piráti). Na novou výstavbu si ...
Výrazný růst cen stavebních materiálů, například oceli, hliníku, mědi či niklu, může mít vliv také budoucí výstavbu vysokorychlostních tratí (VRT) v Česku. Dosavadní zvýšení cen by mohlo snížit rezervy na investiční náklady, se kterými Správa železnic (SŽ) kalkulovala při prvotních odhadech celkových nákladů. Ty se mají pohybovat mezi 500 až 600 miliardami korun. I přesto by měl být projekt vysokorychlostních tratí vysoce rentabilní, řekl v rozhovoru pro deník E15 generální ředitel SŽ Jiří Svoboda.
Jak moc se nyní vyplatí kupovat v Česku takzvaný investiční byt na hypotéku? S jakými výnosy je dobré počítat s ohledem na vyšší inflaci a růst sazeb ČNB?
Nový dotační program Brownfieldy, který spravuje Státní fond podpory investic, zaznamenal nebývalý zájem. Kraje, města a obce podaly v jarní výzvě žádosti o dotace a úvěry za 1,1 miliardy korun. Peníze mají pomoci přeměnit zanedbané areály na místa, která budou sloužit občanům, tedy parky, hasičské zbrojnice, sportoviště, školy či domovy seniorů. Přestože se počítá i s vyhlášením podzimní výzvy, na všechny se nedostane. Letos má program k dispozici pouze 500 milionů korun.
Investice do nájemního bydlení je běh na dlouhou trať a troufne si na ni jen někdo. Developerům často výstavba nedává smysl, výnos je pro ně příliš nízký. Přesto se kolem realit nabízených v různých formách pronájmu pohybuje v Česku dost bohatých lidí. Vydělávat se prostě musí.
S úderem nového roku se nezměnily jen ceny elektřiny, ale také tepla nebo vody. Převážná část měst a obcí ceny vodného a stočného zvedla. Někde stáčí lidé vodu pod celorepublikovým průměrem 87 korun za kubík. Jinde platí přes stovku.
Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) zažívá bouřlivé období. Policie nedávno vtrhla do jejích úřadu a dalších institucí, aby vyšetřila podezření na čachry kolem podpory cestovního ruchu. Hlavní podezřelou je samotná šéfka MMR. Současně její resort stojí v čele vyjednávání o stovky miliard korun , které má Česká republika k dispozici v evropských fondech. Od roku 2020 se totiž začnou unijní peníze čerpat podle nových pravidel.
Skupiny českých miliardářů letos vydávají dluhopisy ve zběsilém tempu. Vydaly je už za více než 120 miliard korun, což je třikrát tolik co loni. Chtějí získat peníze na splácení starých dluhů a expanzi.