fond solar global - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu fond solar global, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Solární byznys v Česku zažívá svou renesanci. Díky štědré evropské dotační podpoře do něj poprvé vstupují velcí energetičtí hráči a zároveň se do země vracejí solární byznysmeni, kteří uspěli v zahraničí. K tomu všemu nový solární boom umožnil, aby do miliardové velikosti vyrostla celá řada dosud menších firem, ať už podnikají v oblasti střešní fotovoltaiky, nebo třeba distribuce solárních komponent. Magazín e15 přináší přehled společností, které budou v nové solární epoše hrát tu nejzásadnější roli.
Investiční skupina Thein Tomáše Budníka naskakuje na vodíkovou vlnu a zakládá společnost Hydrogenic Technology. Hodlá dodávat vodíkový pohon pro výrobce kolejových i silničních vozidel, dopravce, ale také pro firmy s většími flotilami vozů, například z oblasti logistiky. Chce také nabízet služby na klíč, v rámci níž by se o firemní vozové parky s vodíkovým pohonem starala.
Tuzemský fond Hydrogen1, ve kterém mají peníze miliardáři Petr Otava nebo Pavel Juříček, plánuje první vodíkovou investici v Česku. Jako finanční partner se hodlá podílet na projektu H2 Triangle, v jehož rámci v severních Čechách vznikne vodíkové výzkumné centrum za více než 600 milionů korun. Projekt zastřeší loni vzniklá investiční společnost ForH2Energy Tomáše Krence, spolumajitele chemicko-inženýrské firmy Cheminvest.
Nový finanční nástroj Evropské unie, který má každým dnem vypsat první ostré výzvy pro registraci projektů, může v Česku odstartovat smršť investic do fotovoltaiky. Podniky do nového Modernizačního fondu přihlásily projekty o souhrnném výkonu bezmála 24 gigawattů v hodnotě 700 miliard korun, potvrdil ředitel Státního fondu životního prostředí Petr Valdman. Reálně ale počítá, že se podaří uskutečnit desetinu z přihlášených projektů.
Ještě do konce letošního roku má být v provozu první komerční elektrolyzér na výrobu vodíku pomocí elektřiny z obnovitelných zdrojů v Česku. Souhrnná investice podle majitele skupiny Solar Global Vítězslava Skopala vyjde včetně výstavby druhého elektrolyzéru a příslušné střešní fotovoltaiky na desítky milionů korun.
Pokud vláda stihne včas schválit potřebnou legislativu, stane se rok 2021 zlomem, po kterém uhelné energetické zdroje začnou přepouštět své postavení modernějším technologiím. Shodli se na tom největší energetičtí hráči, které v anketě oslovil deník E15.
Skupina Solar Global už není jen vlastníkem fotovoltaických elektráren. Provozuje obchodníka se zelenou elektřinou, buduje velké bateriové úložiště elektřiny, sází na instalaci solárních elektráren na střechách. „Největší potenciál vidím v růstu cen silové elektřiny, který je nevyhnutelný,“ říká Vítězslav Skopal, majitel Solar Globalu a spoluvlastník dalších firem ze skupiny Solar Global.
Jeden z největších provozovatelů solárních elektráren v Česku, společnost Solar Global, patří od července už pouze Vítězslavu Skopalovi. Ten odkoupil poloviční podíl ve firmě od Stanislava Absolona.
Skupina Solar Global, čtvrtý největší český provozovatel fotovoltaických elektráren, spouští investiční Fond obnovitelných energií (FOE). Bude se specializovat na nákup českých elektráren vyrábějících elektřinu z obnovitelných zdrojů. Solar Global vložil do fondu část svého solárního byznysu v hodnotě 300 milionů korun, celkově plánuje za nákup elektráren utratit až dvě miliardy korun.
Prodej polovičního podílu v české pětce mezi provozovateli slunečních elektráren, firmě Solar Global, je u konce. Od finančního investora Michala Zahradníčka ho nakonec koupili majitelé druhé poloviny firmy Vítězslav Skopal a Stanislav Absolon. Prostřednictvím společnosti A. S. Investment Plan podíl získali od společnosti Prime Group, přes niž Zahradníček svou účast v Solar Globalu kontroloval.