fond zemědělských komodit - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu fond zemědělských komodit, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Zprávy o situaci na ukrajinském bojišti a možných rizicích dalších ruských útoků denně plní světová média. O tom, že o osudu země rozhodne i její ekonomická kondice, se však píše daleko méně. Hrubý domácí produkt Ukrajiny se přitom loni smrskl o třicet procent a budoucnost zůstává nejistá. Na Rusko náklady na válku a západní sankce zatím dopadají mírněji, než se čekalo. Po roce bojů je tak hlavní otázkou, jestli se ruské válečné soukolí časem zadrhne a zda Kyjev s pomocí Západu hospodářsky ustojí období, ...
Většina burzovně obchodovaných fondů – anglicky exchange traded funds či jen ETF – je letos vzhledem k poklesu cen akcií a dluhopisů v minusu. Přece jen se však dají i v těžkých dobách nalézt ETF, které investorům přinesly v dosavadním průběhu roku zajímavé zhodnocení.
Jack Ma v Praze. Ministerstvo obrany nakupuje stíhačky F-35 a obrněnce CV 90 OD BAE Systems. Cryfin má zmražené účty. Domácnostem bude stačit snížit teplotu vytápění o čtyři stupně. ČD Cargo se zapojilo do exodu surovin z Ukrajiny. Nestíháte během pracovního týdne sledovat dění z byznysu? Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v deníku E15 psali.
Výprodeje na trhu rizikových aktiv se nevyhnuly ani komoditám včetně těch zemědělských. Cena pšenice obchodovaná v USA na Chicago Board of Trade se letos sice zhodnotila o více než třicet procent, od svých letošních maxim ale klesla téměř o třetinu k hodnotě devět dolarů za bušl. Dostala se tak na nejnižší úrovně od 24. února, kdy začala ruská invaze na Ukrajinu.
Ruská agrese na Ukrajině ohrožuje globální hospodářský růst a v následujících měsících zřejmě vyvolá rozsáhlou potravinovou krizi, která v mnoha chudších zemích povede k humanitární katastrofě. Vyplývá to z jarního zasedání Mezinárodního měnového fondu (MMF) a Světové banky, které se až do 24. dubna koná ve Washingtonu.
Válka na Ukrajině dělá starosti energeticky náročným výrobcům hnojiv z holdingu Agrofert. Ti sice mohou na trhu prodávat své výrobky dráž, přesto museli kvůli vysokým cenám plynu několikrát snížit výrobu. „Od loňského podzimu jsme nevyráběli naplno asi 30 dní. U výroby hnojiv jsme zjednodušeně řečeno přišli o zhruba desetinu tržeb,“ vypočítává Petr Cingr, místopředseda představenstva Agrofertu, který má v holdingu na starosti právě divizi hnojiv, paliv, olejů a obnovitelných zdrojů.
Česko zřejmě čeká jeden z nejméně příjemných makroekonomických scénářů, který se dá z učebnic vyčíst. Totiž stagflace. Tedy éra, během které nepochopitelně rostou ceny a země přitom ekonomicky nesměle přešlapuje z nohy na nohu. Lidé trpí zdražováním a zároveň nejistotou, zda pro ně ještě příští měsíc bude v práci místo. Stagflace je ovšem nejen symbolem ekonomického i psychologického marasmu, ale investorského tápání. „Nebezpečné je, že chybí lidé, kteří by si něco takového ještě pamatovali. Ti už jsou buď...
S ministerstvy, která se jeho straně podařilo získat při jednáních koalic Spolu a Pirátů se STAN, je spokojen šéf KDU-ČSL Marian Jurečka. Lidovcům podle něj umožní prosazovat zamýšlené změny v sociální politice, zemědělství i oblasti životního prostředí. „Důležité je, aby ministerstva zemědělství a životního prostředí řídila jedna politická strana. Chci, aby tyto úřady byly v přátelském vztahu. Česko posune dopředu už jen to, že se z nich stanou úzce spolupracující partneři," říká Jurečka.
Jeden z nejbohatších českých podnikatelů Petr Paukner se v rámci ústupu od uhlí chystá vstoupit do nového byznysu. Do pár let chce patřit k největším obchodníkům s biomasou v zemi a ročně se v tomto sektoru dostat nad miliardu tržeb. „Věřím, že ostrý start spustíme na přelomu roku. Nájezd ale bude pozvolný. Nechci nikomu nic slibovat, aniž bych měl nasmlouváno dost surovin,“ říká majitel holdingu Carbounion Bohemia, největšího obchodníka s uhlím v Česku.
Po skoro 30 let Michael Larson úspěšně spravoval jmění Billa a Melindy Gatesových. Teď se toto impérium otřásá v základech. Nejen kvůli rozvodu jednoho z nejbohatších párů světa, ale i pod vlivem nedávných skandálů Billa Gatese. Spolu s nimi vyplouvají na povrch i Larsonovi vlastní kostlivci ve skříni.