formulář pro daňové přiznání 2017 - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu formulář pro daňové přiznání 2017, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Daňové přiznání vyplňují OSVČ, někdy i zaměstnanci, důchodci nebo studenti. Do kdy podat daňové přiznání za rok 2022? Jak ho vyplnit? Jak vyřídit daně online? Jaké termíny dodržet, když chcete přiznat daně elektronicky anebo na písemně? Jak se liší dodatečné a opravné daňové přiznání? Čtěte níže a stáhněte si potřebné formuláře online.
Estonsko je už několik let jasnou jedničkou v oblasti digitalizace státní správy. S výjimkou svatby, rozvodu a koupě nemovitosti v podstatě neexistuje v této malé pobaltské zemi úkon, který by Estonci nemohli udělat online. Bez čeho se fungující digitální společnost neobejde? Jaká úskalí měla estonská cesta na digitální vrchol? Jaké bychom měli udělat v Česku kroky, abychom konečně digitálně vyspěli? Na to deníku E15 odpovídal Marten Kaevats, bývalý estonský nejvyšší státní úředník pro digitální ...
V daňovém přiznání za rok 2018 je možné uplatnit daňové slevy a daňové zvýhodnění na děti, některé parametry se oproti předcházejícímu roky změnily. Které změny jsou pozitivní a které negativní?
Čekáte v letošním roce dítě a zajímá vás, jak je to s porodným? V minulosti bylo porodné vypláceno každé matce, nyní už to tak není. Pochopitelně se nárok jako spousta dávek odvíjí od výše výdělku. Budete mít nárok právě vy? Je částka porodného na každé dítě stejná? Čtěte níže.
Každá osoba samostatně výdělečně činná (OSVČ), která v roce 2017 vykonávala samostatnou výdělečnou činnost, a to i po část roku, je povinna podat přehled o příjmech a výdajích příslušné okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ). Termín: středa 2. května.
Daňové přiznání vyplňují nejenom všichni daňoví poplatníci, kteří měli v roce 2017 některý z příjmů zakládající povinnost daňové přiznání za rok 2017 podat, ale i daňoví poplatníci, kteří podávají daňové přiznání dobrovolně za účelem obdržení daňové vratky. Na co nezapomenout při vyplňování daňového přiznání?
Daňový základ za rok 2017 je možné v daňovém přiznání snížit mimo jiné o vlastní vklady na penzijní připojištění nebo doplňkové penzijní spoření. Podívejme se na praktické příklady.
Jako každý rok, došlo k několika změnám, které ovlivní daně z příjmu fyzických osob. Polepšit by si měli rodiče i lidé, kteří si spoří prostřednictvím penzijního nebo životního pojištění.
Daňové přiznání za rok 2017 je povinen podat každý, kdo má roční příjmy vyšší než 15 000 korun. Současně jsou tyto příjmy předmětem daně z příjmu fyzických osob a nejsou od daně z příjmu fyzických osvobozené.
Za rok 2017 je možné uplatnit o 1 100 korun vyšší školkovné na každé dítě než za rok 2016, pro rok 2018 se maximální částka školkovného opět zvyšuje.