fotovoltaika zdarma - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu fotovoltaika zdarma, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Během pandemie koronaviru a na ní navazujícího ruského útoku na Ukrajinu se stavebnictví a trh s cihlami a dalšími materiály téměř zastavil. „Situace stále není růžová,“ popisuje v dalším vydání E15 Castu generální ředitel společnosti Heluz Jan Smola.
Prezidentské volby v Česku startují prvním kolem 13. a 14. ledna. Očekávají se těsné volební výsledky. Koho volit? S rozhodováním vám pomůže naše volební kalkulačka. Deník E15 dále připravil pro kandidáty na prezidenta řadu otázek zkoumající jejich preference, priority, postoje a to, jak by se chovali v úřadu. Na otázky odpovídali všichni potvrzení kandidáti s výjimkou Andreje Babiše. Josef Středula z prezidentské volby 2023 odstoupil a podpořil přitom Danuši Nerudovou.
Stagnující realitní trh tlačí už i na zdánlivě neohrozitelné developery. V důsledku drahých hypoték, jejichž objem se meziročně propadl o 82 procent, lidé nestojí na nové byty fronty před prodejními místy a pouštějí se spíše do renovací svých stávajících domovů. Developeři se proto snaží ke koupi motivovat řadou bonusů. Nejoblíbenějším je podobně jako u jiných produktů akce „dva za cenu jednoho“, i když tím druhým prodávaným kusem nemyslí byt.
Restauratéři si v posledních dvou letech kvůli covidu prošli peklem, přežili jen ti nejotrlejší. Ani se neoklepali z oslabující pandemie, hned nastoupila válka za humny, nedostatek personálu a obří inflace. „Podnikatelé mají strach zvýšit ceny, ale kdyby to udělali, tak se jim dýchá lépe. Nebyli by na hraně, nemuseli by optimalizovat a bylo by to fér,“ říká v rozhovoru pro deník E15 Igor Třeslín ze startupu Storyous, který poskytuje pokladní systémy zejména restauracím a maloobchodníkům.
Kvůli vzrůstajícím cenám za energie začínají Češi investovat do alternativních zdrojů. Nejvíce nás zajímají tepelná čerpadla a fotovoltaické panely na střechy. Díky růstu cen za energie se totiž zkrátila doba návratnosti investice. Nyní je mezi 4-5 lety. Do budoucna navíc alternativní zdroje energií poslouží jako pojistka pro případ dalších změn.
Pandemická situace v loňském roce přinesla jeden pozitivní trend – vyšší zájem domácností vyrábět si vlastní elektřinu s využitím fotovoltaických systémů. Důležitým parametrem při hledání vhodného řešení je, jak bude zajištěn výkup přebytků. Tedy elektřiny, kterou vyrobíte a ve své v domácnosti nestihnete spotřebovat.
Z předloňských 14,5 miliardy korun na 5,5 miliardy se loni meziročně propadl čistý zisk energetické skupiny ČEZ. Důvodem poklesu je podle ČEZ vyšší tvorba opravných položek kvůli prodeji rumunských aktiv. Tržby stouply meziročně o čtyři procenta na 213,7 miliardy.
Tuzemští distributoři elektřiny mají před sebou perných šest let. Do konce roku 2027 budou muset nainstalovat nejméně 850 tisíc takzvaných chytrých elektroměru za miliardy korun. Vyplývá to z nové vyhlášky o měření elektřiny, která začala platit počátkem letošního roku.
Rychlý rozvoj fotovoltaiky a domácích baterií oživuje myšlenku energetické decentralizace, která byla od počátku s obnovitelnými zdroji spojená. Cestu udává Austrálie a Elon Musk.
Získat malou fotovoltaickou elektrárnu na střechu rodinného domu, víkendového sídla anebo na plochou střechu paneláku dnes není žádný problém. Jejím provozem si uživatelé nejen významně sníží účty za elektřinu, ale přispějí i ke zlepšení životního prostředí využitím obnovitelných zdrojů k výrobě elektřiny.