francie a koronavirus - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu francie a koronavirus, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ministři energetiky evropských zemí dál hledají nástroje, kterými by zmírnili následky energetické krize a její dopady na životní úroveň lidí i na konkurenceschopnost evropského průmyslu. Pokud ceny energií neklesnou, lze očekávat další vlnu deindustrializace – přesný opak toho, o co Evropská unie usiluje. Paradoxně by to mělo negativní klimatické dopady. Elektřina je jinde ve světě sice levnější, ale její výroba produkuje v průměru více emisí než při výrobě v Evropě.
Online prodejce nábytku Made.com sídlící v Londýně míří do platební neschopnosti. Přestal přijímat nové objednávky, zákazníkům neproplácí odškodné za nedodané zboží a zjevně mu docházejí finanční prostředky, informuje stanice BBC. V úterý bylo dokonce zastaveno obchodování s akciemi podniku na londýnské burze, jejichž hodnota se za letošní rok propadla téměř o sto procent na 0,52 pence za kus.
Koronavirus dále mutuje a jak se očekávalo, s přicházejícím podzimem se pomalu začal šířit. Zároveň se do Česka dostala nová varianta Omikronu s názvem Kentaur, která je zatím vyhodnocena jako ještě nakažlivější mutace než ta předchozí. Jaké jsou její příznaky? Je nebezpečnější než ostatní mutace a jsou proti ní účinné současné vakcíny?
Ministerstvo zdravotnictví spustilo očkování čtvrtou dávkou proti covidu-19 už v polovině července, registrace na čtvrtou dávku očkování začala v polovině srpna. Přečtěte si přehledné shrnutí, komu se čtvrtá dávka doporučuje a jak je účinná proti aktuálním subvariantám koronaviru.
Dobré ráno! Je 241. den roku, svátek má Evelína, před sedmnácti lety hurikán Katrina zdevastoval americké pobřeží od Louisiany po Floridu. Zabil až 1 836 lidí a způsobil škody nejméně za 115 miliard dolarů. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Probíhající české předsednictví v Radě Evropské unie doprovází také bohatý kulturní program, který na sebe často poutá ještě větší mezinárodní pozornost než politické diskuze. Jeho organizaci má na starosti České centrum v Bruselu, v jehož čele už pět let stojí kulturní diplomatka Jitka Pánek Jurková. V rozhovoru s deníkem E15 prozrazuje, jak přípravu jednotlivých projektů ovlivnil covid nebo válka na Ukrajině a proč letos Češi nebudou unii provokovat další Entropou.
Dobré ráno! Je 188. den roku, svátek má Bohuslava, před 36 lety vydala americká společnost Microsoft vylepšený operační systém IBM PC DOS Version 3.2. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Dobré ráno! Je 180. den roku, svátek má Petr a Pavel. Před patnácti lety uvedla společnost Apple na americký trh svůj první mobilní telefon zvaný iPhone. Přečtěte si nejdůležitější zahraniční zprávy dne.
Zadlužené Řecko, anexe Krymu, uprchlická krize, odchod Velké Británie, pandemie a napadení Ukrajiny. Evropská unie se v posledním desetiletí musela vyrovnat s krizemi, které ji otestovaly ze všech stran. Poslední dvě tvrdé zkoušky byly ale jiné – pandemie a ruská agrese na Ukrajině znamenaly šok, který neměl v moderní době obdoby. Evropa se tak musí naučit reagovat.
Cestování se vrací do předpandemického stavu. Již nyní většina států zrušila pandemická omezení vstupu na své území. Míst, kam lze cestovat bez dokladu bezinfekčnosti sice stále přibývá, ale stále je některé státy vyžadují. Server E15.cz nabízí přehled států a jejich podmínek pro turistické cesty. Vycházíme nejen z informací českých úřadů, ale také z mapy Mezinárodního sdružení pro leteckou dopravu (IATA).