francouzsky kolos prodal - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu francouzsky kolos prodal, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Ačkoli jsou politické vztahy mezi Spojenými státy a Čínou stále na ostří nože, největší západní firmy se obchodování na obřím asijském trhu očividně nemíní vzdát. Šéf francouzského výrobce luxusního zboží LVMH Bernard Arnault je aktuálně v Pekingu. Navázal tak na Elona Muska, Billa Gatese a řadu dalších prominentních podnikatelů, kteří navštívili Čínu v posledních týdnech. Čínská vláda podle stanice CNN přesvědčuje miliardáře, aby se přes napjatou geopolitickou situaci nebáli v zemi investovat. Zároveň se ...
Udržet investiční byt financovaný hypotékou se letos pro spoustu českých domácností může ukázat jako příliš velký luxus. Zhruba na stovku tisíc z nich dolehne úrokový náraz vyvolaný refixací hypoték. Hello bank!, pobočka největší francouzské banky BNP Paribas Personal Finance, postupně ukončuje své aktivity na českém trhu. Zlínská obuvnická firma Vasky koupila značku Botas, která je od letoška v likvidaci. Sestavili jsme pro vás přehled toho nejzajímavějšího, o čem jsme v uplynulém týdnu v E15 psali.
Euro 7 udělá z EU skanzen. Zvažujeme továrnu v USA, říká nový šéf Brana Juříček mladší. Trh dodavatelů energií se konsoliduje. Své zákazníky prodal další menší hráč. Komárkova MND v tichosti buduje divizi nové energetiky. V Česku má první elektrárny. Odemykáme pro vás tři úspěšné články z tohoto týdne a vybíráme to nejlepší z prémiového obsahu…
Největší světový trh s automobily včetně elektromobilů má nakročeno k historickému milníku. Vůbec poprvé by letos měly čínské automobilky na domácím hřišti prodat více vozů než veškerá zahraniční konkurence, jež se potýká s masivními propady prodejů i tržních podílů. Své o tom vědí nejen ve Škodě Auto, ale i v německých, amerických, japonských či v korejských koncernech. Po dekádách zdánlivě neotřesitelné dominance tradičních automobilek na klíčovém trhu nastává změna. Vládu přebírají domácí značky v čele ...
BYD, Dongfeng, Geely, NIO a další. Evropský zákazník o čínských výrobcích elektromobilů možná ještě ani neslyšel, ti však mají ambice i potenciál pevně se usadit na trzích starého kontinentu. Na rozdíl od dřívějších neúspěšných pokusů se nabízené nebo chystané modely často vyznačují lákavým poměrem ceny a kvality, vyspělou technologií, vysokými bezpečnostními standardy i líbivým designem.
Evropa je silná v průmyslu, chemii nebo ve výrobě automobilů, v technologiích se ale zasekla. Internetovému a cloudovému trhu dominují americké firmy, v čipech vedle USA hrají prim Tchaj-wan, Jižní Korea nebo Japonsko, a Čína si vydobyla silnou pozici nejen v síťové komunikaci. Teď se rýsují šance na změny. Bezpečnostní obavy z Huawei, zablokování dodavatelských řetězců, omezení spojená s covidem či válka na Ukrajině uvedly do pohybu procesy, z nichž může vzejít technologicky samostatnější kontinent.
Zatímco průmysl se ukázal jako silný, služby trpí, prohlásila loni na průmyslovém Hannover Messe konaném online dosluhující německá kancléřka Angela Merkelová. Uplynul rok a realita by snad ani nemohla být více odlišná. Průmysl, a ten český obzvlášť, drtí strmě rostoucí ceny surovin, energií i pohonných hmot. A to v době, kdy vrcholí tlak národních vlád, finančních domů i koncových zákazníků na udržitelnost a vstřícnost k životnímu prostředí. Dopad fundamentálních změn na byznys popsali pro deník E15 čeští...
Země Evropské unie sice ještě dolaďují sankce na ruskou ropu, produkce suroviny v těžební zemi i bez nich od začátku války na Ukrajině významně klesla. Ruské společnosti mají problémy ropu prodat, a především těžební gigant Rosněfť na politiku Kremlu doplácí. Vážné potíže má i významný producent zkapalněného plynu Novatek, který bude mít problémy dokončit svůj nový projekt na dálném severu.
Když před rokem dorazila do Čech zpráva o úmrtí 56letého byznysmena, investora a majitele skupiny PPF Petra Kellnera při nehodě vrtulníku na Aljašce, byl to obrovský šok nejen pro finanční svět. „Odešel člověk, který zanechal velice významnou stopu v naší novodobé podnikatelské i společenské historii. Bude tu obrovsky chybět,“ reagoval tehdy například šéf České spořitelny Tomáš Salomon.
Rusko se kvůli invazi na Ukrajinu musí vypořádat s vysokými sankcemi ze Západu. Jedná se o jedny z nejvyšších v historii. Svou troškou do mlýna se rozhodly přidat mnohé nadnárodní společnosti, ale i firmy, které nějakým způsobem v Rusku figurují. Deník E15 přináší přehled firem, které se rozhodly v Rusku skončit nebo pozastavit svou činnost, dokud země invazi na Ukrajinu nevzdá.