frekvence pozemních tv stanic - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu frekvence pozemních tv stanic, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Novým formátem pozemního televizního vysílání DVB-T2 je už pokryta v zásadě celá Česká republika, teď ovšem přichází druhá a v mnohém podstatnější část. Vypínání staršího DVB- T začne v Praze už 27. listopadu, ostatní regiony potom budou následovat v dalších měsících. Co změna znamená pro českého diváka a jak se musí do budoucna zařídit, chce-li i nadále sledovat své oblíbené programy?
Jak budou a budou vůbec s přechodem na nový standard vysílání fungovat současné TV přijímače? A co čeká Česko s "internetem věcí"? Existují v souvislosti s ním bezpečnostní rizika? V online rozhovoru na E15.cz odpovídal Martin Gebauer, ředitel Českých Radiokomunikací.
Za posledních pětadvacet let nabídka titulů tuzemských médií stoupla na několikanásobek. Například počet periodických tiskovin se v letech 1990 až 2013 více než zdvojnásobil. Na více než desetinásobek se postupně vyšplhal počet celoplošně šířených televizních stanic a podobně dynamický trend zaznamenalo také rozhlasové vysílání. Vyplývá to z údajů ministerstva kultury a dalších organizací.
Digitalizace a dostatek konkurence zajistily televizím růst, jenže frekvence pro šíření signálu došly. Slibnému byznysu tak hrozí stagnace.
Televizní stanice stále více expandují do internetového prostoru. Chtějí u toho být i České Radiokomunikace, pro které je provoz sítí pro televizní a rozhlasové vysílače dosud hlavním zdrojem výnosů. „Nová strategie, kterou jsme letos přijali, nás vede k tomu, že začneme propojovat televizní vysílání s telekomunikačním byznysem a informační a komunikační služby s datovými službami,“ říká generální ředitel firmy Michal Čupa.
Pozemní příjem rozhlasového vysílání je v současné době, podobně jako je tomu u televizního vysílání, dominantním způsobem příjmu pro většinu posluchačů. Mezi jeho hlavní výhody patří široké pokrytí, mobilita, nezávislost na datových sítích a velmi vysoká penetrace rozhlasových přijímačů. Zároveň se ale potýká s celou řadou problémů, které způsobují pokles reklamních výnosů až o třetinu.
Česká média čas pro spuštění aplikací pro mobilní zařízení rozhodně nezaspala a ani o uživatele nouzi nemají. Na příjmy je ale podle nich ještě brzy. Provozovatelé výdělečných aplikací naproti tomu poukazují na nutnost kombinovat různé možnosti a propojovat více aplikací.