fryc reflex - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu fryc reflex, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Český startupový svět v posledních dvou letech pořádně rozkvetl, našli se první jednorožci a objem investovaných peněz byl nevídaný. Na trhu byla velká chuť vybudovat globálně úspěšné firmy, jejichž potenciál sahá daleko za Rozvadov. Nadějných start-upů vznikají každý rok stovky. Který z nich je ten pravý, jenž udělá pořádnou díru do světa?
Jerry Javornický založil startup Spaceknow s myšlenkou, že snímky z oběžné dráhy mohou sloužit k ekonomickým analýzám. Tuto myšlenku český startup naplňuje a v posledních letech k tomu přidal i druhý segment: obranný průmysl. „Nejsme zbraňový systém, jsme datová firma, ale lidé si uvědomili, že informace je pro ně strašně důležitá a že závislost na tom, že jim tu informaci někdo zprostředkuje, je nekomfortní," vysvětluje posun, který nastal v posledních měsících, zakladatel startupu Jerry Javornický v ...
Být jako Izrael. Český stát chce v následujících pěti letech v projektu Technologická inkubace poslat do firem v počáteční fázi přes 850 milionů korun. Investoři ze soukromého sektoru ovšem varují před investicemi bez zapojení odborníků a doporučují raději vytvořit vhodné podmínky pro podnikání.
Jiří Diblík a Ondřej Kopecký jsou tvůrci aplikace VOS.health, která pomáhá lidem pečovat o duševní zdraví. Za pouhých šestnáct měsíců své existence posbírala téměř milion uživatelů. „Poměrně svižně se nám daří růst. Každý den evidujeme zhruba dva tisíce nových uživatelů,“ říká Jiří Diblík.
Toto je nové vydání Technoverse Newsletteru, ve kterém se každý týden věnujeme aktuálním technologickým trendům z Česka i ze světa. Chcete, aby vám každé úterý chodil do e-mailové schránky? Zde se můžete přihlásit k odběru.
Daniel Křetínský je známý jako podnikatel, který své peníze vkládá do tradičních odvětví, zejména do energetiky. Se svým obchodním partnerem Patrikem Tkáčem se teď pouštějí do neznámých vod, když za stovky milionů kupují více než šedesátiprocentní podíl ve startupu Divr Labs, který vyvíjí obsah pro virtuální realitu.
Ukrajina se v posledních letech stala pro západní korporace zdrojem levné a kvalifikované pracovní síly. Kvůli válce ale nyní v tamních outsourcingových centrech chybějí IT specialisté. Dopadá to už i na některé české firmy.
... Hejl (Productboard), Ondřej Fryc (Reflex Capital), Ondřej Bartoš...
Ruská agrese vůči Ukrajině mění priority tuzemských investorů, kteří sázejí na startupy. Někteří z nich se více zaměří na projekty spojené s energetikou nebo obranným průmyslem. Chtějí tak přispět k tomu, aby se Západ zbavil závislosti na ruských nerostných surovinách, a také podpořit inovace v armádě.
Služba, kterou firma Productboard nabízí, je pro člověka mimo korporátní svět stěží pochopitelná, byť na softwarovém trhu scházela. Pomáhá zefektivnit práci produktových manažerů. Startup založený Hubertem Palánem a Danielem Hejlem v posledních letech zažívá raketový vzestup a jeho hodnota díky poslednímu investičnímu kolu přesáhla bájnou hranici jedné miliardy dolarů. Stal se tak pověstným jednorožcem. Od začátku přitom nešlo vše podle plánu.