globus pokuta - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu globus pokuta, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Jak se žije na kolejích? Poptávka po kolejích vzhledem k rostoucí ceně bytů ve velkých městech roste navzdory mnohdy nevalné pověsti o jejich stavu. V minulém roce byl Ministerstvem školství schválen investiční plán na opravu, rozšíření kapacit se však neplánuje. Redaktorka TST Ester navštívila některé pražské koleje, zatímco redaktor Michal se podíval, jak se bydlí studentům v Olomouci.V této reportáži přinášejí zkušenosti jejich nájemníků, kteří se nám svěřují, jaké je to žít v „tom pravém studentském ...
... vyšší pokuta, 183 milionů korun pro řetězec Globus... Globus proti ní podal rozklad. Skupina Rewe pokutu... od antimonopolního úřadu pokutu 164 milionů za... je pravomocné. Souhrnná pokuta je nejvyšší pravomocná...
Řetězec Globus podal rozklad proti pokutě 183 milionů korun, kterou dostal loni v prosinci za porušení zákona o významné tržní síle od Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Případem se bude nyní zabývat rozkladová komise předsedy ÚOHS Petr Rafaje. Pokuta tak ještě není pravomocná a Globus ji zatím platit nemusí.
Úřad pro ochranu hospodářské soutěže potrestal obchodní řetězec Globus. Ten porušil zákon o významné tržní síle, když nutil dodavatele k odběru účetních služeb. Musí zaplatit 183,2 milionu korun. Jedinou další sankci za sedmiletou dobu účinnosti zákona o významné tržní síle dostal Kaufland, který má zaplatit 22 milionů korun. Případ bude ale ještě řešit Krajský soud v Brně.
Výrobcům potravin hrozí pokles tržeb. Velcí obchodníci minimálně některým z nich kvůli zákonu o významné tržní síle platí za zboží méně.
Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) našla v pardubickém Globusu jablka z Polska, která prodejce vydával za česká, čímž klamal spotřebitele. Obsahovala také sedmkrát více pesticidů, než povoluje zákon. Jednalo se o jablka odrůdy Paula Red. Globus část pochybení přiznal.
Česká obchodní inspekce bude v pátek kontrolovat uzavření velkých prodejen, zaměří se na obchodníky, kteří avizovali, že se budou snažit zákon obejít. Nejvíc inspektorů bude v terénu v Praze.
Největší hráči mezi řetězci nevzdávají snahu o zastavení změn v zákonu o významné tržní síle. Kvůli novele, která aktuálně leží ve sněmovně, se chtějí brzy setkat s předsedou vlády Bohuslavem Sobotkou. Cílem normy má být zrovnoprávnění dodavatelů s obchodníky. Řetězce však varují, že změna může vést ke zdražení a dokonce i dalším odchodům z trhu.
Novela zákona o významné tržní síle, kterou nyní projednává Parlament, nebude mít negativní dopad na ceny ani české dodavatele. Uvedl to Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Novela prý reaguje zejména na to, že obchodní řetězce nacházejí stále nové formy chování vůči dodavatelům, které zdaleka nelze nazvat jako férové. Poslanci páteční jednání o novele znovu odložili.
V Česku se znovu naplno rozhořel boj o pravidla určující vztahy mezi velkými řetězci a výrobci potravin. Sněmovna totiž aktuálně projednává návrh novely zákona o významné tržní síle. Situace je o to vypjatější, že vicepremiér a ministr financí Andrej Babiš (ANO) je současně majitelem koncernu Agrofert. Tedy jednoho z největších dodavatelů tuzemských řetězců. Producenti potravin si často stěžují, že je prodejci nutí k nevýhodným podmínkám.