grebeníček - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu grebeníček, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Bez ohledu na výsledek říjnových voleb čeká KSČM změna, po šestnácti letech skončí v jejím vedení předseda Vojtěch Filip, mandát poslance nebude obhajovat jeho předchůdce Miroslav Grebeníček, na kandidátku se nedostal předseda poslaneckého klubu Pavel Kováčik.
Sněmovna schválila státní rozpočet na příští rok. Schodek má činit stejně jako letos 40 miliard korun. Pro rozpočet hlasovalo 108 poslanců ANO, ČSSD a KSČM, která vládu ve Sněmovně toleruje. Ostatní poslanci hlasovali proti. V dílčích hlasováních poslanci přidali peníze například na sociální služby nebo menším obcím na školy a byty. Sněmovna přesunula v rozpočtu oproti návrhu kolem dvou miliard korun.
I v politice někdy forma přehluší obsah. Tak tomu bylo i při páteční návštěvě vládní delegace v sídle komunistů, kam si premiér s ministryní financí přišli žádat o podporu pro rozpočet. Byla to z velké části formální a bohužel i symbolická věc.
Tahanice kolem ministra kultury Antonína Staňka mají hlavně ústavní základ, je tu ale i pozoruhodná politická rovina. Či přesněji stranická. Jeho kauza může sloužit jako učebnicový příklad toho, jaké ministry by vedení politických stran nemělo do vlády poslat. A pokud tak učiní, ať se pak nediví…
Původně jsem chtěl psát o něčem povelikonočně oddechovém, ale tvrdou pomlázku nám uštědřili poslanci, kteří schválili hanebný zákon, jímž se zdaňují finanční náhrady vyplácené církvím za majetek zabavený komunisty. Pro paměť potomků tady jsou jejich jména.
Nezařazený poslanec Václav Klaus zůstává v čele sněmovního školského výboru. Jeho členové kandidáta klubu ODS Martina Baxu novým předsedou nezvolili, ve finále tajné volby dostal šest z 21 hlasů. Předsednické křeslo školského výboru přitom připadá občanským demokratům podle dohod o rozdělení funkcí v dolní komoře.
Před 15 lety jsem v USA strávil měsíční vyčerpávající program na pozvání americké neziskové organizace Eisenhower Fellowship. Spočíval hlavně ve schůzkách s kolegy kritiky a komentátory. Pro zpestření nás vyvedli i na bezvadný rockový koncert do newyorského Battery Parku, kde mě vedle Van Morrisona a Stevieho Winwooda nejvíc nadchl projev lídra irské kapely U2 Bona.
Nechtěla podepsat Antichartu, jako jedna z mála. Do roku 1989 nesměla veřejně působit, tím intenzivněji se ale dokumentaristka Kristina Vlachová mapováním osudů politických vězňů zabývala po revoluci. „Samozřejmě, že to si musel každý člověk rozhodnout. Buď se musel sám před sebou navždy shodit, nebo odolat. Nemohla jsem to podepsat, to bych si sama sebe už nikdy nemohla vážit,“ vysvětluje v rozhovoru pro INFO.CZ Vlachová.
Komunisty čeká v sobotu první sjezd od volebního debaklu v loňských sněmovních volbách. Vojtěch Filip po třinácti letech v čele strany chce přesto post předsedy strany obhájit.
... setkání s Miroslavem Grebeníčkem? Hýbe Babiš státními...