hackerské útoky - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu hackerské útoky, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Země Evropské unie se potýkají s nedostatkem odborníků na kyberbezpečnost. Podle odhadů Evropské komise chybělo v roce 2022 na pracovním trhu až půl milionu kvalifikovaných lidí. Počet hackerských útoků se přitom loni celosvětově zvýšil téměř o čtyřicet procent. S řešením chce pomoci americká společnost Google, která ve spolupráci s tuzemskou neziskovou organizací Czechitas spouští v Česku nový školicí program pro kyberexperty.
Michaela Lhotková je členkou boardu ČSOB, kde se věnuje především inovacím, digitalizaci a datům, konkrétně jako Chief Innovation Officer. V podcastu WORKSPACE15 jsme si s ní povídali hlavně o technologickém unikátu této banky – o virtuální asistentce Kate. Jaké má Kate ambice a co už dnes umí? Rozumí brněnskému hantecu? A jaké má na poli technologií ambice sama ČSOB? Dozvíte se v prvním díle našeho podcastu. Máte pocit, že by to v práci chtělo změnu? Zkuste to na WORKSPACE15
Dobrý den, vítejte u shrnutí toho nejdůležitějšího, co se ve světě bitcoinu a etheru v posledních sedmi dnech událo. A bylo toho hodně. Další útoky amerických úřadů na kryptofirmy, dopadení hledaných zločinců, střet s ekology i hackerský útok na General Bytes. Text vznikl ve spolupráci s kryptospace.cz.
Největšího světového výrobce kryptoměnových bankomatů, pražskou firmu General Bytes, zasáhl hackerský útok. Podle statistik portálu Coin ATM Radar už vyrobila General Bytes skoro deset tisíc provozovaných „bitcoinmatů“, což je nejvíce na světě. Celková způsobená škoda provozovatelům jednotlivých strojů zakoupených od General Bytes jde do desítek milionů korun.
Od zahájení ruské invaze na Ukrajinu uplynul rok. Válka však ve skutečnosti začala už o něco dříve v kyberprostoru. Podle nové studie, kterou na zahájení mezinárodní bezpečnostní konference v Mnichově minulý týden zveřejnila americká společnost Google, loni vzrostl počet digitálních útoků zacílených na ukrajinské instituce a uživatele ve srovnání s rokem 2020 o neuvěřitelných 250 procent.
Počet kybernetických útoků na tuzemské firmy stále stoupá a Česko je co do jejich počtu už na pátém místě v rámci Evropy. Na trhu zároveň panuje dlouhodobý nedostatek IT odborníků. Jak v takové situaci ochránit svá data? Kde mají firmy z hlediska kyberbezpečnosti bílá místa? A jak správně nastavit bezpečnostní politiku?
Malware, phishing, DoS či DDoS útoky ohrožují české firmy i instituce každý den. Z průzkumu firmy Check Point navíc vychází, že je Česko 5. nejčastějším terčem kyberútoků v Evropě. Prolomená obrana přitom neznamená jen ztrátu citlivých informací, ale taky peněz a dobré pověsti.
V únoru loňského roku, když se kolony ruské techniky valily přes hranice Ukrajiny, varovali mnozí analytici před jakýmsi kybernetickým armagedonem, kdy měli ruští experti uvrhnout Ukrajinu prakticky do doby kamenné. Hodinu před začátkem invaze se jim skutečně podařilo shodit satelitní komunikační systém americké firmy Viasat, na kterém byla částečně závislá ukrajinská armáda. Realita dalších měsíců je ale mnohem příznivější, než temné obavy expertůz počátku války.
Práci bez mobilu nebo počítače si v dnešní době už umí představit jen málokdo. Přitom právě tyto přístroje firmu často ohrožují, i když neúmyslně. Každý mobil, každý notebook, každý tablet vašich zaměstnanců totiž otevírá dveře do vaší firemní sítě hackerům. Obzvlášť pokud zařízení není dostatečně zabezpečené a zaměstnanec proškolený.
Kandidáti na prezidenta Petr Pavel a Andrej Babiš se na úvod svého závěrečného duelu na TV Nova shodli a vyzvali k ukončení vzájemných útoků a ke klidnější debatě. Reagovali tak na falešnou zprávu ze čtvrtečního rána o Pavlově údajné smrti. Celá debata patřila mezi ty nejméně konfrontační, na závěr vystoupily i obě manželky kandidátů. Série prezidentských debat na televizních obrazovkách tímto vystoupením končí.