harmonogram uvolnění opatření - abychom vám usnadnili vyhledávání zajímavého obsahu, připravili jsme seznam nejoblíbenějších článků k tématu harmonogram uvolnění opatření, které hledáte. V naší encyklopedii najdete články, fotografie i videa.
Autoři dvou článků, které před několika dny vyčítaly vládě, že dost rychle nepřipravuje centrum strategické komunikace, si zjevně nevšimli, že vláda naopak kroky k vytvoření centra strategické komunikace začala výrazně urychlovat.
Na ministerstvu pro místní rozvoj je nyní rušno. Zatímco jedna část úředníků řeší uprchlickou krizi, druzí rychle dodělávají novelu stavebního zákona. Šéf rezortu Ivan Bartoš chce navíc do příštího roku předložit ambiciózní zákon o dostupném bydlení. „Vedle toho sestavujeme plejádu finančních nástrojů, které mohou být využity k výstavbě nebo obohacení bytového fondu. Jednáme o tom s bankami,“ řekl Bartoš.
Testování zaměstnanců na koronavirus ve firmách by mohlo být podle vicepremiéra a mistra průmyslu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) povinné dvakrát týdně. Má o tom v pondělí jednat vláda. V současnosti mají firmy nad 49 zaměstnanců povinnost otestovat pracovníky jednou za týden. Havlíček to řekl v pořadu Partie televize Prima. Vicepremiér zároveň uvedl, že neočekává otevření obchodů před velikonočními svátky, tedy prvním dubnovým víkendem. Vláda podle Havlíčka nechce vyvolávat nefér očekávání.
Velká česká města čeká složitý rok. Kvůli daňovým změnám přijdou o stamiliony korun, jen tak zřejmě nezmizí vládní restrikce omezující život obyvatel i firem a váznou také dodávky vakcín. Samosprávy budou muset šetřit, i když stát provozní úspory nechystá. „Propad příjmů se primárně pokusíme nahradit úvěrem a prodejem zbytného majetku města,“ říká primátorka města Brno Markéta Vaňková.
Vláda na základě epidemiologického vývoje nemoci covid-19 uspíšila svůj harmonogram otevírání obchodů a dalších provozoven v Česku. Místo pěti vln se tak podnikání uvolní ve čtyř vlnách. Termín 8. června z harmonogramu mizí a posledním datem bude 25. květen. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček uvedl, že kabinet vyšel ze svého slibu a že je připraven na základě vývoje epidemie harmonogram zpomalit i uspíšit. Klíčové bylo vyhodnocení vlivu velikonočních svátků, které dle jeho slov dopadly velmi dobře.
Internetové obchody s potravinami se po vypuknutí koronavirové pandemie musely ze dne na den vypořádat s obrovským nárůstem poptávky. Čas na přípravu nebyl, vše se řešilo za pochodu. „Největší nákup u nás měl 720 kilo. To je dvacetkrát víc, než je standardní zásobovací nákup,“ říká Tomáš Jeřábek, generální ředitel e-shopu Košík.cz
Lidem, kteří ztratí práci kvůli současným zákazům a omezením, musí stát vyplácet výrazně vyšší podporu v nezaměstnanosti. To, za kolik peněz má přežít český nezaměstnaný, je vážné, tvrdí šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Josef Středula. „Například v Dánsku se podpora rovná dosavadní mzdě. Pokud se do března někdo uklidňoval, že nezaměstnaní jsou pouze ti, kteří nechtějí pracovat, v současnosti to rozhodně není pravda,“ říká.
Od pondělí 20. dubna se mohou otevřít provozovny řemeslníků, farmářské trhy, autobazary či autosalóny, jak s tím počítal vládní plán na rozvolnění opatření zavedených kvůli epidemii nového typu koronaviru. Vláda první vlnu uvolnění opatření v pátek schválila, řekl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).
Stát zřejmě umožní od 27. dubna za určitých podmínek konání veřejných bohoslužeb a náboženských obřadů.
Ekonomická nákaza druhotnou platební neschopností zasahuje stále více firem. Odběratelé přestávají platit dodavatelům a strhávají je do propasti. Zástupci Svazu průmyslu a Hospodářské komory odhadují, že kvůli zhoršující se platební morálce začne mít v příštích dvou měsících vážné problémy třetina všech českých podniků. Uvedly to na dotazy deníku E15.